T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi

Haberler

Haz

 İngilizce kulübümüzün bu yıl 22-23 Mayıs tarihlerinde sekizincisini düzenlediği İngilizce Scrabble Turnuvası’na İstanbul genelinden 11 okul katılmıştır. Etkinliğimiz danışman öğretmenlerimizin gözetmenliğinde öğrencilerimiz tarafından organize edilmiştir. İki gün süren etkinlikte farklı okullardan öğrenciler ve öğretmenler tanışmış ve okullar arasında kardeşlik bağı kurulmuştur. Kelime haznesini genişletmeyi hedefleyen oyunda öğrenciler İngilizce kelime bilgilerini geliştirmiştir. Turnuvada birinci gelen öğrenciye ödül olarak 750 TL, ikinciye 550 TL, üçüncüye 400 TL, dördüncüye 250 TL değerinde hediye çeki verilmiştir.

May

26 Mayis 2017 Cuma gunu Kus Gozlem Kulubumuz Danisman Ogretmenimiz Selin Miletli  ve rehber Ogretim Gorevlisi Sn.Ergun Bacak ile Belgrad Ormani´na gitmis ve bolgede cesitli incelemeler yapmistir.Ogrencilerimiz kuslarin cikardigi seslerin nasil tanimlanabildigi ve cesitli agac ve bitki turlerini tanima ile ilgili guzel deneyimler kazanmistir. Istanbul Universitesi Orman Fakultesi Ogretim Gorevlisi Sn.Ergun Bacak´a sagladigi guzel katkilar icin tesekkur ediyoruz.

May

Kabataş Erkek Lisesi Tiyatro Kulübü bu yıl Friedrich Dürrenmatt´ın "Fizikçiler" oyununu sahneliyor.
Ekibimiz oyunun galasını PAM etkinliği çerçevesinde Profilo AVM sahnelerinde 20 Mayıs´ta gerçekleştirdi.
Perde, dönem sonuna kadar kapanmayacak  ve oyunumuz çeşitli sahnelerde oynanmaya devam edecek.

Bizi izlemeye devam edin.

May

Kanada İstanbul Başkonsolosluğu ve Kabatas Uzak Doğu Asya & Dünya Kulübü işbirliği ile okulumuzda etkinlik düzenlendi. Kanada İstanbul Başkonsolosu Ulric Shannon, Kanada ve Türkiye arasındaki ilişkiler hakkında öğrencilerimize seminer verdi. Ayrıca Ticaret Müsteşarı Barış Satar’da Kanada’da eğitim fırsatları hakkında öğrencilerimizi bilgilendirdi.

May

Beşiktaş ilçesinde yapılan Türk Dili ve Edebiyatı Bilgi Yarışması´nda 24 lise arasında Kabataş Erkek Lisesi 1. olmuştur. Semih Çelik, Zeynep Ceren Şen, Bilgesu İzgi ve Mahiye Merve İğdeci´den oluşan  Edebiyat takımımızı kutluyorum.

May

NEVŞEHİR´DE DÜZENLENEN SATRANÇ TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA KIZ TAKIMIMIZ TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLMUŞTUR.

 

KIZ TAKIMI

GENEL TAKIMIMIZ TÜRKİYE BEŞİNCİSİ OLMUŞTUR.

 

 GENEL TAKIMIMIZ

May

May

May

BU YIL 7.SİNİ DÜZENLEYECEĞİMİZ ÖMER SEYFETTİN GÜNLERİ 10 MAYIS ÇARŞAMBA GÜNÜ BAŞLIYOR.

 

May

KABATAŞ ERKEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN KONYA´DA ANLAMLI PROJE

 

            Kabataş Erkek Lisesi Sosyal Yardımlaşma Kulubü öğrencileri, Sosyal Sorumluluk Projesi (CIP) kapsamında Konya´da bir hafta süreyle bir dizi etkinliğe imza attı. Bir hafta süren projenin ilk gününde (24 Nisan Pazartesi) Meram´da bir özel eğitim kurumunda gün boyu özel eğitim öğrencileri ile etkinliklere katılan Kabataş Lisesi Öğrencileri ertesi gün (25 Nisan Salı) İnlice İlk/Ortaokulu öğrencileri ile bir araya geldi. Okul öncesi öğrencilerinin günlük faaliyetlerine ortak oldu.

 

            26 Nisan Perşembe günü Karatay Belediyesi Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezi´nde “Unutanları Unutma” çağrısına kulak veren öğrenciler Alzheimer´lı büyükleriyle sohbet edip etkinliklerine ortak oldular. Türkiye Alzheimer Derneği Konya Şubesi yöneticilerinden Alzheimer hastalığı ve merkez hakkında bilgiler edindiler. Aynı gün Gökcem Konya Down Özel Çocuklar Eğitim ve Spor Kulübü Derneği tarafından kurulan “Konya Down Kafe ve Bistro”yu ziyaret eden öğrenciler, kafenin mutfağında çalışıp müşterilere servis yaptılar.

 

            27 Nisan Perşembe günü Mahmud Samini Sosyal Yardımlaşma Eğitim ve Kültür Derneği Aşevi´ni ziyaret eden öğrenciler dernek başkanı Ayla KUTLUCA´dan dernek faaliyetleri hakkında bilgiler aldıar, ihtiyaç sahiplerine yemek dağıtımında yardımcı oldular. Aynı gün öğleden sonra Konya Dr.İsmail Işık Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü´nü ziyaret eden Kabataş Erkek Lisesi öğrencileri kurum müdürü Osman Baybağan´dan kurum hakkında bilgi aldıktan sonra Huzurevi´nde kalan yaşlıları ziyaret ederek onlarla zaman geçirip kurum müzesinde Huzurevî´nde önceden kalmış insanlardan kalan eşyaları incelediler.

 

            28 Nisan Cuma günü saat 14.00´te etkinliğin final programı Özkaymak Park Otel´de düzenlendi.  Etkinlikte öğrenciler tarafından Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği´nin de katkılarıyla ihtiyaç sahiplerine tekerlekli sandalye hediye edildi. Final etkinliğinde proje koordinatörü Eren Buğdaycı Kabataş Erkek Lisesi öğrencileri olarak akademik başarının yanında sosyal sorumluluk projeleri konusunda da etkin bir çaba göstermeye çalıştıklarını ifade ederek grup arkadaşları ile birlikte Konya´da son derece verimli bir hafta geçirdiklerini ve bundan sonra da bu çalışmalara ara vermeden devam edeceklerini söyledi. Proje rehber öğretmeni Orhan Gazi Gökçe ise tarih ve kültür başkenti Konya´da gerçekleştirilen ve her şeyiyle organizasyonu öğrencilere ait bu anlamlı projenin bir parçası olmaktan dolayı  mutluluğunu dile getirdi.

 

            Etkinlikler süresince Kabataş Erkek Lisesi öğrencileri Konya´nın kültürünü tanıma fırsatı da buldu. Konya´nın tarihî ve kültürel mekânlarını ziyaret eden öğrenciler memnuniyetlerini ifade ettiler.

Nis

Biyoloji öğretmenimiz Selin Miletli koordineli Hazirlik,9,10 ve 11. siniflarimizdan katilim saglayan ogrencilerimizle Medipol Universitesi Remer(Rejenereratif ve Restoratif Tip Arastirmalari Merkezi)e guzel bir gezi yaptik.Gezimizde Hucre ve Doku kulturu laboratuvarlari,genetik laboratuvarlarini inceleme firsati bulduk ve yapilan bircok arastirma ile ilgili guzel bilgiler edindik.

Nis

Fotoğrafçılık kulübü öğrencilerimiz öğretmenleri nezaretinde İstanbul´un sisli ve yağmurlu yüzünü fotoğrafladı.

Nis

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübünün CIP projesi kapsamında Hamcip Trabzon´u ziyaret etti. 1 haftalık bu süreçte Çamlık İşitme Engelliler İlkokulundaki öğrencilerle ritim etkinlikleri yaparken aynı zamanda görsel becerilerinin gelişimine katkıda bulunan faaliyetler yaptılar. Öğrencilerle beraber Miniatech teknoloji tasarim atölyesine giderek topaç yapımına ve robot eğitimlerine katıldılar. Toplum içinde zamanla unutulan zanaatları ve el sanatlarını tekrar gün yüzüne çıkarmak amacıyla Halk Eğitim Merkezinde çalışmalarda bulundular. Kimi öğrenciler telkari yaparken kimi öğrenciler sepet ördüler. Halkın önemli  geçim kaynaklarından biri olan balığa çıktılar  ve balık tutmayı öğrendiler. Tarlada toprağı belleyerek ve otlarıkopararak tarlayı ekime hazır hale getirdiler. Ali Kemal Aktürk İlkokulunda hafif mental engelli gruplarla çalışmalar yaptılar. Kil, tuval boyama gibi etkinlikler ve çim adam yapımıyla öğrencilerin görsel zekalarının ve motor becerilerinin gelişimine katkıda bulundular. Tema Vakfıyla birlikte Hüseyin Hüsnü Aker Anaokuluna gidilerek öğrencilere çevre eğitimi verdiler. Daha sonra öğrencilerle birlikte fidan dikimi yaparak çevre konusunda öğrencileri bilinçlendirdiler. Yine yörenin akla ilk gelen unsurlarından olan kemençenin yapımını öğrendiler ve kemençe yapımına katıldılar. Çarşıbaşı Yavuzkoy İlkokuluna giderek ekonomik açıdan dezavantajli öğrencilerle buluşarak faaliyetlerde bulundular. Tuval boyama, çim adam yapımı gibi etkinliklerin yanı sıra okulumuz öğrencileri bir çocuk tiyatrosu oynadılar. Bu oyunla çocuklara hem sosyal bir mesaj verildi hem de çocuklar oyunu izlerken çok eğlendi. Bu 1 haftalık süreçte öğrencilerimiz hem kendi sosyal becerilerini geliştirdiler hem de topluma katkıda bulundular.    

Nis

Diş hekimliği mesleğine ilgi duyan  öğrencilerimizle, diş hekimliğinin her alanını yerinde görmek,araştırmak ve uygulamak için alan çalışmasında bulunduk. Öğrencilerimiz, cerrahi operasyon, kalıp alma, dolgu uygulama  dahil tüm etkinlikleri izleme ve tatbik etme şansı buldular.

Nis

Hisar Lisesinin düzenlemiş olduğu Girişimcilik ve İnovasyon yarışmasında okul takımımız birinci olmuştur.