T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Kabataş Erkek Lisesi

Haberler

Ara

10-11 Aralık 2022 tarihlerinde okulumuzda 42 takımın ve 250 öğrencinin katılımıyla düzenlenen "Geleneksel Kabataş Erkek Lisesi 5. Liselerarası Takım Satranç Turnuvası" programının açılışı Kaymakamımız Sn. Önder Bakan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Levent Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Özcan Türkoğlu, Şube Müdürümüz Sn. Selim Salih Kendir, Müdürümüz Sn. Dr. Muharrem Bayrak, Müdür Başyardımcımız Sn. Ayşe Bozdağ, Müdür Yardımcımız Sn. Gülay Akgül, Matematik Öğretmenimiz Sn. Erdinç Canbazlar, Okul Aile Birliği Başkanımız Sn. Aylin Mutluay, Okul Aile Birliği Üyelerimiz Sn.Funda Güven, Sn.Eliz Balek, Sn.Saniye Taştan Topçu, Sn.Canan Darıcıoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi. Geleneksel "Kabataş Erkek Lisesi 5. Liseler Arası Takım Satranç Turnuvası" 41 takım ve 250 öğrencinin katılımıyla başarıyla sonuçlandı. Müsabakada yer alan tüm takımları tebrik ediyoruz. Geleneksel 'Kabataş Erkek Lisesi 5. Liseler Arası Takım Satranç Turnuvası'nda derece yapan takımlara ödüllerini Müdürümüz Sn. Dr. Muharrem Bayrak, Okul Aile Birliği Başkanımız Sn. Aylin Mutluay, KELEV Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Barış Doğan takdim etti. Danışman Öğretmenimiz Sn. Erdinç Canbazlar'a katkıları için teşekkür ediyoruz. Destekleri için Okul Aile Birliğimize ve Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfına (KELEV) teşekkür ederiz.

Ara

AVRUPA Parlamentosu (AP), 1990 yılından bu yana her yıl farklı ülkelerden öğrencilere kapısını açıyor. Euroscola kapsamında düzenlenen Avrupa Gençlik Parlamentosu'na, 27 AB üyesi ülke ve aday ülkeler ile eski üye devletlerden 16-18 yaş arası öğrenciler davet ediliyor. Seçilen öğrenciler gündem maddeleri üzerinde tartışıyor ve çözüm önerileri sunuyor. Böylelikle öğrenciler dünya meselelerini Avrupa Birliği'nin kalbinde tartışma fırsatı buluyor.

Avrupa Gençlik Parlamentosu'na, Türkiye'den ilk kez 2019 yılında okulumuz öğrencileri kabul edildi. Okulumuz bu yıl da gençlik parlamentosunda Türkiye'yi temsil edecek okul oldu. Organizasyona 2021 yılında çevrimiçi olarak katılan okulumuzdan 24 öğrenci ve 2 öğretmen, 7 Aralık 2022'de Strazburg'daki Avrupa Parlamentosu'nda bir gün geçirdi. Söz konusu oturumda ülkemizi başarıyla temsil eden öğrencilerimizden 12. sınıf öğrencimiz Mustafa Tekel'in insan haklarını dünyanın her yerinde daha iyi hale getirmek için öne sürdüğü fikir %48 oy ile Avrupa Gençlik Parlamentosu'nda en iyi fikir seçildi.  Öğrencilerimizi tebrik eder, çalışmalarında başarılar dileriz. Danışman Öğretmenlerimiz Sn.Gülay Akgül ile Sn. Ferdi Çeliker'e katkılarından ötürü teşekkür ederiz.

Ara

Öğrencilerimize, kariyer planlamasında yol göstermek, danışmanlık yapmak ve rehberlik etmek, gelecekte yapacakları meslekleri tanıma ve doğru meslek seçimi konusunda projeler üretmek, üniversitelerin ve bölümlerin tanıtımları için etkinlikler düzenlemek, tercih dönemlerinde tercih danışmanlığı hizmeti vermek amacıyla okulumuzda düzenlenen "Kabataş Erkek Lisesi Kariyer Günleri" etkinliklerinde alanında yetkin birçok isim öğrencilerimizle bir araya geldi. Mezunumuz Pilates Eğitmeni Sn.Peyman Yıldız "ODTÜ'den Cadillac'a Uzanan Serüvenim" adlı konusuyla, Mezunumuz Avukat / Öğretim Görevlisi Sn. Elif Şahin Taşkın "Bir De Ne Göreyim Avukat Olmuşum!" adlı konusuyla, Doç. Dr. Alev Yalçınkaya'nın "Psikoloji" konusuyla, Dr. Emrehan Aktuğ'un "Ekonomi" adlı konusuyla ve Mezunumuz ASELSAN Endüstri Mühendisi Sn. Soner Karakuzu, "Mühendisliğin Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği" adlı konusuyla, Mezunumuz Doktor Sn. Havva Sema Konya "1,2,3... Tıp!" konusuyla, Mezunumuz turkisiminimalizm.com sitesinin kurucusu Sn. Hale Acun Aydın, "Türk İşi Minimalizm" konusuyla, Mezunumuz Tasarımcı Sn. Aykun Aret Taşçıoğlu, "Ne Okudum Değil Ne Oldum Diyeceksin" konusuyla ve Mezunumuz ASELSAN Eğitim Planlama Lideri Zeynep Kıvılcım Arslan ise "Kariyer Planlama, CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri" konusuyla gerçekleştirilen programlar öğrencilerimizin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Söz konusu etkinlikte 18 üniversite ve 17 konuşmacı yer aldı. Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenlerimiz Sn. Ercan Ertekin'e ve Sn. Sertaç Çelikçeken'e katkılarından ötürü teşekkür ederiz.

Kas

Okulumuzun en büyük ve önemli organizasyonlardan biri olan KEL Kariyer Günleri 1-2 Aralık 2022 tarihinde okulumuzda gerçekleştirilecektir. Öğrencilerimize, kariyer planlamasında yol göstermek, danışmanlık yapmak ve rehberlik etmek, gelecekte yapacakları meslekleri tanıma ve doğru meslek seçimi konusunda projeler üretmek, üniversitelerin ve bölümlerin tanıtımları için etkinlikler düzenlemek, tercih dönemlerinde tercih danışmanlığı hizmeti vermek amacıyla 1-2 Aralık 2022 tarihlerinde okulumuzda düzenlenecek olan "Kabataş Erkek Lisesi Kariyer Günleri" etkinliğinde alanında yetkin birçok isim öğrencilerimizle bir araya gelecek. Bunun yanı sıra birçok üniversite temsilcisini de yerleşkemizde ağırlayacağız. Detaylar aşağıdaki postlarda yer almaktadır. Sevgili Öğrencilerimiz, Kariyer Günlerinde yer alan programlara katılım için aşağıda yer alan öğrenci duyurusu formunu tıklayabilirsiniz. Katkılarından ötürü Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenlerimiz Sn. Ercan Ertekin'e ve  Sn. Sertaç Çelikçeken'e teşekkür ederiz.

KEL Kariyer Günlerinde Yer Alacak Üniversiteler:

1) Boğaziçi Üniversitesi

2) İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa

3) Yıldız Teknik Üniversitesi

4) İstanbul Teknik Üniversitesi

5) Koç Üniversitesi

6) Milli Savunma Üniversitesi

7) Yeditepe Üniversitesi

8) İhsan Doğramacı Üniversitesi

9) Bahçeşehir Üniversitesi

10) MEF Üniversitesi

11) Gebze Teknik Üniversitesi

12) Sabancı Üniversitesi

13) Acıbadem Üniversitesi

14) Özyeğin Üniversitesi

15) İstanbul Bilgi Üniversitesi

16) İstinye Üniversitesi

17) Kadir Has Üniversitesi

Kas

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Galip Vardar Kültür ve Sanat Binası Konferans Salonunda düzenlenen program öğretmen, öğrenci ve Okul Aile Birliğimizin katılımıyla gerçekleştirildi. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, görevleri başında şehit olan ve aramızdan ayrılan tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle; Kabataş camiasına uzun yıllar emek vermiş ve emekli olmuş tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyoruz. Programda emeği olan tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Kas

"Veli Buluşmaları" kapsamında Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi, 2001 yılı mezunumuz Dr. Öğretim Üyesi Nihal Yeniad, "Ön Ergenlik ve Ergenlikte Odaklanma Becerisini Etkileyen Faktörler ve Odaklanmayı Geliştirici Öneriler" konusuyla okulumuzda velilerimizle bir araya geldi. Katılım sağlayan tüm velilerimize teşekkür ederiz.

Kas

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü kapsamında düzenlenen "Atatürk'ün Sevdiği Şarkılar" adlı etkinlik programı İstanbul Devlet Opera ve Balesi (Bas) Solisti Sn. Zafer Erdaş ve İstanbul Devlet Opera ve Balesi Korrepetitörü Sanatçı Sn. Yuliya Bapova tarafından okulumuzda gerçekleştirildi. Sanatçılarımıza eşsiz performansları için teşekkür ederiz.

Kas

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 84.yıl dönümünde gerçekleştirilen 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü programımız okul yönetimi, öğretmen, öğrenci, veli ve mezunlarımızın katılımıyla Galip Vardar Kültür ve Sanat Binası konferans salonunda düzenlendi.

Kas

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 84. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen anma programımız ilk olarak okul bahçemizdeki Atatürk büstüne Okul Müdürlüğümüz, Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı (KELEV), BJK-Kabataş Vakfı, Kabataş Erkek Liseliler Derneği ve İstanbul Kabataş Erkek Liseliler Derneğinin (İSKADER) çelenklerinin sunumuyla gerçekleştirildi.

Kas

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Bakü Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan mesleki eğitim iş birliği protokolü kapsamında ilimize gelen Bakü Eğitim Müdürlüğü yönetici heyeti okulumuzu ziyaret etti. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Özcan Türkoğlu'nun da yer aldığı ziyarette misafirlerimizle eğitim öğretim konularında fikir alışverişinde bulunuldu. Nazik ziyaretleri için kendilerine teşekkür ederiz.

Kas

Piyano Sanatçısı Sn. Etibar Asadlı ve Balaban Sanatçısı Sn. Alafsar Rahimov "Balaban Meets Jazz" etkinliği kapsamında okulumuzda konser verdi. Müzik Öğretmenimiz Sn. Fikret Eren'e katkılarından ötürü teşekkür ederiz.

Ekm

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama programımızı öğretmen, veli, öğrenci, vakıf ve derneklerimizin katılımıyla okulumuzda gerçekleştirdik. Programda emeği geçen Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerimiz Sn. Yüksel Bacak'a ve Sn. Filiz İlaslan'a, Müzik Öğretmenlerimiz Sn. Fikret Eren'e ve Sn. Dilşad Güngör'e, Tarih Öğretmenimiz Sn. Fikret Ünal'a, Görsel Sanatlar Öğretmenlerimiz Sn. Nurcan Gültekin Torun'a ve Sn. Hakan Sümer'e ve Beden Eğitimi Öğretmenimiz Sn. Mustafa Kemal Safçı'ya ve öğrencilerimize teşekkür ederiz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Ekm

DSD-I Diploma Törenimiz, Almanca Öğretmenlerimizin koordinatörlüğünde Müdürümüz Sn.Muharrem Bayrak, Müdür Başyardımcımız Sn.Ayşe Bozdağ, Müdür Yardımcımız Sn.Esat Başkurt, öğretmen, veli ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz bu diploma vasıtasıyla Almanya'daki yüksek öğretime hazırlanmak üzere üniversiteye bağlı olan hazırlık sınıfına girme hakkını da elde etmiş olacaklar. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ekm

Okul Aile Birliğimizin 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı sonucunda yönetim kurulu asil ve yedek üyeliğine seçilen tüm velilerimize yeni görevlerinde başarılar dileriz. Genel kurulumuza katılım sağlayarak bizleri onurlandıran tüm velilerimize de katkıları için teşekkür ederiz.     

*Yönetim Kurulu (Asil)*     

*Okul Aile Birliği Başkanı:*  Aylin Gülen Mutluay    

*Başkan Yardımcısı:*  Başak Arslantürk    

*Muhasip Üye:*  Sevda Ulutaş    

*Sekreter:*  Canan Darıcıoglu    

*Üye:*  Şebnem Işıl Okatan    

 

*Yönetim Kurulu (Yedek)*   

1)Serpil Mehmetoğlu

2)Saniye Taştan Topçu

3)Osman Şahinolanlar

4)Süleyman Kolat

5)İmran Özdemir

Ekm

Hazırlık sınıfı öğrencilerimize yönelik düzenlenen "Rozet Takma Töreni" okulumuz Galip Vardar Kültür ve Sanat Binası Konferans Salonunda başarıyla gerçekleştirildi. Törenimize katılan tüm öğretmenlerimize, velilerimize, öğrencilerimize ve mezunlarımıza teşekkür ederiz.