T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Kabataş Erkek Lisesi

Duyurular

May

Nakil yeterlilik sınavı hazırlık sınıfı dışındaki ara sınıf öğrencileri için 30 Eylül 2022 Cuma günü yapılacak,  sınav saat 10.30´da başlayacaktır.

Sınava girebilmek için nakil başvurusunun e-okul ya da e-devlet ortamında yapılmış olması gerekmektedir. Nakil sınavı, sistemde başvurusu olan öğrenciler için olup başvurusu bulunmayan öğrenci sınava giremez.

Sınava girecek öğrencilerin 30 Eylül 2022 Cuma günü saat 10.00´da okulumuzda hazır bulunması gerekmektedir.

Sınav, ingilizce hazırlık sınıfı okumamış öğrenciler için yapılacaktır. Önceki okulunda ingilizce hazırlık sınıfı okuyan ve başarılı olan öğrencilerin durumlarını gösterir belge/transkript ile okul idaremize başvurmaları gerekmektedir. 

İngilizce/Almanca sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalıdır. Ayrıca Hazırlık Türk Dili ve Edebiyatı sınavı da yapılır. Hazırlık Türkçe kitabına buradan ulaşabilirsiniz.

Başka bir okulda hazırlık atlama sınavı ile üst sınıfa geçen ve nakil gelmek isteyen öğrenciler ancak okulumuz hazırlık atlama sınavında başarılı oldukları taktirde okulumuza kabul edilirler.

Öğrencilerin kimlik belgeleri ile kalem ve silgilerini yanlarında bulundurmalarını hatırlatır, başarılar dileriz.

 

Eyl

Okul Aile Birliği Yönetim Kurulunun aldığı karar gereği, Kabataş Erkek Lisesi Müdürlüğü Okul Aile Birliğinin Olağan Genel Kurul toplantısı 16 Ekim 2022 Pazar günü saat 11.00'de, yeterli çoğunluk sağlanamadığı durumda ise 23 Ekim 2022 Pazar günü saat 11.00'de, okulumuz Galip (Baba) Kültür ve Sanat Binası Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir. Gündem maddelerini görüşmek üzere belirtilen gün ve saatte okulumuzdaki toplantıya tüm velilerimizin katılımını rica ederiz.

GÜNDEM MADDELERİ

1) Yoklama, genel kurula katılacak üyelerin toplantı katılım cetvelini imzalaması ve toplantı yeter sayısının tespiti,

2) Saygı duruşu ve İstiklal Marşı,

3) Açılış, okul müdürünün konuşması,

4) Okul aile birliği başkanının genel kurul açılış konuşması,

5) Divan başkanı ve 1 kâtip seçilmesi,

6) Divan başkanının konuşması ve gündem maddelerinin okunması

7) Yönetim Kurulu faaliyet raporunun okunması, görüşülmesi ve ibra edilmesi,

8) Denetleme Kurulu faaliyet raporunun okunması, görüşülmesi ve ibra edilmesi,

9) Yönetim Kurulu seçimi (veliler arasından seçilecek 5 asil, 5 yedek üye),

10) Denetleme Kurulu seçimi (öğretmenler kurulu tarafından seçilen 2 asil ve 2 yedek üye öğretmen ilanı ve veliler arasından 1 asil, 1 yedek üye seçilmesi),

11) Tahmini bütçenin görüşülmesi,

12) İhtiyaçların giderilmesinde yönetim kurulunun yetkilendirilmesi,

13) Okulun eğitim - öğretim kalitesinin ve başarısının yükseltilmesine ilişkin önerilerin alınması,

14) Dilek ve temenniler,

15) Kapanış.

 

* Yönetim kurulu ve denetleme kurulu seçimleri; oy çokluğuna dayalı olarak, asil ve yedek liste oylaması şeklinde, el kaldırma suretiyle açık oylama ile yapılır.

Eyl

Sayın Velimiz,

2022– 2023 Öğretim yılının I. döneminde hedeflediğimiz başarıya ulaşmak için, geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin eğitim-öğretim durumları hakkında bilgi alışverişinde bulunmak Veli-Okul-Öğrenci birlikteliğini güçlendirmek amacıyla okulumuzda veli toplantısı düzenlenecektir. Veli – Öğretmen işbirliğinde kaliteli eğitim anlayışını benimseyen ekibimizden desteklerini esirgemeyen siz değerli velilerimize teşekkürlerimizi sunar; katılımlarınızı dileriz.

Saygılarımızla.

Toplantı Tarihi: 20 Kasım 2022 - Pazar  Saat: 11.00

Eyl

12 Eylül 2022 Pazartesi gününden itibaren geçerli ders programı yayınlandı.

 

Eyl

2022-2023 Eğitim Öğretim yılında uygulayacağımız zaman Çizelgesi 5 Eylül 2022 Pazartesi günü yapılan sene başı öğretmenler kurulu toplantısında alınan kararla belirlendi. 

Tem

Sevgili '27 dönemi öğrencimiz, aramıza hoşgeldin.

Ümid ediyoruz ki Kabataş Erkek Lisesi mensubu olmaktan ömrün boyunca gurur duyacaksın. Şimdi yapman gereken bazı iş ve işlemler var. Formu doldurarak ve randevu alarak başlayabilirsin. Okulumuzun hazırlık sınıfına kayıt hakkı kazanan tüm öğrencilerimizin kayıt formunu doldurmaları ve 22 Ağustos-2 Eylül 2022 tarihleri içinde bir gün için randevu alarak aileleriyle randevu zamanında okulumuzda olmaları gerekmektedir. Öğrencimizi okul açılmadan önce görmek, öğrencimizle tanışmak, öğrencimizin mutluluğunu ailesiyle beraber paylaşmak isteriz ama gelemeyeceksen sadece annenin ve/veya babanın gelmesi de yeterli olacaktır. Randevu alıp okulumuza geldiğin gün okul kıyafetini temin edebilir, hazırlık sınıfında kullanılacak dil dersleri materyallerini temin edebilir, servis ve yemekhane başvurusu işlemlerini yapabilirsin. Erkek öğrencimiz, İstanbul dışından geliyor ve pansiyonda kalmak istiyorsa 22-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında bir gün için randevu alıp önceden doldurduğu pansiyon başvuru evraklarını elden teslim edebilir veya evraklarını eksiksiz olarak - eksik ve hatalı evrakla başvuru kabul edilmeyecektir- en geç 26 Ağustos 2022 günü okulumuzda olacak şekilde posta veya maille (kabatasyatili@gmail.com) göndererek pansiyon başvurusu yapabilir. Kız öğrencimiz pansiyon başvuru işlemleri için Besiktaş Zübeyde Hanım MTAL'nin internet adresindeki duyuruları takip edebilir.

Eyl

Talim ve Terbiye Kurulu tarafından belirlenen ve okulumuzda uygulanacak (uluslararası eğitim programları hariç) Haftalık Ders Çizelgesi'ni incelemek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

Eyl

Sayın Velilerimiz,

2022-2023 Eğitim Öğretim yılında okulumuzda Hazırlık sınıfı veya 9. sınıfta okuyacak öğrencilerimizi belirlemek üzere "Yeterlilik Sınavı - Lise Hazırlık Atlama Sınavı" 19 Eylül 2022 Pazartesi günü yapılacaktır. Her iki dersten de en az 70 puan alan öğrenciler başarılı sayılarak 9. sınıfa devam edecektir. Lise Yeterlilik Sınavına (Hazırlık Atlama Sınavı) girmeyi tercih etmeyen öğrencilerimiz Hazırlık Sınıfına yerleştirileceklerdir. Sınav ile ilgili detaylı bilgi için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz. 

Ağu

2022-2023 Eğitim Öğretim yılında okulumuz pansiyonlarında yerleşmeye hak kazananların listesine ulaşmak için aşağıdaki linkte tıklayabilirsiniz. 

Ağu

Tem

Pansiyon başvuru iş ve işlemleriyle ilgili detaylı bilgi ekteki kılavuzda yer almaktadır. İncelemek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

Tem

Okul tanıtım günlerimiz 4-8 Temmuz 2022 tarihleri arasında okulumuzda gerçekleştirilecektir. 

Haz

CAMBRIDGE IGCSE sınav sonuçları belli oldu.  Görüntülemek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

May

Cambridge IGCSE dersleri, dünya çapında önde gelen üniversiteler, yüksek öğrenim kurumları ve işverenler tarafından akademik başarı göstergesi ve ilerleme ile başarıya götüren 'uluslararası geçiş belgesi' olarak tanınmaktadır. Detaylı bilgi için aşağıdaki linki tıklayınız.

Şbt

Sayın Veliler, Sevgili Öğrencilerimiz,

 

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı 2. Döneminde okulumuzda yapılacak sınavların takvimi ve sınav günlerinde uygulanacak gün akışı aşağıda belirtilmiştir.

Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz. 

Sevgi ve saygılarımızla.