T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi

Haberler

Haz

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Milli Eğitim Bakanlığımız ile teknolojinin önde gelen firmaları arasında yapılan protokol ile hayata geçirilen Uluslararası Sertifikasyonlu BT Eğitimleri kapsamında okulumuzda yapılan eğitimleri tamamladık. Bu kapsamda öğrencilerimiz CİSCO partneri Ağ Yöneticileri Derneği tarafından verilen CCNA1 ve CCNA2 eğitimlerini tamamladılar ve CCNA1 sertifikalarını aldılar. Sertifika törenin ardından CCNA2 sertifika sınavı yapıldı. CISCO eğitimlerinin okulumuzda sürekli hale getirilmesi kapsamında okulumuzun CISCO Networking Academy olması kapsamında ilk adım da bu törende atıldı. Eğitim sürecinde değerli destekleri için Ağ Yöneticileri Derneği Başkanı Gökhan Akın ve CISCO yetkililerine teşekkür ederiz.

Haz

İstanbul'u Okuyorum Projesi kapsamındaki "Memleketime mektup " yarışmasının ödül töreni yapıldı. İl Milli Egitim müdürümüz Sayın Levent Yazıcı'nin liderliğinde yapılan çalışmaların ve yarışmaların ödülleri bu törende sahiplerini buldu. Okulumuz 10.sınıf öğrencisi Ömür ABAY birincilik ödülünü kazandı. Programda okuduğu mektup ve söylediği türkü ile haklı birinciliğini tüm salonu dolduran öğrenci arkadaslari ve kıymetli büyükleriyle paylaştı.

Haz

Bir yıllık emeğimizin sonunda bu hafta sonu İzmirde yapilan Türkiye finallerinde Genç Başarı Eğitim Vakfının Genç Bizz Liselerarası Şirket Finalinde katılım sağlayan 500 şirket ve 2.000 öğrenci arasından Genesis Genç Başarı Şirketi olarak Manpower jüri özel ödülünü kazanırken aynı zamanda en İnovatif ürün kategorisinde de 2. Olduk. Tüm Genesis ekibine, ailesine bu süreçteki emekleri için teşekkür ederiz. Bu başarıların arkasında 26 kişilik bir kadro var, ki Manpower insan kaynakları ödülü de bunun kanıtıdır. 
Genesis bu yılı bu iki güzel ödülle kapatıyor

May

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Milli Mücadele'yi başlatmasının 100. yılı dolayısıyla Kabataş Erkek LisesiVefa Lisesi ve İstanbul Erkek Lisesi Osmanlı ve Cumhuriyet döneminde (1912 - 1923) yaşanan savaşlarda şehit düşen kahramanlarımız hatırasına 17 Mayıs 2019 da Anma Konseri düzenledi.

May

Robert kolejinin düzenlediği Berkol rc'98 dans festivaline okulumuz tango kültürü kulübü olarak katıldık. Kulüp üyelerimizden Ece Taşkın, Ege Amasya ve Nehir Karadeniz'in tango gösterileri büyük beğeniler topladı. Tango eğitmenimiz Yavuz Selim Gençer'e emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.

May

2 takimla katıldığımız Kozmos Yazılım Anadolu Lisesinin düzenlemiş olduğu Liseler Arası Satranç Turnuvasında takımımızın turnuvayı namağlup şampiyon olarak tamamlaması Türkiye Şampiyonası öncesinde moral oldu. Tebrikler çocuklar darısı Türkiye Şampiyonasına...

May

Hazırlık E ve F sınıfı öğrencileri arasında düzenlenen "Almanca Bilgi Yarışması"na katılan 7 grup arasından Can Karaağaoğlu, Alper Ergül ve Sema Nur Aktı BİRİNCİ, Nil Arıca, Cemre Can Şahin ,Emine Reyyan Uysal İKİNCİ, İrem Çakmakcı, İbrahim Özer ve Ali İlber Canikli ise ÜÇÜNCÜ oldu.
Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

 

May

Kabataş Erkek Lisesi,Özyeğin Üniveristesi'nin düzenlemiş olduğu Özücup'ta Genç A( 9.-10 ve 11.siniflardan kurulu) takımımız Saint-Joseph Fransız Lisesi'ni 74-56 skorla mağlup etmiştir .Öğrencilerimizden 
Ege Güneş(kaptan) 16 sayı 
Onur Arda Atmaca 16 sayı 
Orkun Hacıömeroğlu 30 sayı 
Yiğithan Bektaş 5 sayı 
Fatih Hakan Akbaş 4 sayı 
Ali Ozan Ocak 3 sayı 
atarak takıma katkı yapmıştır.
Bu kapsamlı turnuvada takımımız emek ve fedakarlıklarının karşılığını 3. olarak almıştır.Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz...

May

Okulumuzunda üyesi olduğu TEVDAK' ın AB projesi okulumuzda yapılan başlangıç lansmaniyla başlamış oldu. TEVDAK üyesi okulların projenin içinde yeralacağı çalışmalar okullarımıza ve eğitimcilerimize hayırlı olsun.

May

Japonya, Avustralya, Kanada, Polonya ve Macaristan’dan liselerle okulumuz eğitim, tarih ve kültür içerikli kardeş okul anlaşmalarına daha önce imza atmıştı. Almanya Erlangen’de 1873 yılında kurulan Christian Ernst Lisesi’nin müdürü Thomas Kellner, Erlangen Belediye Başkan Yardımcısı Elisabeth Preuß ve Dış İlişkiler Koordinatörü Silvia Klein eşliğinde kardeş okul anlaşması detaylarını görüşmek üzere 14 - 16 Mayıs tarihleri arasında Beşiktaş Belediyesi’nin desteğiyle İstanbul’a geldi.

May

24 ögrencimiz ve 2 öğretmenimiz Avrupa parlementosunda sunum yapıp, çalışma gruplarında ülkemizi , okulumuzu tanıtacak ve deneyim kazanacaklar. Bir ilki daha okulumuzda öğrencilerimizle yaşamanın haklı mutluluğunu yaşıyoruz. Kabataş Erkek Lisesi 111 yıldır eğitimin neferi.

May

19 Mayıs da Okulumuz öğrencileriyle Klasis Golf Clup Silivri de yapılan Golf takımı olan liselerin katıldığı turnuvada mücadele edip deneyim kazandık. Bu güzel güne katkı sağlayan tüm kulüp yöneticilerine ve okullarımıza teşekkür ederiz.

May

19 Mayıs demek Gençlik demek , Spor demek , Mücadele demek , Gelecek demek ...
19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramını Beden eğitimi zümresinin hazırladığı 8 farklı oyun ile öğrencilerimizle birlikte kutladık. Öğrencilerimiz hem eğlendiler hem de takım olarak yarıştılar. Öğrencilerimiz bu etkinliğin sık sık tekrarını istediler. Kabataş öğrencileri için her günleri 19 Mayıslar kadar anlamlı olsun.

May

Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Gazi Mustafa Kemal Atatürk ´´ün Samsuna çıkışının ve Kurtuluş mücadelesi başlangicimizin 100. yil dönümünde İstanbul´dan Samsun´a gitmek üzere yola çikan Turkiyenin 81 vilayetinden gençlerin gemide bulunduğu Bandırma gemisinin yola çıkmasından önce 17 Mayis 2019 tarihinde , Kurtuluş mücadelesinde şehit veren tarihi okulların öğrencileri için Karaköy sahilinde verilen iftar programına katıldık.

May

Bu yıl Kabataş Müzik Kulübü pek çok etkinlik yaptı.Okulumuza renk katan,özveriyle ve sevgiyle tüm çalışmalarımızda bize destek veren güzel öğrencilerimize sonsuz teşekkürler.
1.Beşiktaş İlçesi Liselerarası Müzik Yarışması 1.si
2.Okan Üniversitesi Liselerarası Müzik Yarışması 4.sü
3.Behçet Necagil Bestelenmiş Şiirleri Albümü