T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi

Haberler

Ekm

Okul rehberlik servisi planlamasıyla, öğrencilerimizin yurt dışı eğitim hakkında bilgilerini arttırabilmek, eğitim olanaklarını farketmelerini sağlamak, hangi ülkelerde hangi üniversitelerin ne nedenlerle tercih edilebileceğini kavrayabilmeleri amacıyla seminer düzenlenmiştir.

19.10.2017 tarihinde yurt dışı eğitim kordinatörü Ayşe Deniz Özkan ve Prof. Dr. Haydar Özpınar 11. ve 12. sınıf öğrencilerimizin sorularını yanıtlayarak bir sonraki eğitim kurumları hakkında bilgi verdi.
Öğrencilerin yoğun sorularıyla devam eden program , başarı dilek ve temennileriyle son buldu.
iPhone´umdan gönderildi

Ekm

Kabataş Erkek Lisesi Almanca Bölümü öğrencilerimize geçtiğimiz yıl 9. sınıfta iken kazanmayı başardıkları DSD-I (B1) diplomaları

Adnan Dinçer Salonunda okul müdürümüz Fatih GÜLDAL, Müdür yardımcımız Hüseyin MISIRLIOĞLU ve Almanca öğretmenlerimizin katılımıyla düzenlenen törende takdim edildi.

Almanca´da B1 diplomasını alarak öğrencilerimiz Almanya´daki üniversitelerde öğrenim görmek için hazırlık sınıflarına girme hakkı elde etmişlerdir. 

 

Sınavı kazanan öğrencilerimizi ve onları bu yolda en iyi şekilde hazırlayan öğretmenlerimizi başarılarından dolayı kutluyor ve ilerki seviye sınavlarında başarılarının devamını diliyoruz. 

 

 

 

 

 

Songül Akyürek Karayaka  Almanca Bölüm Başkanı

 

Ekm

İSTANBUL´UN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 93. YIL DÖNÜMÜ OKULUMUZ HAMDİ SAVER SALONUNDA DÜZENLENEN COŞKULU BİR TÖRENLE KUTLANDI.

 

Eyl

Ağu

Sayın Velimiz.

Teog yerleştirmeleri sonucu okulumuza kaydı yapılan kız öğrencilerimizden İstanbul dışında ikamet edenler için Beşiktaş Zübeyde Hanım Kız Öğrenci Pansiyonuna önkayıt işlemleri başlamıştır.

 

Ağu

Ağu

YAZ DÖNEMİ KURSLARIMIZ  15 AĞUSTOS 2016 PAZARTESİ GÜNÜNDEN İTİBAREN BAŞLAMIŞTIR.

Ağu

Ağu

Ağu

Kuş Gözlem Kulübümüz    23-26 Haziran  2016  tarihleri arasında  Ankara /Beypazarı´nda  DOĞA DERNEĞİ tarafından gerçekleştirilen   17.TÜRKİYE KUŞ KONFERANSI’na  9 öğrencimiz ,kulüp öğretmenimiz  ve aday öğretmenimiz ile birlikte katılarak  bir çok doğa sever genç, Bilim İnsanı ve araştırmacılar ile tanışma imkanı bulduk ve çalışmalarımızı paylaştık.

Konferansdan bir gün önce Ivaylo Angelov, Mihail Iliev ve Evrim Tabur tarafından  ülkemizde görülen Küçük Akbaba, Kara Akbaba, Kızıl Akbaba ve Sakallı Akbaba türlerini , Şah Kartalının göçleri,yuva yapma şekilleri,yaşama biçimleri hakkında eğitimleri aldık. Ardından eğitime ve konferansa katılan Bilim insanları, doğa severler,araştırmacılar ile birlikte doğa harikası İNÖZÜ vadisinde gözleme çıktık. Bu gözlem sırasında 4 Küçük Akbaba yuvası ve yavrularını , Kara Akbaba,Şah Kartalları ,Arı Kuşu  türlerini kayıt altına aldık.

 Konferansın ilk gününde 10.sınıf öğrencimiz Türkü Selinsu KASIM “Liselerde Kuş Gözlemi “başlıklı kulüp etkinliklerimizi paylaştı.

Bazı öğrencilerimizin konferansla ilgili izlenimleri :

Türkü Selinsu KASIM : 17. Türkiye Kuş Konferansı´ndan gerçekten çok zevk aldım.İlk gün Akbaba eğitimi için gittiğimiz İNÖZÜ VADİSİ´nde Arı kuşu, Karabaş Çinte, Küçük akbaba, Kara Akbaba, Şah Kartal, Kızıl Şahin gibi daha önce karşılaşmadığım kuşlarla karşılaştım ve bu kuşlar beni çok etkiledi. Konferans sürecinde de yaptığımız tebliğ ile kulübümüzü diğer kuş gözlemcilerine tanıtma imkanı bulduk ve ilgi gördük. Ben kendi adıma çok keyifli anlar geçirdim. Umarım diğer arkadaşlarım için de bu şekilde gelmiştir.  

Ilgın YILMAZ: Akbaba eğitimi ve konferans boyunca konuyla ilgili pek çok bilgili insanla birlikte olmak ve onların bilgilerinden yararlanmak beni çok mutlu etti. Bu tarz etkinliklerin mümkünse her kulüp için yapılması özellikle biz kuş gözlemciler için gözlem odaklı şehir dışı etkinliklerinin yapılması lise çağındaki bizler için verimli geçeceği düşüncesindeyim. Etkinlik boyunca güzel aktarımlarda bulunduğum arkadaşlarıma ve bu etkinliğe katılmamızı destekleyen okulumuza ve Kabataş Erke Lisesi Vakfı’na teşekkür etmek istiyorum. Daha güzel konferanslarda bulunmak dileğiyle…

Kardelen KOÇ: Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bu konferans beni derinden etkiledi. Bütün o insanları gerçekten bir şey yapmaya, bir şeyleri değiştirmeye, yardım etmeye çalışırken görmek, çabalayışlarını,gözlerindeki ışığı fark etmek beni  kendimi ve daha nicelerini sorgulamaya yöneltti. Artık neler yapmak istediğim hakkında daha net fikirlerim ,hayallerim var.

Bu etkinliğin en çok eğlendiğim kısımlarından biri de yaptığımız saha çalışmasıydı. Birçok yeni kuş türünü ayırt etmeyi bizzat doğal ortamında deneyimlemiş oldum. Akbaba yuvalarının yerlerini nasıl tayin edebileceğimi öğrendim, yavrularını gördüm. Hatta bir karaleyleği yavrusunu beslerken izleme şansını elde ettim. Neden bilmiyorum ama canlılığı görmek beni heyecanlandıran bir konu ve böylesine eşsiz bir konuda böylesine eşsiz bir deneyim fırsatı sağladığı için buna yol açan herkese son derece minnettarım.

Grup halinde dolaşmak ve seyahat ediyor olmak bu gezinin en mühim noktalarındandı. Bir arada olmak ve böyle bir anıyı paylaşmak gerçekten eğlenceliydi.

Altuğ Eren ÇOĞALGİL : Öncelikle katıldığım için mutlu olduğumu belirtebilirim. Görmediğimiz yırtıcı kuş türlerini görmek olsun, Beypazarı’nı görmek olsun, bizim gibi doğa ve kuş gözlemine hayatını adamış insanların sunumlarını dinlemek olsun, genel olarak güzel geçtiğini söyleyebilirim. Sıcaklığa rağmen onca insanın gözleme gelmesi ise gerçek doğa aşkını vurgular nitelikteydi.

Ece ATEŞ:   Konferansın düzenlendiği eski fabrika da gerçekten otantik bir ortam sağlıyordu. Konferans deneyimli ve uzman kişiler tarafından verildi ve benim gibi bu işteki çaylaklara gerçekten yararlı oldu. Yoğun program bazen ağır da gelse bize, ben orman koruma,Akbaba ve Dikkuyruk üzerine yapılan sunumlardan oldukça etkilendim. Doğa derneği hakkında fikir sahibi oldum. Selinsu sunum yapınca kulübümüzün takdir edilmesinden oldukça gururlandım. Umuyorum ki kuş gözleme hobim daim olur. Arkadaşlarımla da akşamları gezerek ve kuş gözlemleyerek(Akbabalar) baya eğlendik, güldük. Her şey için Okulumuza ve Vakfımıza  teşekkür ederim . 

Tem

2016 ÖSYM-LYS SINAVLARINDA FARKLI PUAN TÜRLERİNDE BAŞTA İLK 100´E GİREN ÖĞRENCİLERİMİZ OLMAK ÜZERE OKULUMUZU BAŞARIYLA TEMSİL EDEN BÜTÜN ÖĞRENCİLERİMİZİ TEBRİK EDER BİZLERE VE AİLELERİNE BU GURURU YAŞATTIKLARI İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

Haz

Kabatas Erkek Lisesi hazirlik siniflari Halkoyunları grubu Italya´nin Silvi Marina sehrinndeki festivalde okulumuzu ve ulkemizi basariyla temsil etmistir. Etkinlige 43 ogrenci ile katilim saglanmistir. Forklor grubumuz, Halk Oyunlari ogretmeni Hasan KAZANCI ve muzizyen Ozden OZDEMIR tarafindan festivale hazirlanmistir.

Haz

Tarih öğretmenimiz Yusuf ÇALIŞKAN önderliğinde okulumuz öğrencileri Rize´de bir topluma hizmet projesi gerçekleştirmiştir.29 Mayıs-5 Haziran tarihinde gerçekleşirdikleri proje kapsamında Beyazsu İlkokulu´nda öğrencilerle eğitici ve öğretici etkinlikler gerçekleştirmiş,çay toplamış,Doğuş Çay Fabrikası´nı ziyaret etmişlerdir.

Haz

Kuş Gözlem Kulübü  2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının son keyifli ve zengin gözlem etkinliğini BELGRAD ORMANI´nda gerçekleştirdi. Etkinliklerimiz arasında bulunduğumuz gözlem alanında  diğer canlıları da tanımak ve korumaya çalışmaktır. Bu nedenle kapak fotografımızın  Yusufcuk olmasını arzuladık. Kulübümüz 16 üyesi ile  bu dönemde toplam 13 gözlem yaparak 46 kuş türü tanıdık.  Kızılgerdan (Narbülbülü),Büyük Baştankara,Ökse Ardıç,İspinoz,Orman Ağakakan Kırlangıç son gözlemimizde kayıt ettiklerimiz arasındadır. Fotografların tamamı kulübün fahri üyesi 10 D sınıfında Taha Kerem DURSUN tarafından çekilmiştir.   Kulüp üyeleri 23-26 tarihleri arasında  ANKARA /BEYPAZARI´NDA gerçekleşecek olan  17.TÜRKİYE KUŞ KONFERANSINA katılacaktır.

Haz

Kabataş Erkek Lisesi Kültür Şenliğinin ilk gününde okulumuz KABATAŞ TARİH KULÜBÜNÜN hazırlamış olduğu GENEL KÜLTÜR YARIŞMASI büyük bir ilgi ve beğeniyle izlendi.Toplam 54 grubun katıldığı  yarışma finali okul bahçemizde yapıldı.Tarih Kulübü Rehber Öğretmeni Sema Sunay´ın yönettiği etkinlik sonucunda ilk 3 gruba gruba plaket ve hediyeleri  takdim edildi.

1.olan grup- Yurdaer Yapıcı - Berkin Güven - Atahan Uysaler