T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi

Haberler

May

Hazırlık E ve F sınıfı öğrencileri arasında düzenlenen "Almanca Bilgi Yarışması"na katılan 7 grup arasından Can Karaağaoğlu, Alper Ergül ve Sema Nur Aktı BİRİNCİ, Nil Arıca, Cemre Can Şahin ,Emine Reyyan Uysal İKİNCİ, İrem Çakmakcı, İbrahim Özer ve Ali İlber Canikli ise ÜÇÜNCÜ oldu.
Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

 

May

Kabataş Erkek Lisesi,Özyeğin Üniveristesi'nin düzenlemiş olduğu Özücup'ta Genç A( 9.-10 ve 11.siniflardan kurulu) takımımız Saint-Joseph Fransız Lisesi'ni 74-56 skorla mağlup etmiştir .Öğrencilerimizden 
Ege Güneş(kaptan) 16 sayı 
Onur Arda Atmaca 16 sayı 
Orkun Hacıömeroğlu 30 sayı 
Yiğithan Bektaş 5 sayı 
Fatih Hakan Akbaş 4 sayı 
Ali Ozan Ocak 3 sayı 
atarak takıma katkı yapmıştır.
Bu kapsamlı turnuvada takımımız emek ve fedakarlıklarının karşılığını 3. olarak almıştır.Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz...

May

Okulumuzunda üyesi olduğu TEVDAK' ın AB projesi okulumuzda yapılan başlangıç lansmaniyla başlamış oldu. TEVDAK üyesi okulların projenin içinde yeralacağı çalışmalar okullarımıza ve eğitimcilerimize hayırlı olsun.

May

Japonya, Avustralya, Kanada, Polonya ve Macaristan´dan liselerle okulumuz eğitim, tarih ve kültür içerikli kardeş okul anlaşmalarına daha önce imza atmıştı. Almanya Erlangen´de 1873 yılında kurulan Christian Ernst Lisesi´nin müdürü Thomas Kellner, Erlangen Belediye Başkan Yardımcısı Elisabeth Preuß ve Dış İlişkiler Koordinatörü Silvia Klein eşliğinde kardeş okul anlaşması detaylarını görüşmek üzere 14 - 16 Mayıs tarihleri arasında Beşiktaş Belediyesi´nin desteğiyle İstanbul´a geldi.

May

24 ögrencimiz ve 2 öğretmenimiz Avrupa parlementosunda sunum yapıp, çalışma gruplarında ülkemizi , okulumuzu tanıtacak ve deneyim kazanacaklar. Bir ilki daha okulumuzda öğrencilerimizle yaşamanın haklı mutluluğunu yaşıyoruz. Kabataş Erkek Lisesi 111 yıldır eğitimin neferi.

May

19 Mayıs da Okulumuz öğrencileriyle Klasis Golf Clup Silivri de yapılan Golf takımı olan liselerin katıldığı turnuvada mücadele edip deneyim kazandık. Bu güzel güne katkı sağlayan tüm kulüp yöneticilerine ve okullarımıza teşekkür ederiz.

May

19 Mayıs demek Gençlik demek , Spor demek , Mücadele demek , Gelecek demek ...
19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramını Beden eğitimi zümresinin hazırladığı 8 farklı oyun ile öğrencilerimizle birlikte kutladık. Öğrencilerimiz hem eğlendiler hem de takım olarak yarıştılar. Öğrencilerimiz bu etkinliğin sık sık tekrarını istediler. Kabataş öğrencileri için her günleri 19 Mayıslar kadar anlamlı olsun.

May

Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Gazi Mustafa Kemal Atatürk ´´ün Samsuna çıkışının ve Kurtuluş mücadelesi başlangicimizin 100. yil dönümünde İstanbul´dan Samsun´a gitmek üzere yola çikan Turkiyenin 81 vilayetinden gençlerin gemide bulunduğu Bandırma gemisinin yola çıkmasından önce 17 Mayis 2019 tarihinde , Kurtuluş mücadelesinde şehit veren tarihi okulların öğrencileri için Karaköy sahilinde verilen iftar programına katıldık.

May

Bu yıl Kabataş Müzik Kulübü pek çok etkinlik yaptı.Okulumuza renk katan,özveriyle ve sevgiyle tüm çalışmalarımızda bize destek veren güzel öğrencilerimize sonsuz teşekkürler.
1.Beşiktaş İlçesi Liselerarası Müzik Yarışması 1.si
2.Okan Üniversitesi Liselerarası Müzik Yarışması 4.sü
3.Behçet Necagil Bestelenmiş Şiirleri Albümü

 

May

19 Mayıs 1919´ un 100. yılında Kabatas Erkek Lisemize gençliğin armağanı Türkiye Şampiyonuyuz.
Kabataş Erkek Lisesi olarak katıldığımız ve son 3 senedir emek verdiğimiz Kürek sporunda bu senede gençlerimizin çalışmaları zayi olmadi. Genç A Erkekler iki çifte(2x) ve genel kategoride Türkiye Şampiyonu oldular. Sporcularımızdan başı çeken Gence Umut Demirkaya-Berkay Pamuk özelinde tüm sporcularımıza, hocamiz Mustafa Kemal Safçı´ya, desteği için Baki Çöp´e, maddi manevi yardımları için Hospitadent´e, Kenan Pamuk´a, KELEV´e ve Müdürümüz Selman Küçük´ e teşekkür ederiz.

May

Okulumuzun Sinema Kulübü sorumlu öğretmenimiz Sayin Hakan Sümer´in rehberliğiyle çekilen, senaryosu ve yönetmenliği 12.sınıf öğrencimiz Ilgın Yılmaz´a ait olan insanın emeğine yabancılaşması temalı "Elleriniz" adlı kısa film dün yapılan Galatasaray Kısa Film Yarışması´nda 1.lik ödülü almıştır.Ayrıca Seyfi Teoman ve Notre Dame de Sion Kısa Film yarışmalarında da jüri özel ödülü almaya hak kazanmıştır. Kutluyoruz.

May

DAAD (ALMAN Akademisyen Değişim Servisi) tarafından verilen Almanya´da yüksek öğrenim için bu yıl tam burs hakkı kazanan iki öğrencimiz oldu: Berrenur Uçar (12 F) ve Elif Sude Yılmaz (12 F)ı tebrik ediyor ve eğitiminde başarılarının devamını diliyoruz. DAAD tarafından verilen tam burs sayısı dünya genelinde 117 ve Türkiye genelinde toplam sayi bu yıl 10´dur. Öğrencilerimizi kutluyoruz.

May

9F sınıfı öğrencimiz Selin KÖSEBAY Okçuluk Klasik Yay Genç Bayan dalında İstanbul 2.si olmuştur. Öğrencimizi tebrik ediyoruz.

May

11 A/C/F sınıfları Edebiyat öğretmenleri Melike Selcan BATIR eşliğinde Aşiyan Müzesini ve Boğaziçi Üniversitesini ziyaret etti. Üniversitedeki bölümler, fiziki imkânlar, sosyal etkinlikler, burslar ve yurt dışı çalışmaları ile ilgili bilgilendirmelerden sonra gezimiz tamamlanmıştır. Boğaziçi Üniversitesinde okumakta olan mezunlarımız da öğrencilerimize eşlik etmiştir.

May

2018-2019 Türkiye Okul Sporları Grup yarışmaları Yalova grubu Genç Genel Kategorisinde okul satranç genel takımımız bölgesinde 2. olarak Karaman´da yapılacak Türkiye Şampiyonasına gitmeye hak kazanmıştır. Hedef Türkiye Şampiyonluğu.
Öğrencilerimiz:

  • Sude HEREKLİOĞLU
  • Kayra KAMER
  • Egemen GÜMÜŞKAYA
  • Mustafa Başar KAT
  • İsmail Said ÇAKIR
  • Ali Arhan PALA