T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi

Duyurular

Ekm

Velilerimizle tanışma ve Okul Aile Birliği seçim toplantımız 30 EKİM 2016 Pazar günü Saat:11:00 Adnan Dinçer salonunda yapılacaktır tüm velilerimize duyurulur.

Ara

 

 

Avrupa Gençlik Parlamentosu (EYP)

Avrupa Gençlik Parlamentosu, 1987 yılında Fransa’nın Fontainebleau kentinde kurulmuş olan ve öncelikli amacı Avrupa’nın gençlerinin bir araya gelerek Avrupa’nın sorunları hakkında tartışmalarını ve çözümler bulmalarını, bununla beraber de kültürel etkileşim yaşamalarını sağlamak olan bir sivil toplum örgütüdür. Resmi üyesi olunması için her ülkede düzenlenen “Bölgesel Seçim Konferansları (RS)” ve “Ulusal Seçim Konferansları (NSC)”nda seçilme şartı bulunan bu organizasyonun günümüzde 39 farklı ülkeden 26.000 resmi üyesi vardır. Uluslararası Oturum (IS) ve Uluslararası Forum (IF)lar EYP’nin asıl amacına hizmet eden geniş uluslararası çapta katılımcı kitlesine sahip etkinlikleridir.

Avrupa Gençlik Parlamentosu – Türkiye (EYP Turkey)

1999 yılında Robert Kolejinde bir kulüp olarak Türkiye’ye gelen EYP, 2010 yılında kadar yalnızca Robert Kolejinin bir kulübü olarak bulunmuştur. 2010 yılında Robert Koleji dışındaki ilk NSC düzenlenerek tüm okulların aktif katılımına açılmıştır. 2011 yılında Avrupa Gençlik Parlamentosu Derneği adıyla Türk kanunları altında resmi statüye kavuşmuştur ve kurulduğu günden beri 18 NSC, 12 IF ve 2 IS düzenlemiş olan EYP Türkiye günümüzde yüzü aşkın resmi üyeye sahiptir.

EYP Kabataş

2010 yılında 8. NSC’ye ilk kez delegasyon göndererek aktif hayatına başlayan Kabataş EYP bugün tüm sınıflardan yüz elliyi aşkın üyeye sahiptir. Kabataş EYP kulübü kurulduğu günden beri Türk okulları arasında düzenlediği konferanslarla (11. NSC, 15. NSC, 10. IYF, 20. NSC) her zaman adını duyurmasının yanısıra EYP’ye kazandırdığı kişiler gerek EYP Türkiye Yönetim Kurulunda, gerekse Avrupa’daki konferanslarda ülkemizi başarıyla temsil eden kişiler olmuştur. Şimdiye kadar EYP Türkiye Yönetim Kurulunda görev alan Kabataşlı EYPciler:

5. Yönetim Kurulu (2012-2013):

Erdem Osman Topçu (Halkla İlişkiler Direktörü)

Onur Can Uçarer (İnsan Kaynakları Asistanı)

6. Yönetim Kurulu (2013-2014):

Erdem Osman Topçu (Başkan)

7. Yönetim Kurulu (2014-2015):

Olcay Soyalan (İnsan Kaynakları Direktörü)

Gülşah Özdemir (Halkla İlişkiler Direktörü)

Erdem Osman Topçu (Başkan)

8. Yönetim Kurulu (2015-2016):

Rüstem Tamer Özgen (İnsan Kaynakları Direktörü)

Onur Can Uçarer (Konferanslar Direktörü)

Alper Özkan (Finans Direktörü)

Arda Ulaş Mutlu (Halkla İlişkiler Asistanı)

Orhun Koray Özbek (Konferanslar Asistanı)

9.Yönetim Kurulu (2016-2017)

Onur Can Uçarer (Başkan)

Alper Özkan (Denetim Kurulu Üyesi)

Rüstem Tamer Özgen (Denetim Kurulu Üyesi)

Arda Ulaş Mutlu (Halkla İlişkiler Asistanı)

Ataberk Hoşgör (İnsan Kaynakları Asistanı)

20. Ulusal Seçim Konferansı

EYP Türkiye’nin yüksek uluslararası katılımlı etkinliklerinden olan Ulusal Seçim Konferansının yirmincisibu sene Kabataş Erkek Lisesinde düzenlenecektir. Özellikle geçen sene okulumuzda gerçekleşmesi planlanmış olan ve ülkemizde ve Dünya’da yaşanan üzücü olaylar sonucu iptal olan 10. IYF’in üzerine bizim için anlam taşıyan bu etkinlik, Türkiye ve Avrupa’dan 200’ün üzerinde katılımcıyı bir araya getirecek. Konferansın Proje Koordinatörlüğünü Kulüp Başkanı Ataberk Hoşgör ve Kulüp Başkan Yardımcısı Arda Ulaş Mutlu ingilizce öğretmenleri Seda Danacı, Reyhan Tavşanoğlu ,Betül Suer Eyigüngör ,Emine Türk Bostancı´dan destek alarak üstelenecektir.

Ara

TANGO KÜLTÜRÜ KULÜBÜ
Bu kulüp katılan kişilere tango kültürünü aşılamak, dansını öğretmek, bedensel duruş ve özgüven kazandırma amaçlıdır. Hedefimiz katılımcılara tangoyu en iyi şekilde öğretmek, bedensel disipline sahip oldurmak ve tango kültürünü hayatlarında uygulamasını sağlatmaktır.

Bu yıl her salı ve perşembe 1 buçuk saat dersimiz oluyor. Geçen senelerde katıldığımız gibi milonga gecelerine katılıyoruz. Çeşitli üniversitelerin veya liselerin yaptığı dans gösterilerine izleyici olarak katılma şansı elde edebiliyor, hatta kendimiz de bazen içinde yer edinip dansımızı sergiliyoruz.

Bu yıl yapılması hedeflenen etkinliklerden öncelikli olanı okulumuzda bir milonga gecesi düzenlemektir. Onun dışında Galatasaray Lisesi gibi okulların yaptığı milongalara gitmeye devam edeceğiz. Geçen seneki gibi de davet edildiğimiz okullarda da danslarımızı sergileyeceğiz. Bir de yine okulun şenliğinde yer almayı hedefliyoruz.

Bu kulübü seçtiğiniz zaman sadece tango yapmayı değil bedeninizi eğitmeyi de öğreniyorsunuz. İlerleyen derslerde tango duruşunu kazanıyorsunuz. Partnerinize nasıl davranmanız gerektiği gibi davranışsal şeyleri de öğreniyorsunuz. Bir tangoyu yapabilmek için en önemli kısım bunlar. Sonra ise nasıl lead ve nasıl takip edileceğini öğreniyorsunuz. Okulumuzda yapılan pratiklerin iki gün olması da bir avantaj. Kısaca bu kulübe girerek tangoyu her haliyle öğreniyorsunuz. Tangoyu en iyi hocalar eşliğinde öğrenip bir duruş kazanmak istiyorsanız bu kulübü seçmelisiniz.

Kulüp Başkanı: İlayda Feray YAYLA
Kulüp Rehber Öğretmeni: Ayla TIĞLI

Ara

Kulübün Adı: Robotik Kulübü

Kuruluş Amacı,Hedefleri: Robotik kulübünde amacımız teknolojiye ve robotiğe ilgi duyan öğrencilere hem kendi bilgi ve deneyimlerini paylaşmalarını hem de arkadaşlarından ve sektördeki isimlerden yeni şeyler öğrenmelerini sağlayacak etkinliklerde bulunmak, bunu yaparken ise öğrencilere yalnızca teknoloji alanında değil, sponsor bulma, halkla ilişkiler gibi alanlarda da katkıda bulunmaktır.

Bu Sene Yapılan Faaliyetler: FRC yarışmasının Turkish Off-Season ayağına katıldık ve 2500 dolar para ödülü aldık.

Bu Sene Yapılması Planlanan Faaliyetler: VEX Robotics Competition yarışmasına katılacağız, Dönem sonunda bir, senede iki defa olmak üzere okulumuzda robot günleri düzenleyeceğiz, Sumo robotları yapacağız,  Bunlar dışında ufak sürprizlerimiz de olacaktır pek tabi :)

Neden Bu Kulübü Seçmeliyim: Elektronik,mekanik,yazılım veya sponsorluk fark etmeksizin kendi deneyimlerinizi ve bilgilerinizi paylaşabileceğiniz, bizim size katacaklarımızdan faydalanabileceğiniz bir kulüp eminiz ki size birçok şey katacaktır.Daha az nerd olanlar içinse yeni arkadaşlıklar (gerek ulusal, gerek uluslararası) kurabileceğiniz bir platformuz.

Kulüp Başkanı:Onat Köylüoğlu

Kulüp Rehber Öğretmeni:İzlen Toprak

Ara

Kurulus amaclari,hedefleri: Latin danslarini ogrenmek, baska kulturleri tanimak. Bu yıl yapılan faaliyetler: pazartesi okul çıkışları latin danslari kursu Bu yil yapilmasi planlanan etkinlikler: Baska liselerin dans festivallerine katilmak, kendi gosterimizi sergilemek Neden bu kulubu secmeliyim? Yasamimizdaki monotonluktan keyifli bir kacis dans etmek. Duygularimizi ifade etmenin, deşarj olmanin bu guzel yolunu hep birlikte ogrenmenin, yapmanin tadi bir baska. Iki ayagi olan herkesi bekliyoruz! Kulup baskani: Belis Koçaçoğlu Kulup rehber öğretmeni: Inci Özyurt

Ara

KURULUŞ AMACI, HEDEFLERİ: Öğrencilere sosyolojik ve psikolojik bağlantılarla olaylara karşı eleştirel ve farklı bakış açıları kazandırmak ve psikoloji hakkında detaylı bilgi sahibi olmalarını sağlamak için kurulmuştur.

BU YIL YAPILAN FAALİYETLER: Yıllık plan kararlaştırıldı. Mandela etkisi, flört şiddeti vb. konularda aktif eleştiri ortamı oluşturuldu. İstanbul Üniversitesi’nde ünlü ve deneyimli psikologlar tarafında gerçekleştirilen Travma Sempozyumu’na gidildi.

BU YIL YAPILMASI HEDEFLENEN ETKİNLİKLER: Öğrenciler üzerindeki stres ve hissedilen baskının azalması için meditasyon etkinlikleri düzenlenecek. Psikoloji alanında yazılmış kitapların incelemeleri yapılacak. Okulumuzda psikologların davet edileceği seminerler düzenlenecek. Kulübümüzü dışarıya da taşımak için ikinci dönem sosyal deneyler gerçekleştirilecek.

NEDEN BU KULÜBÜ SEÇMELİYİM: Farklı bakış açıları edinerek eğlenceli bir tartışma ortamının içine girebilirsin. Etkinlikleri süper ve gelecekte birçok katkı sağlayacak bir kulübüz.

KULÜP BAŞKANI: Nil DUMAN

KULÜP REHBER ÖĞRETMENLERİ: Orhan TEKİN

Ekm

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Rozet takma Törenimiz Velilerimizden gelen yoğun talep neticesinde 24.10.2016 Pazartesi gününe alınmıştır.

Saat:10:00 da Hamdi Saver salonunda yapılacaktır.

 

Hazırlık sınıfı velilerimiz davetlidir.

 

Eyl

ERKEK ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN PANSİYON YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ 18.09.2016 PAZARGÜNÜ SAAT 09:00 İTİBAREN ÜSKÜDAR İLÇESİ MİMARSİNAN MAHALLESİ TERLİKÇİ SOKAK NO:10 ADRESİNDE BULUNAN YENİ PANSİYON BİNAMIZDA YAPILACAKTIR.

ÖĞRENCİLERİMİZ GELİRKEN YANLARINDA 2 ADET NEVRESİM TAKIMI 1 BATTANİYE 1 YASTIK VE YURT BİNASI İÇİNDE AYAKKABI GİYİLMEYECEĞİ İÇİN TERLİK GETİRMELİDİR. PANSİYON ÜCRETİNİN İLK TAKSİTİ OLAN 630TL ÖDEMENİZ AYRICA OKUL ÖĞLEN YEMEK KARTLARI ALMANIZ MÜMKÜN OLACAKTIR.

ÇAY ,KAHVE MAKİNASI, SU ISITICI vb. CİHAZLARI PANSİYON BİNASINDA KULLANMAK YASAK OLDUĞU İÇİN LÜTFEN YANINIZDA GETİRMEYİNİZ.

Eyl

Hazırlık sınıflarımızın sınıf listeleri aşağıda sunulmuştur.

Eyl

ERKEK ÖĞRENCİ PANSİYONUMUZA KAYIT HAKKI KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZİN LİSTESİ AŞAĞIDA SUNULMUŞTUR.

KAYIT HAKKI KAZANAN ÖĞRENCİ VELİLERİMİZİN 05.09.2016 PAZARTESİ GÜNÜNDEN İTİBAREN KAYIT EVRAKLARI İLE BİRLİKTE OKUL İDAREMİZE BAŞVURMALARI GEREKMEKTEDİR.

Not: Başvuru yaptığı halde listede ismi bulunmayan veya listeden ismini sildirmek isteyen velilerimizin okul idaresi ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.

Ağu

Şehir dışında ikamet eden eski(ara sınıflar) ve yeni (Hazırlık sınıfları) erkek öğrencilerimizin Üsküdar´da bulunan Pansiyonumuz için kayıt takvimi belirlenmiştir.

Eski (ara sınıf) öğrencilerimizin kayıt işlemleri

Arasınıf öğrencilerimiz 01.09.2016 -18.09.2016 tarihleri arasında pansiyon müdür yardımcısına telefonla yada bizzat ulaşarak kayıtlarını yenileyeceklerdir.

 

 

Ağu

ÖNCELİKLE OKULUMUZU KAZANAN BÜTÜN ÖĞRENCİLERİMİZİ VE AİLELERİNİ BU BAŞARIDA EMEĞİ GEÇEN BÜTÜN PAYDAŞLARI TEBRİK EDİYORUZ.

2016 TEOG YERLEŞTİRME SONUÇLARINA GÖRE OKULUMUZU KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZİN İŞ VE İŞLEMLERİ 22 AĞUSTOS - 8 EYLÜL 2016 TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAKTIR.

GEREKLİ BELGELER VE İŞLEMLER

1-Öğrencilerin yasal velileri Anne babalarıdır. Bu nedenle öğrencilerin bütün iş ve işlemleri velileri (Anne veya Baba) tarafından takip edilir.

2-Öğrenci ve velilerin kimlik fotokopileri.

3-2 Adet vesikalık fotoğraf.

4-Öğrenci dosyası (Okuldan temin edilecektir.)

5-II.Yabancı Dil seçim formu. (Okuldan temin edilecektir.)

6-Okul-öğrenci-veli sözleşmesi (Okuldan temin edilecektir.)

7-Hazırlık sınıfı muafiyet sınavı başvuru dilekçesi (9. sınıflarda açık kontenjan bulunması halinde istekli öğrenciler için.)

PYB PARASIZ YATILILIK VE BURSLULUK İŞ VE İŞLEMLERİ

1-2016 PYBS SONUCU BURLUK KAZANANLAR İLE MEZUN OLDUĞU OKULDA DEVLET BURSU ALAN ÖĞRENCİLERİN MEZUN OLDUĞU ORTAOKULDAN BURSLULUK EVRAKLARINI GETİRMELERİ GEREKMEKTEDİR.

 

 

Tem

Sayın Veliler;

Okulumuz hakkında bilgi almak isteyen velilerimiz için tanıtım programımız 11 TEMMUZ 2016 TARİHİNDEN İTİBAREN HAFTA İÇİ HERGÜN SABAH 11:00-12:00 ÖĞLENDEN SONRA 14:00 - 15:00 SAATLERİNDE YAPILACAKTIR.

Tem

2016 - 2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İÇİN OKUL PANSİYON KONTENJANIMIZ SIFIR(0) OLARAK BELİRLENDİĞİ İÇİN YATILI OLARAK YENİ ÖĞRENCİ ALINMAYACAKTIR.

Nis

SON BAŞVURU TARİHİ 23.04.2016 OLARAK GÜNCELLENMİŞTİR