T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi

Haberler

Eyl

 

6 Eylül 2018 Perşembe günü Kabataş Erkek Lisemizin eski ve İstanbul Erkek Lisesi’nin yeni Müdürü Fatih Güldal hocamız, yeni Müdürümüz Selman Küçük’e devir teslim töreni vesilesiyle okulumuza geldi.

O gün öğretmenlerimizin hepsi de okuldaydı. Fatih Güldal hocamız öğretmenlere yönelik yaptığı duygusal konuşmada Kabataş’ta geçen güzel 3 yılından bahsederken zaman zaman gözyaşlarına hakim olamadı…Öğretmenlerimiz, eski ve yeni müdürümüz duygusal anlar yaşadı…

Eyl

2018 Üniversite yerleştirme sonuçlarına göre öğrencilerimizin kazandığı üniversitelere ve yerleştirme istatistik bilgilerine aşağıda yer verilmiştir. On iki (+hazırlık) yıllık üstün gayret ve  çalışmanın sonucunda bu başarıya imza atan bütün öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Bu başarıda emeği geçen başta öğrencilerimizin anne ve babalarına, öğretmenlerimize ve bütün paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Tebrikler DÖNEM18´

Ağu

Üç seneden beri okul müdürlüğümüzü büyük bir fedakarlık ve başarı ile yürütmekte olan Fatih GÜLDAL İstanbul Erkek Lisesi´ne müdür olarak tayin olmuş ve okulumuzda ki görevinden ayrılmıştır.

Müdürümüzün yeni görevine başlaması mutlu bir tesadüfle doğum günü olan 14 Ağustosa rastlamıştır. Bizler de Kabataş camiası olarak hem müdürümüzün doğum gününü kutlamak hem de kendisine veda etmek için küçük bir tören düzenledik. Törene Vakıf başkanımız İlyas TUNAOĞLU Dernek başkanımız Anıl CANSIZOĞLU okul aile birliği başkanımız Meryem ÖZTEMİR idareci, veli, öğretmen ve öğrencilerimiz katılmıştır.

Törende hizmetlerinden dolayı Fatih GÜLDAL´a çiçek ve plaket takdimi yapılmış yapılan konuşmalarda Kabataş camiası adına kendisine teşekkür ve şükranlarımız arzedilmiştir. Müdürümüzü yeni görevine uğurlarken Kabataşlılar olarak başarılar diliyor kendisini herzaman iyi bir Kabataşlı olarak hatırlayacağımızı ifade ediyoruz.

Müdürümüzün veda mesajı aşağıdadır.

Tem

15 Şubat 2018 tarihinde Kabataş Uzak Doğu Asya ve Dünya Projesi bünyesinde başlatılan Japonca kursu, 31 Mayıs 2018 tarihinde sertifika töreniyle sona erdi.

Haz

 

Kabataş Erkek Lisesi öğrenci şehitlerimizin ve diğer şehitlerimizin aziz hatırasını yaşatmak, Dünya barışına katkı sunmak, Türkiyemizin tanıtımına en güzel bir şekilde destek verip Milletler arasında “Dostluk ve Gönül Köprüsü” kurmak niyetiyle Dünyanın 4 kıtasında 12 ülkeye ziyareti de içeren Kabataş Uzakdoğu Asya ve Dünya Projesi kapsamında Kabataş Erkek Lisesi camiamızın desteklerini bekliyoruz.

Haz

Sosyal Sorumluluk Kulübü kapsamında 15 Nisan 2018 tarihinde Artvin’e giden Kabataş Erkek Lisesi Coğrafya öğretmeni Abdullah PURAL, proje koordinatörü Tolga ÇORBACI ve 10 öğrenciden oluşan ekip bir hafta süren projelerini başarıyla tamamladılar.

7 Mart İlkokulu 2. Sınıf öğrencileri ile eğitici aktiviteler, Borçka Atatürk Ortaokulunda 8. sınıflarla yaklaşan sınav hakkında motivasyon konuşması, Şavşat Huzurevi´de yaşlıların özgüvenlerini ve yaşama bağlılıklarını arttırmayı amaçlayan çalışma,Şavşat Kadın Yaşam Merkezi ziyareti, Çoruh Özel ve Mesleki Eğitim İş Uygulama Merkezinde engelli bireyleri topluma kazandıracak çalışmalar, Şavşat ve Borçka Karagöl’de, Kafkasör yaylasında mıntıka temizliği ve kuş gözlem çalışmaları, Arhavi Doğal Yaşam Müzesi´nde tarihi ve sosyokültürel açıdan bilgilendirme çalışması yaptılar.

Haz

 

Türkiye’nin en köklü ve başarılı liselerinden Kabataş Erkek Lisesi öğrencileri, Sosyal Sorumluluk Projesi (CIP) kapsamında 5-9 Haziran tarihlerinde Tokat’taydı. Tokat Namık Kemal Ortaokulu mezunu Melisa Tuana Uslu’nun önderlik ettiği öğrenciler Tokat ili ve ilçelerinde birçok sosyal hizmet kurumuna ziyarette bulundu.

Tokat Huzurevinde yaşlılarla; Turhal ilçesinde bulanan Çocuk Evleri Sitesinde ise çocuklarla vakit geçiren öğrenciler Çamlıbel İlköğretim Okuluna ziyarette bulunup okul kütüphanesine kitap desteğinde bulundular.

Organize Sanayi Bölgesinde Doğa Koruma Ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü desteği ile fidan diken öğrenciler Tokat’ta faaliyet gösteren Niksar Belediyesi Ayvaz Suyu tesisleri ve Dimes A.Ş üretim tesislerini ziyaret etti. Üretim uygulamaları konusunda yetkililerden bilgi alan öğrenciler ayrıca bir tarım şehri olan Tokat’ta kiraz toplayıp üreticilere yardım etti.

Tokat’ın doğal ve tarihi güzelliklerini ve Tokat kültürünü de yakından tanıma imkânı bulan öğrenciler Almus ilçesini ve Pazar’da Ballıca Mağarası’nı ziyaret ettiler.

Projeye destek veren başta Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe ve İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı öğrencileri makamlarında kabul ederek gerçekleştirdikleri etkinliklerden dolayı öğrencileri tebrik ettiler.

May

Federal Almanya İstanbul Başkonsolosu Dr. Georg Birgelen Almanca DSD-2 2018 Diploma Törenimize katıldı ve Kültür Ataşesi Meik C. Laufer ile birlikte öğrencilerimizin diplomalarını takdim ettiler.

May

DAAD (Alman Akademisyen Değişim Servisi) tarafından verilen Almanya’da yüksek öğrenim için bu yıl tam burs hakkı kazanan öğrencimiz Buğra Güneysu’yu (12 G) tebrik ediyor ve eğitiminde başarılarının devamını diliyoruz. DAAD tarafından verilen tam burs sayısı dünya genelinde 117 ve Türkiye genelinde 9 dur.

May

"Sevgileri Yarınlara Bırakmadık" sloganıyla bu sene 8.si düzenlenen Behçet Necatigil Şiir Yarışması´na katılan 103 şiirden jürinin seçtiği ilk beş derecenin  ödülleri 8 Mayıs 2018, Salı günü yapılan programın ardından sahiplerine verildi.
Şair Alper Gencer, şair Erol Kaf, şair Hüseyin Akın ve şair Emrah Ayhan´dan oluşan jüri adına, Hüseyin Akın yaptığı konuşmada aynı zamanda dikkate değer ve övgüye değer şiirleri de açıkladı.
Alper Gencer´in "şiir" üzerine yaptığı konuşmanın ardından Emrah Ayhan, "Behçet Necatigil ve şiiri"ni anlattığı bir konuşma yaptı.
Behçet Necatigil şiirlerini besteleyen Ceylin Özgür Erzen, orkestra eşliğinde yaptığı besteleri seslendirdirdi.
Bu sene şiir yarışmasının 1.si Celal Aras Anadolu Lisesi´nden Buğra Altunışık, 2.si Özel Enka Lisesi´nden Efe Şenel ve 3.sü Prf.Dr.Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi´nden Melike Olgunsay oldu. Mansiyon ödüllerini ise Cağaloğlu Anadolu Lisesi´nden İpek Ayık ve Zincirlikuyu İsov M.T.A.Lisesi´nden Mahsum Oğrak aldı.

May

Okulumuz Edebiyat fanzini İskele´nin düzenlediği fanzin dergi yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu. İskele Fanzin´in yayın danışmanı Emrah Ayhan: "İsminden çizimlerine kadar her şeyiyle çıkaranların özgür bir biçimde kendilerini ifade ettikleri fanzin dergiler, bu serbestliği sayesinde hem çıkaranlar hem de okuyanlar açısından rağbet gören dergilerdir. Bu yönüyle bu yarışmaya katılan öğrenciler dergilerini oluştururken, çıkarırken ve çoğaltırken çok eğlendiler. Dergimi devam ettireceğim, diyen pek çok öğrenci oldu. Yarışmaya katılan fanzinlerden de bir sergi ortaya çıktı. Ortada el emeği göz nuru önemli bir çalışma var. Birbirinden güzel ve içerikte sağlam fanzinler arasında en iyi fanzin, Pelin Özge Türkmen´in "Gri" adlı fanzini birinciliği alıp altın ödülünü hakederken; en iyi kapak, en iyi içerik, en iyi tasarım gibi pek çok da fanzin öne çıkıp ödül aldı." diyerek yarışmanın amaç ve anlamını özetledi.

May

Kabataş Erkek Lisesi Tiyatro Topluluğu KEL´TT, 19 Mayıs´ta Profilo Gösteri Merkezindeki oyunları ile izleyenleri kendine hayran bıraktı. F.G.Lorca´nın  Don Cristobita ile Dona Rosita´nın Acıklı Güldürüsü´nü sergileyen topluluk, ayakta alkışlandı.

May

Okulumuz öğrencilerinden Ekin Cengiz Fevziye Mektepleri okulları "aktif fotoğraf" yarışmasında 550 fotograf arasından sıralamasız olarak seçilen ilk beş fotoğraf arasına girerek  buyuk ödüllerden birini almıştır.
Ayrıca aynı yarışmaya Ece Orak ve İrem Bağlayıcı sergilenen fotoğraflari ile okulumuzu temsil ettiler.
-Haydarpaşa Lisesinin düzenlediği sokak hayvanları konulu yarışmaya katılan Gokhan Uysal da üçüncülük ödülü  almıştır.
-Yüzyıllik okullar arası düzenlenen İstanbul konulu fotoğraf yarışmasına 347 eser katılmış olup okulumuz öğrencilerinden Ece Orak ve İrem Bağlayıcı sergileme ödülü almışlardır.

May

Okulumuzda bu yıl ilki düzenlenen kimya günlerinde öğrencilerimiz hazirladiklari çeşitli deney-model-anologları sergilediler. Bilmsel münazaralar, parfüm yapılı, sabun yapımı gibi atölye çalışmalarının da olduğu etkinlikler düzenlendi.

May

Kabataş Erkek Lisesi Türkiye Geneli Liseler Arası Faruk Nafiz Çamlıbel 2. Piyes Yazma yarışması ödül ve anma törenimiz 14 Mayıs 2018 Pazartesi günü gerçekleştirilmiştir. Yarışmada dereceye girenler:
1. Mersin/Anamur Şehit İbrahim Armut Fen Lisesinden "Meşalenin Ucundakiler" adlı eseriyle Öykü Rana Yılmaz
2. Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesinden "Levla; Bir İstasyon Hikayesi" adlı eseriyleŞevval Ilayda Ordu
3. Adana Nurten Yetimoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden "Kronograf" adlı eseriyle Ömer Ünal kazanmıştır.
Mansiyon ödülleri ise
* Denizli İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesinden "Yunus-u Guyende" adlı eseriyle Aylin Atamer
* Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesinden "Ölüsüyle Dirisiyle" adlı eseriyle Sevcan Özel kazanmıştır.