T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Kabataş Erkek Lisesi

Duyurular

Haz

Okul tanıtım günleri 3-7 Temmuz 2023 tarihleri arasında (saat:13.30'da) Galip Vardar Kültür ve Sanat Binası Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir. Okulumuzla ilgili bilgi almak için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

Haz

Değerli Mezunlarımız,

11 Haziran 2023 tarihinde okulumuzda gerçekleştirilecek olan "Geleneksel Pilav Günü" etkinliğine; saat 10.00'da Kadıköy (Dolmuş Motorları İskelesi), saat 10.30'da da Üsküdar (Vapur İskelesi) 'dan kalkacak olan tekne ile ücretsiz bir şekildeokulumuza ulaşabilirsiniz. Özel araçla okulumuza ulaşım sağlamanız durumunda ise okul bahçemize özel araç girişi yapılamayacağından Beşiktaş Anadolu Lisesi'ne, Ziya Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne ve Burak Reis İlkokulu'na araçlarınızı park edebilirsiniz. Ayrıca okul girişimizde pilav gününe özel olarak basılan "Kabataş Postası" ile yaka kartınızı da dilerseniz alabileceğinizi hatırlatırız.

Saygılarımızla.

May

Değerli Mezunlarımız,

Köklü okulları farklılaştıran gelenekleridir. Bu geleneklerin başında; arkadaş bağlılıkları, aynı mekanlarda yaşanmışlıklar ve yıllar boyu değişmeden günümüze kadar ulaşan ritüeller gelir. Okulun her mezunu kendi hikayesini anlatırken aslında sadece kendisini anlatmaz, aynı zamanda hikayelerde var olan diğer kahramanları da anlatır. Bu kahramanlar bazen sıra arkadaşları, bazen okul çalışanları, bazen derslere giren öğretmenler, bazen de okul yöneticileridir.

115 yıllık eğitim yuvası olarak yetiştirdiği kıymetli öğrencileriyle Türk eğitim ve kültür tarihinde haklı bir üne sahip olan okulumuzun en önemli özelliğini öğrencilerinin gerek okulda gerekse hayata atıldıktan sonra aralarındaki köklü arkadaşlık bağı ve dayanışmanın var olması, okul anılarının yaşatılmasıyla birlikte söz konusu kardeşlik bağının sürekli devam etmesi oluşturmaktadır.

1958 yılı mezunumuz Aydın Ilgaz’ın deyimiyle “Türkiye’nin her yerinden ve farklı sosyo-ekonomik kökenden gelen çocukların bulunduğu bir yer” olan okulumuz 115 yıldır Türk toplumunun refah ve mutluluğunun artırılmasında, ulusal birlik ve bütünlük içinde ekonomik, toplumsal ve kültürel kalkınmanın hızlandırılmasında toplumsal bir rol üstlenmektedir. Bu açıdan ülkemizin en büyük zenginliği olan gençlerimizi evrensel ilkeler ve fikirler ışığında çağın gerektirdiği bilgi, donanım ve beceriyle yetiştirmeyi dün olduğu gibi bugün de en büyük görev addediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, okulumuzun kurulduğu günden bu yana Kabataş için elini taşın altına koyarak eşsiz fedakârlıklarıyla Kabataşlıların gönlünde ölümsüzleşen tüm mezunlarımızı, hizmetlilerimizi, öğretmenlerimizi ve yöneticilerimizi şükran ve minnetle anıyor, hayatını kaybeden Kabataşlılara yüce Allah’tan rahmet; sizlere de sağlıklı, mutlu, nice güzel günler diliyoruz.

Karanlığı Ezenlerin Lisesinin bir ferdi olarak 11 Haziran 2023 Pazar saat: 11.00'da okulumuzda gerçekleştireceğimiz Büyük Kabataş Buluşması "Geleneksel Pilav Günü" etkinliğinde sizleri aramızda görmekten onur duyarız.

Saygılarımızla.

May

6 Şubat 2023 tarihi itibariyle, depremden etkilenen illerde velisinin ikâmeti bulunan öğrencilerimiz için DUYURU

Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremler nedeniyle afet bölgesi olarak ilan edilen illerde 06 Şubat 2023 tarihi itibarıyla velisi ikamet eden ancak okulumuzda öğrenim gören öğrencilerimizin, yılsonu iş ve işlemleri çerçevesinde herhangi bir mağduriyet yaşamamaları adına okulumuzca EOKUL ekranında “Depremden Etkilenen Öğrenci” olarak belirlenmesi iş ve işlemlerinde kullanılmak üzere https://forms.gle/hPQvkieqcY1tTRhdA bağlantıya tıklayarak ilgili formu doldurmanızı rica ederiz.

May

2023–2024 Eğitim – Öğretim yılında 10. sınıfa başlayacak olan ve iki yıl boyunca Kabataş Erkek Lisesi IB Diploma Programı'nda yer almak isteyen sevgili öğrenciler ve değerli velileri,

IB Diploma Programı kabul sınavı başvuruları 20 Mayıs – 25 Mayıs 2023 tarihleri arasında yapılacaktır.

 

IB DP öğrenci seçme yazılı sınavları ;

İngilizce ve Türkçe derslerinden 03 Haziran 2023, Saat 10.00

Matematik ve Fen Bilimlerinden 04 Haziran 2023, Saat 10.00

İngilizce ve Türkçe Sözlü sınavları  ise 07,08,13,14 Haziran

tarihlerinde yapılacaktır.

 

Yazılı sınavlarda;

- İngilizce,

- Türk Dili ve Edebiyatı, 

- Matematik , 

- Fen Bilimleri   derslerinden sorular olacaktır.

 

Sözlü sınavda ise sizden Türk Dili ve Edebiyatı ve İngilizce temelli sorulara cevap vermeniz istenecektir.

Programa kayıt hakkı kazanan adayların listesi 20 Haziran 2023 tarihinde web sitemiz üzerinden ilan edilecektir.

 

Programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 20 - 23 Haziran 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

 

Sınavlara katılabilmek için dijital ön başvuru formunu 25 Mayıs 2023 mesai saati bitimine kadar doldurmanız gerekmektedir.

 

Nis

Ock

Sayın Veliler, Sevgili Öğrencilerimiz,

 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı 2. Döneminde okulumuzda yapılacak sınavların takvimi ve sınav günlerinde uygulanacak gün akışı aşağıda belirtilmiştir.

Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz. 

Sevgi ve saygılarımızla.

Nis

Sayın Velimiz,

2022– 2023 Öğretim yılının II. döneminde hedeflediğimiz başarıya ulaşmak için, geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin eğitim-öğretim durumları hakkında bilgi alışverişinde bulunmak Veli-Okul-Öğrenci birlikteliğini güçlendirmek amacıyla çevrimiçi veli toplantısı düzenlenecektir. Veli – Öğretmen işbirliğinde kaliteli eğitim anlayışını benimseyen ekibimizden desteklerini esirgemeyen siz değerli velilerimize teşekkürlerimizi sunar; katılımlarınızı dileriz.

Saygılarımızla.

Toplantı Tarihi: 30 Nisan 2023 - Pazar 

Saat: 11.00

 

 

Şbt

Eyl

Sayın Veliler, Sevgili Öğrencilerimiz,

 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı 1. Döneminde okulumuzda yapılacak sınavların takvimi ve sınav günlerinde uygulanacak gün akışı aşağıda belirtilmiştir.

Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz. 

Sevgi ve saygılarımızla.

Ara

Sayın Velimiz, 

Yükseköğretimde hedeflediğimiz başarıya ulaşmak için, geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin eğitim-öğretim durumları hakkında bilgi alışverişinde bulunmak Veli-Okul-Öğrenci birlikteliğini güçlendirmek amacıyla 12. sınıf velilerimizle çevrimiçi ortamda veli toplantısı düzenlenecektir. Veli – Öğretmenişbirliğindekaliteli eğitim anlayışınıbenimseyenekibimizden desteklerini esirgemeyen siz değerlivelilerimize teşekkürlerimizi sunar; katılımlarınızı dileriz. Saygılarımızla.

Ara

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yürütmüş olduğu Temel Fikirlerden Temel Bilimlere Projesi kapsamında ilimiz resmi-özel ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrencilere yönelik İstanbul Bilim Olimpiyatları (İSBO) 2022 yarışmasının 1. aşamasına yönelik başvurular başlamıştır. Tüm öğrencilerimize duyurulur.

Yarışma şartnamesi ektedir. Aşağıdaki linke tıklayarak inceleyebilirsiniz

Kas

10-11 Aralık 2022 tarihlerinde Kabataş Erkek Lisesi 5. Liselerarası Takım Satranç Turnuvası düzenlenecektir. Turnuva tüm lise okul takımlarının katılımına açıktır. Takımlar 4 asıl ve 2 yedek sporcudan oluşacaktır. Turnuvanın 6 tur 35 dakika+30 saniye düşünme süresinde UKD hesaplamalarına dahil düzenlenmesi planlanmıştır. Turnuva online kayıtları 30 takımla sınırlı olup kayıtlar 7 Kasım 2022 Pazartesi 20.00`dan itibaren istanbul.tsf.org.tr internet sitesinden online kayıt yöntemiyle başlayacaktır. Detaylı bilgi turnuva yönergesinde yayımlanmıştır. Ayrıca detaylı bilgi için aşağıdaki linkli tıklayabilirsiniz.

Eyl

2022-2023 Eğitim öğretim yılı sosyal etkinlik çerçeve planımıza aşağıdaki linke tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Eyl