T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi

Haberler

Ekm

Kabataş Erkek Lisesi Çevre kulübü haftasonu da durmuyor.Tek kullanımlık istanbul kartların geri dönüşümü için İBB Beyaz Masa ile görüştüler.

Ekm

Bugün İstanbul Valiligi 29 Ekim İl törenleri genel provasi için gorevli ögretmen ve ögrencilerimizle Vatan caddesindeydik. 
Kabataş Erkek törenlere hazır...

Ekm

20-21 Ekim´de gerçekleştirilen Sac Business Conference´da Kel Girişimcilik olarak bir ekibimiz birinci,iki ekibimiz ikinci,bir ekibimiz de üçüncü olarak etkinliği tamamladı.Katılan tüm ogrencilerimize üstün çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Ekm

Boşuna demiyoruz eğitim insanoğlunun kendini tanıması için en büyük araçtır. Egitim insanin kendine yaptiğı yolculuktur.Biz insanoğlu yetistiriyoruz. 
Kabatasli gençler duyarlı farklı olsun , paylaşmanın sevginin erdemli olmanin guzelliginin herzaman farkinda olsunlar diyerek sadece akademik bir eğitim değil sosyal bir eğitimde vermeye calisiyoruz.
Her Kabatasli okulumuzdan mezun olurken topluma karşı sorumluluk sahibi ve duyarlı gençler olarak mezun olurlar.
Bu özellikleri kazanmalarindaki şifre bu okulda aldıkları eğitimde gizlidir. Ögrencilerimiz yasayarak deneyimleyerek ögrenirler.
Fotoğralara bakınca ne demek istediğimi anlayacaksınız.
Kabatasli öğrencimizi ve ögretmenlerimizi kutluyorum. Her biriniz çok kıymetli ve özelsiniz. 
Bu ve benzeri bir çok proje bu sene hepimizi bekliyor. 
Beyazay derneği ile Görme engelli ogrencilerimiz ile ortak bir konser vereceğiz.
Çocuklar gülerse yüreklerimiz güler, gelecek güler ...

Ekm

Kabataş Erkek Lisesi Münazara Kulübü olarak dört takımla Galatasaray Lisesi 4. Tevfik Fikret Münazara Turnuvasındayız. Valonya, Piyasanın Kıyametiyiz, Konuyu Sonradan Anladık ve Rütbeni Bileceksin adlı takımlarımıza iki gün sürecek bu turnuvada başarılar diliyoruz. 
Hafta sonu tatilini böyle faydalı etkinliklerle doldurdukları için öğrencilerimizi kutluyoruz.

Ekm

KELrot5655 ile robot kulübümüz sezonun ilk yarismasinda ekibe yeni katılan gençlerle Ülker arenada mücadele ediyor. Kabataş her alanda her yerde başarılarıyla en önde...

Ekm

15 kişilik bir delegasyon ekibi ve 1 tane komite başkanı ile 19-22 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan Üsküdar Amerikan Lisesi Eğitim Forumuna katıldık

Ekm

Kabataş Akademi olarak Nobel Minds 2015’i izledik.

Ekm

Gönüllerimizin Şampiyonları için deneme sınavları uygulamaya başlandı. İsminden de anlaşıldığı gibi gençler kendilerini ciddi bir sınavla denediler. Sınav sonuçlarına göre ilk üç derecede yer alacak gençlerimize süpriz hediyelerimiz olacak

Ekm

Kabataş erkek lisesi girişimcilik kulübü olarak bu sene ikincisini gerçekleştirmeyi düşündüğümüz InnoVisionCamp´19 için hazırlıklara başladık ve finans,içerik,tanıtım ekiplerine ayrılarak çalışmalara başladık.

Ekm

Arşivinde rulo halinde sarili olarak bulunup Cumhuriyetimizin 3.yıl dönümünü kutlama hatirasi Ankara´dan okulumuza hediye edilmiş bu güzel eser idareci arkadaslarimizin gayretleriyle çerçeveletilip okulumuzun nadide eserlerinden biri haline getirildi. Tek tek püsküller el işçiliği gümüş ve bakır çalışmaları içeren bu eser okulumuz envanterindeki yerini aldı. Kabataş ülkemin gözbebeği...

Ekm

Bugün Kel çevre kulübü Yönetim kuruluyla TEMA vakfına ziyarette bulunduk.Birlikte gerçekleştirebileceğimiz projeleri,etkinlikleri konuştuk.TEMA´ya bizi ağırladığı için teşekkür ederiz.

Ekm

Hazırlık öğrencilerinin gerçek Kabatasli olma günüdür rozet töreni ...
180 başarılı genç 25 Ekimden sonra ileride hangi mesleği yaparlarsa yapsınlar, hangi statüye sahip olurlarsa olsunlar, ilk söyleyecekleri vasıf olan Kabatasliyim sözünü bugün kazanırlar. 
Rozet tören günüyle başlar büyük macera!!!

Ekm

 

Avustralya Sidney´deki kardeş okulumuz Strathfield South Lisesi, okulumuz için çok güzel bir video çekip Eylül ayı içerisinde bize göndermişti. Öğrencilerimiz de  okulumuzu tanıtan ve Avustralya’dan gelen videoya karşılık olarak anlamlı bir video hazırladı.

Ekm

Beşiktaş Kaymakamı Sayın Önder BAKAN ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder ARPACI okulumuzu ziyaret ettiler. Öğretmen ve öğrencilerimiz ile sohbet edildi. Okulumuzun bütün birimleri gezildi ve yurt yapımı hakkında bilgi verildi.