T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi

Haberler

Eyl

Eyl

Yeni eğitim ve öğretim yılının açılışı nedeniyle okulumuzda tören düzenlendi.

Haz

"Galiçya Cephesi Şehitlerimiz" ve 1.Dünya Savaşında diğer cephelerde şehit düşen askerlerimiz ve halkımız hatırasına öğrenciler ve öğretmenlerden oluşan 13 kişilik heyetimiz 10 - 17 Haziran 2019 tarihleri arasında Polonya'ya tarih, eğitim ve kültür içerikli bir ziyarette bulundu. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamı himayelerinde bulunan ziyaretimizin resmi sponsorları da şu şekildedir; TİKA, THY, Gülermak A.Ş ve Yunus Emre Enstitüsü.

Haz

Okul sporları Türkiye Satranç Şampiyonasında Kabataş Erkek Lisesi kızlar kategorisinde 2 .olarak bu seneyi de kupayla taçlandırarak bizleri gururlandırdı. 
Satranç Takımımız;

 • Selin Atabeyoğlu 
 • Cemre Çetin 
 • Damla Elmalı 
 • Bilge Sönmez 
 • İremsu Günyüz 
 • Sude Hereklioglu 
 • Kayra Kamer 
 • Egemen Gümüşkaya 
 • Mustafa Başar Kat 
 • Ali Arhan Pala 
 • İsmail Said Çakır

Haz

Okul Mezunlar Derneğimiz Hazirlik, 9.sinif, 10.sinif , 11.sinif tüm sınıf düzeylerinde sınıf birincilerine 300*12 ay ,sınıf ikincilerine 300*10 ay , sınıf üçüncülerine 300*8ay ayrica Mezun olacak okul birincisine 500*12, okul ikincisine 500*10, okul üçüncüsüne 500*8 ay başarı bursu vererek ödüllendirmiştir.Kabataş Erkek Liseliler Derneği Süleyman Seba Burs Fonundan toplamda 51.000 TL başarı bursu vermiştir. Öğrencilerimiz adına teşekkür ederiz. Öğrencilerimizi ve onlara destek olan okulumuzun tüm paydaşlarını kutluyoruz.

Haz

Okulumuz IB okulu olması konusunda bugün Milli Eğitim Bakanlığımız Daire başkanımız başkanlığında Uluslararasi IP Bölge sorumlusu ve eğitimciler ile IB konusunda Vefa Anadolu Lisesinde düzenlenen toplantıya katıldık. Okulumuzun IB okulu olması konusunda yol haritasını belirledik. Okulumuzda AP ile birlikte IB programının uygulanması için bakanligimizdan gerekli olurları almak için bu hafta gerekli yazışmalar yapılacaktır. Okulumuza ve öğrencilerimize şimdiden hayırlı olsun.

Haz

Kabataş Erkek Lisesi-Değerler Kulübü ve Robotik Kulübü öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte, "Tarihine bak, geleceği yaz!" ilkesinden hareketle hazırlanan "Cezeri'nin Olağanüstü Makineleri Sergisi'ni" ziyaret etti. Robotik, Sibernetik ve mekanik biliminin kurucusu kabul edilen Cezeri; birikimi, icatları, bakış açısı ve sanatsal mühendislik felsefesi itibariyle elliden fazla makine ve aracın teknolojik tasarımlarını yapmış ve bu makineleri teorik planlamada bırakmayıp üretmiş ve çalıştırmıştır. Cezeri'nin olağanüstü makineleri ve buluşları bugün bile insanlığa ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

Haz

Istanbul Erkek Lisesi'nin düzenlediği spor festivalinin Futbol Turnuvasında Okul Futbol takımımız beden eğitimi öğretmenlerimiz önderliğinde şampiyon olmuştur. Hepsini teker teker tebrik ederim. Futbol takımımız bu sezon katıldığı 5 turnuvadan 4 kupa(2 tane birincilik, 1 tane ikincilik, 1 tane üçüncülük) kazanarak üstün bir performans sergilemiştir. Bu maçta bizi yalnız bırakmayan, tek maçlık kalemizi koruyan Yavuz Emre Özbek'e ve aynı zamanda bu turnuvayla birlikte jübilesini yapmış olan kaptanımız İsmail Özcan ve Ahmet Emre Karagöz'e 4 yıl boyunca verdikleri emekler için teşekkür ederiz.

Haz

Okulumuzda düzenlediğimiz Arduino Uygulamaları kursumuzu son dersimiz ile tamamladık. Kurs kapsamında yaklaşık 70 saatlik eğitim alan öğrencilerimiz montajını yaptıkları araç için yazdıkları kod ile kurslarını tamamladılar. Kurs kapsamında elektronik, mekanik ve kod kısmında bilgilerini geliştirdiler ve üstün gayretleri ile kursu tamamladılar. Robotik çalışmaları ve kod yazma konusunda yanan merak ateşleri ile geleceğin teknolojileri konusunda yeni alanlar için çalışacak öğrencilerimize başarılar dileriz.

Haz

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Milli Eğitim Bakanlığımız ile teknolojinin önde gelen firmaları arasında yapılan protokol ile hayata geçirilen Uluslararası Sertifikasyonlu BT Eğitimleri kapsamında okulumuzda yapılan eğitimleri tamamladık. Bu kapsamda öğrencilerimiz CİSCO partneri Ağ Yöneticileri Derneği tarafından verilen CCNA1 ve CCNA2 eğitimlerini tamamladılar ve CCNA1 sertifikalarını aldılar. Sertifika törenin ardından CCNA2 sertifika sınavı yapıldı. CISCO eğitimlerinin okulumuzda sürekli hale getirilmesi kapsamında okulumuzun CISCO Networking Academy olması kapsamında ilk adım da bu törende atıldı. Eğitim sürecinde değerli destekleri için Ağ Yöneticileri Derneği Başkanı Gökhan Akın ve CISCO yetkililerine teşekkür ederiz.

Haz

İstanbul'u Okuyorum Projesi kapsamındaki "Memleketime mektup " yarışmasının ödül töreni yapıldı. İl Milli Egitim müdürümüz Sayın Levent Yazıcı'nin liderliğinde yapılan çalışmaların ve yarışmaların ödülleri bu törende sahiplerini buldu. Okulumuz 10.sınıf öğrencisi Ömür ABAY birincilik ödülünü kazandı. Programda okuduğu mektup ve söylediği türkü ile haklı birinciliğini tüm salonu dolduran öğrenci arkadaslari ve kıymetli büyükleriyle paylaştı.

Haz

Bir yıllık emeğimizin sonunda bu hafta sonu İzmirde yapilan Türkiye finallerinde Genç Başarı Eğitim Vakfının Genç Bizz Liselerarası Şirket Finalinde katılım sağlayan 500 şirket ve 2.000 öğrenci arasından Genesis Genç Başarı Şirketi olarak Manpower jüri özel ödülünü kazanırken aynı zamanda en İnovatif ürün kategorisinde de 2. Olduk. Tüm Genesis ekibine, ailesine bu süreçteki emekleri için teşekkür ederiz. Bu başarıların arkasında 26 kişilik bir kadro var, ki Manpower insan kaynakları ödülü de bunun kanıtıdır. 
Genesis bu yılı bu iki güzel ödülle kapatıyor

May

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Milli Mücadele'yi başlatmasının 100. yılı dolayısıyla Kabataş Erkek LisesiVefa Lisesi ve İstanbul Erkek Lisesi Osmanlı ve Cumhuriyet döneminde (1912 - 1923) yaşanan savaşlarda şehit düşen kahramanlarımız hatırasına 17 Mayıs 2019 da Anma Konseri düzenledi.

May

Robert kolejinin düzenlediği Berkol rc'98 dans festivaline okulumuz tango kültürü kulübü olarak katıldık. Kulüp üyelerimizden Ece Taşkın, Ege Amasya ve Nehir Karadeniz'in tango gösterileri büyük beğeniler topladı. Tango eğitmenimiz Yavuz Selim Gençer'e emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.

May

2 takimla katıldığımız Kozmos Yazılım Anadolu Lisesinin düzenlemiş olduğu Liseler Arası Satranç Turnuvasında takımımızın turnuvayı namağlup şampiyon olarak tamamlaması Türkiye Şampiyonası öncesinde moral oldu. Tebrikler çocuklar darısı Türkiye Şampiyonasına...