T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Kabataş Erkek Lisesi

Duyurular

Ara

Kas

Kas

Kas

Ekm

Sevgili velilerimiz, 12. sınıf olmak öğrencilerimizi hem fiziksel, hem de duygusal açıdan çok zorluyor. Sınava hazırlanan öğrencilerimize destek olan siz ebeveynlerimiz için de bazen süreç zorlayıcı olabiliyor.  Bu atölye çalışmasında; Ergen beyni nasıl çalışır? Çocuğumun fiziksel ihtiyaçları nedir? Çocuğuma nasıl duygusal destek verebilirim? Bu zorlu süreçte kendime nasıl destek olabilirim?  Sorularına cevap bulmaya çalışacağız.  Atölye 1 Kasım 2019 Cuma günü 9.30-11.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Öğleden sonra işlerine yetişmek isteyen velilerimiz için başlangıç ve bitiş saatlerine önem vereceğiz.  Atölye sürecini Uzm. Psk. Dan. Elif AKSOY yürütecektir.  Katılmak isteyen tüm 12. sınıf ebeveynlerini çalışmaya bekliyoruz. Sorularınız için kabatasrehberlik@gmail.com adresine mail atabilirsiniz. Sevgiler...

Mrt

Şbt

Şbt

Ock

Ara

Ock

Şbt

Ara

Kulübün Adı: Robotik Kulübü

Kuruluş Amacı,Hedefleri: Robotik kulübünde amacımız teknolojiye ve robotiğe ilgi duyan öğrencilere hem kendi bilgi ve deneyimlerini paylaşmalarını hem de arkadaşlarından ve sektördeki isimlerden yeni şeyler öğrenmelerini sağlayacak etkinliklerde bulunmak, bunu yaparken ise öğrencilere yalnızca teknoloji alanında değil, sponsor bulma, halkla ilişkiler gibi alanlarda da katkıda bulunmaktır.

Bu Sene Yapılan Faaliyetler: FRC yarışmasının Turkish Off-Season ayağına katıldık ve 2500 dolar para ödülü aldık.

Bu Sene Yapılması Planlanan Faaliyetler: VEX Robotics Competition yarışmasına katılacağız, Dönem sonunda bir, senede iki defa olmak üzere okulumuzda robot günleri düzenleyeceğiz, Sumo robotları yapacağız,  Bunlar dışında ufak sürprizlerimiz de olacaktır pek tabi :)

Neden Bu Kulübü Seçmeliyim: Elektronik,mekanik,yazılım veya sponsorluk fark etmeksizin kendi deneyimlerinizi ve bilgilerinizi paylaşabileceğiniz, bizim size katacaklarımızdan faydalanabileceğiniz bir kulüp eminiz ki size birçok şey katacaktır.Daha az nerd olanlar içinse yeni arkadaşlıklar (gerek ulusal, gerek uluslararası) kurabileceğiniz bir platformuz.

Kulüp Başkanı:Onat Köylüoğlu

Kulüp Rehber Öğretmeni:İzlen Toprak

Ara

Okulumuz  Hazırlık F sınıfından 722 nolu Faruk Kayra IŞIK  öğrencimiz TÜBİTAK 19. Matematik Olimpiyatları yarışmasında Bronz Madalya almıştır. Kendisini okulumuz adına ve Matematik Kulübü öğretmenleri olarak kutluyor ve ATATÜRK´ ün   *Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.* sözleriyle başarılarının devamını diliyoruz. Ayrıca  TÜRKİYE´ yi temsil etmek üzere TÜBİTAK Balkan Matematik Olimpiyatları yarışması Milli Takımı´ nda görebilmek Matematik Kulübü öğretmenlerinin dileğidir.