T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Kabataş Erkek Lisesi

Duyurular

May

6 Şubat 2023 tarihi itibariyle, depremden etkilenen illerde velisinin ikâmeti bulunan öğrencilerimiz için DUYURU

Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremler nedeniyle afet bölgesi olarak ilan edilen illerde 06 Şubat 2023 tarihi itibarıyla velisi ikamet eden ancak okulumuzda öğrenim gören öğrencilerimizin, yılsonu iş ve işlemleri çerçevesinde herhangi bir mağduriyet yaşamamaları adına okulumuzca EOKUL ekranında “Depremden Etkilenen Öğrenci” olarak belirlenmesi iş ve işlemlerinde kullanılmak üzere https://forms.gle/hPQvkieqcY1tTRhdA bağlantıya tıklayarak ilgili formu doldurmanızı rica ederiz.

May

2023–2024 Eğitim – Öğretim yılında 10. sınıfa başlayacak olan ve iki yıl boyunca Kabataş Erkek Lisesi IB Diploma Programı'nda yer almak isteyen sevgili öğrenciler ve değerli velileri,

IB Diploma Programı kabul sınavı başvuruları 20 Mayıs – 25 Mayıs 2023 tarihleri arasında yapılacaktır.

 

IB DP öğrenci seçme yazılı sınavları ;

İngilizce ve Türkçe derslerinden 03 Haziran 2023, Saat 10.00

Matematik ve Fen Bilimlerinden 04 Haziran 2023, Saat 10.00

İngilizce ve Türkçe Sözlü sınavları  ise 07,08,13,14 Haziran

tarihlerinde yapılacaktır.

 

Yazılı sınavlarda;

- İngilizce,

- Türk Dili ve Edebiyatı, 

- Matematik , 

- Fen Bilimleri   derslerinden sorular olacaktır.

 

Sözlü sınavda ise sizden Türk Dili ve Edebiyatı ve İngilizce temelli sorulara cevap vermeniz istenecektir.

Programa kayıt hakkı kazanan adayların listesi 20 Haziran 2023 tarihinde web sitemiz üzerinden ilan edilecektir.

 

Programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 20 - 23 Haziran 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

 

Sınavlara katılabilmek için dijital ön başvuru formunu 25 Mayıs 2023 mesai saati bitimine kadar doldurmanız gerekmektedir.

 

Nis

Ock

Sayın Veliler, Sevgili Öğrencilerimiz,

 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı 2. Döneminde okulumuzda yapılacak sınavların takvimi ve sınav günlerinde uygulanacak gün akışı aşağıda belirtilmiştir.

Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz. 

Sevgi ve saygılarımızla.

Ara

Sayın Velimiz, 

Yükseköğretimde hedeflediğimiz başarıya ulaşmak için, geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin eğitim-öğretim durumları hakkında bilgi alışverişinde bulunmak Veli-Okul-Öğrenci birlikteliğini güçlendirmek amacıyla 12. sınıf velilerimizle çevrimiçi ortamda veli toplantısı düzenlenecektir. Veli – Öğretmenişbirliğindekaliteli eğitim anlayışınıbenimseyenekibimizden desteklerini esirgemeyen siz değerlivelilerimize teşekkürlerimizi sunar; katılımlarınızı dileriz. Saygılarımızla.

Ara

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yürütmüş olduğu Temel Fikirlerden Temel Bilimlere Projesi kapsamında ilimiz resmi-özel ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrencilere yönelik İstanbul Bilim Olimpiyatları (İSBO) 2022 yarışmasının 1. aşamasına yönelik başvurular başlamıştır. Tüm öğrencilerimize duyurulur.

Yarışma şartnamesi ektedir. Aşağıdaki linke tıklayarak inceleyebilirsiniz

Kas

10-11 Aralık 2022 tarihlerinde Kabataş Erkek Lisesi 5. Liselerarası Takım Satranç Turnuvası düzenlenecektir. Turnuva tüm lise okul takımlarının katılımına açıktır. Takımlar 4 asıl ve 2 yedek sporcudan oluşacaktır. Turnuvanın 6 tur 35 dakika+30 saniye düşünme süresinde UKD hesaplamalarına dahil düzenlenmesi planlanmıştır. Turnuva online kayıtları 30 takımla sınırlı olup kayıtlar 7 Kasım 2022 Pazartesi 20.00`dan itibaren istanbul.tsf.org.tr internet sitesinden online kayıt yöntemiyle başlayacaktır. Detaylı bilgi turnuva yönergesinde yayımlanmıştır. Ayrıca detaylı bilgi için aşağıdaki linkli tıklayabilirsiniz.

Eyl

2022-2023 Eğitim öğretim yılı sosyal etkinlik çerçeve planımıza aşağıdaki linke tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Eyl

Eyl

Okul Aile Birliği Yönetim Kurulunun aldığı karar gereği, Kabataş Erkek Lisesi Müdürlüğü Okul Aile Birliğinin Olağan Genel Kurul toplantısı 16 Ekim 2022 Pazar günü saat 11.00'de, yeterli çoğunluk sağlanamadığı durumda ise 23 Ekim 2022 Pazar günü saat 11.00'de, okulumuz Galip (Baba) Kültür ve Sanat Binası Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir. Gündem maddelerini görüşmek üzere belirtilen gün ve saatte okulumuzdaki toplantıya tüm velilerimizin katılımını rica ederiz.

GÜNDEM MADDELERİ

1) Yoklama, genel kurula katılacak üyelerin toplantı katılım cetvelini imzalaması ve toplantı yeter sayısının tespiti,

2) Saygı duruşu ve İstiklal Marşı,

3) Açılış, okul müdürünün konuşması,

4) Okul aile birliği başkanının genel kurul açılış konuşması,

5) Divan başkanı ve 1 kâtip seçilmesi,

6) Divan başkanının konuşması ve gündem maddelerinin okunması

7) Yönetim Kurulu faaliyet raporunun okunması, görüşülmesi ve ibra edilmesi,

8) Denetleme Kurulu faaliyet raporunun okunması, görüşülmesi ve ibra edilmesi,

9) Yönetim Kurulu seçimi (veliler arasından seçilecek 5 asil, 5 yedek üye),

10) Denetleme Kurulu seçimi (öğretmenler kurulu tarafından seçilen 2 asil ve 2 yedek üye öğretmen ilanı ve veliler arasından 1 asil, 1 yedek üye seçilmesi),

11) Tahmini bütçenin görüşülmesi,

12) İhtiyaçların giderilmesinde yönetim kurulunun yetkilendirilmesi,

13) Okulun eğitim - öğretim kalitesinin ve başarısının yükseltilmesine ilişkin önerilerin alınması,

14) Dilek ve temenniler,

15) Kapanış.

 

* Yönetim kurulu ve denetleme kurulu seçimleri; oy çokluğuna dayalı olarak, asil ve yedek liste oylaması şeklinde, el kaldırma suretiyle açık oylama ile yapılır.

Eyl

Sayın Velimiz,

2022– 2023 Öğretim yılının I. döneminde hedeflediğimiz başarıya ulaşmak için, geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin eğitim-öğretim durumları hakkında bilgi alışverişinde bulunmak Veli-Okul-Öğrenci birlikteliğini güçlendirmek amacıyla okulumuzda veli toplantısı düzenlenecektir. Veli – Öğretmen işbirliğinde kaliteli eğitim anlayışını benimseyen ekibimizden desteklerini esirgemeyen siz değerli velilerimize teşekkürlerimizi sunar; katılımlarınızı dileriz.

Saygılarımızla.

Toplantı Tarihi: 20 Kasım 2022 - Pazar  Saat: 11.00

Eyl

Sayın Velilerimiz,

2022-2023 Eğitim Öğretim yılında okulumuzda Hazırlık sınıfı veya 9. sınıfta okuyacak öğrencilerimizi belirlemek üzere "Yeterlilik Sınavı - Lise Hazırlık Atlama Sınavı" 19 Eylül 2022 Pazartesi günü yapılacaktır. Her iki dersten de en az 70 puan alan öğrenciler başarılı sayılarak 9. sınıfa devam edecektir. Lise Yeterlilik Sınavına (Hazırlık Atlama Sınavı) girmeyi tercih etmeyen öğrencilerimiz Hazırlık Sınıfına yerleştirileceklerdir. Sınav ile ilgili detaylı bilgi için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz. 

Ağu

2022-2023 Eğitim Öğretim yılında okulumuz pansiyonlarında yerleşmeye hak kazananların listesine ulaşmak için aşağıdaki linkte tıklayabilirsiniz. 

Ağu

Tem

Pansiyon başvuru iş ve işlemleriyle ilgili detaylı bilgi ekteki kılavuzda yer almaktadır. İncelemek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.