T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Kabataş Erkek Lisesi

Haberler

Kas

Müdürümüz Sn. Dr. Muharrem Bayrak, Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sn. Enver Yücel ile bir araya geldi. Ziyarette başta bilim olmak üzere eğitim, kültür, sanat ve spor alanlarıyla ilgili işbirliği imkanları ele alındı.

Kas

Ortaöğretim Genel Müdürümüz Sn.Halil İbrahim Topçu okulumuzu ziyaret ederek öğretmenlerimizle bir araya geldi. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sn. Hatice Özdemir ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn.Nesrin Kakırman, Şube Müdürlerimiz Sn. Özcan Türkoğlu ve Sn. Emrah Talaş, Genel Müdürümüz Sn.Halil İbrahim Topçu'nun ziyaretlerine eşlik etti. Ziyaretlerinden ötürü Genel Müdürümüz Sn. Halil İbrahim Topçu'ya şükranlarımızı arz ederiz.

Kas

Kaymakamımız Sn. Önder Bakan, Müdürümüz Sn. Dr. Muharrem Bayrak ve Okul Aile Birliği Başkanımız Sn. Başak Arslantürk, Başkan Yardımcımız Sn. Hatice Ayaş, Muhasip Üyemiz Sn. Aylin Gülen Mutluay, Sekreterimiz Sn. Gülsen Çevik, Üyemiz Sn. Nihal Özkan'ı makamında kabul ederek, Okul Aile Birliği Üyelerimize yeni görevlerinde başarılar diledi.

Ekm

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kapsamında düzenlenen tören ve etkinlik programımız,okul yönetimimiz, öğretmenlerimiz, Okul Aile Birliği Başkanımız, öğrencilerimiz ve Kabataş Erkek Liseliler Derneği Genel Sekreteri ile İstanbul Kabataş Erkek Liseliler Derneği temsilcilerinin katılımıyla Galip Vardar Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Programın hazırlanmasında emeği geçen Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Sn. Sema Çimen,  Müzik Öğretmenimiz Sn. Özgen Zeybek, Bilişim Öğretmenimiz Sn. İsmail Kurt, Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Sn. Hakan Sümer'e teşekkür eder; programda yer alan öğrencilerimizi çalışmalarından ötürü tebrik ederiz.

Ekm

 

"Sınıf Rehberlik Etkinlikleri" kapsamında yapılan süreç değerlendirme toplantısı, Müdürümüz Sn. Muharrem Bayrak'ın başkanlığında Rehberlik ve Psikolojik Danışman Öğretmen ve Sınıf Öğretmenlerimizin katılımıyla Adnan Dinçer Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.     

Ekm

 

DSD-I Diploma Tören programı, Almanca Öğretmenlerimizin koordinatörlüğünde Müdürümüz Sn. Muharrem Bayrak, Müdür Başyardımcımız Sn. Ayşe Bozdağ, Müdür Yardımcımız Sn. Esat Başkurt, öğretmen ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi. DSD sınavında başarılı olan öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarını dileriz. Tören programında emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ederiz.    

Ekm

24.10.2021 tarihinde yapılan Okul Aile Birliği Genel Kurulunda, okul aile birliğimizin yeni yönetim kurulu seçilmiştir. Bir önceki yönetime katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Seçilen yeni yönetime de başarılar dileriz.

Yönetim Kurulu (Asil) 

Okul Aile Birliği Başkanı: Başak Arslantürk 

Başkan Yardımcısı: Hatice Ayaş

Muhasip Üye: Aylin Gülen Mutluay

Sekreter: Gülsen Çevik

Üye: Nihal Özkan 

Yönetim Kurulu (Yedek)

Süleyman Kolat

Canan Darıcıoglu

Şebnem Işıl Okatan

Sevda Ulutaş 

Volga Altuntaş

Ekm

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Dönem 25' ve Dönem 26' Rozet Takma Törenimiz, Vali Yardımcımız Sn. Dr. Yaşar Aksanyar,  Kaymakamımız Sn. Önder Bakan, Sarıyer Belediye Başkanımız Sn. Şükrü Genç, Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcımız Sn. Doç. Dr. Seyhun Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Nesrin Kakırman, Şube Müdürlerimiz Sn. İbrahim Aybek, Sn. Özcan Türkoğlu, Sn. Emrah Talaş, Okul Yöneticilerimiz, Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı Başkanı Sn. Ahmet Çağlar, Kabataş Erkek Liseliler Derneği Genel Sekreteri Sn. Serkan Çeçen, İstanbul Kabataş Erkek Liseliler Derneği Başkanı Sn. Şahin Özgür Öztürk ve öğretmenlerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

Ekm

Kabataşlı olmanın ilk adımlarından olan geleneksel rozet törenimiz dönem 25' ve 26' öğrencilerimiz için 14.10.2021 Perşembe günü yapıldı. Galip Vardar Kültür Binamızdaki konferans salonunda yapılan tören, pandemi koşullarında misafirler alınmadı ancak youtube kanalımızdan canlı yayınlandı.

Ekm

Müdürümüz Sn. Muharrem Bayrak, Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı (KELEV) Olağan Genel Kurul Toplantısına katılarak Mütevelliler Kuruluna seslendi. Genel Kurulda ayrıca Müdür Başyardımcımız Sn. Ayşe Bozdağ ve Okul Aile Birliği Başkanımız Sn. Eylem Ayan da hazır bulundu. KELEV Olağan Genel Kurulunda başkanlığa seçilen Sn.Ahmet ÇAĞLAR ve Yönetim Kurulunu tebrik eder, yeni görevlerinde başarılar diler; daha önce KELEV Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Sn.İlyas Tunaoğlu ve Yönetim Kurullarına değerli katkılarından ötürü şükranlarımızı sunarız.

Ekm

İl Sağlık Müdürümüz Sn. Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Müdürümüz Sn. Muharrem Bayrak ve Müdür Başyardımcımız Sn. Ayşe Bozdağ'ı makamında kabul ederek, salgın döneminde okulumuzda alınan önlemlerle ilgili kendilerinden bilgi aldı.

Ekm

Okulumuz Kabataş Erkek Lisesi,

Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, köklü bir tarihi geçmişi ve gelenekleri olan, çağdaş ve bilimsel düşünceyi temel alan, sorgulayan ve sorumluluk üstlenen gençler yetiştirmeyi amaç edinen, 21.yüzyıl Türkiye'sinde yetiştirdiği gençlerin söz sahibi olmalarını amaçlayan, kendine güvenen, toplumsal ve evrensel sorunların farkında olan, bu sorunlara duyarsız kalmayan hassas çözümler üreten, hak aramasını bilen, toplum kurallarına saygılı, etik değerlere önem veren, uluslararası düşünebilen, barışçıl, demokratik, katılımcı, yaratıcı ve ileri görüşlü, Türkçeyi ve en az bir yabancı dili yaşamında etkin biçimde kullanan gençleri yükseköğretime hazırlamayı hedef edinmiştir.

 

 

As Kabataş Erkek Lisesi, 

We aim to raise young people who are committed to Atatürk's principles and revolutions, who have a deep-rooted historical background and traditions, who are based on contemporary and scientific thought, who question and assume responsibility, who aim to have a say in the 21st century Turkey, who are self-confident, who are aware of social and universal problems, who are not indifferent to these problems, produce sensitive solutions, know how to seek rights, respect the rules of society, attach importance to ethical values, think internationally, who are peaceful, democratic, participatory, creative and forward-thinking, and use Turkish and at least one foreign language effectively in their lives to prepare for higher education.

Eyl

Bakanımız Sn. Mahmut Özer, okulumuzu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerimizle bir araya geldi. Öğretmen ve öğrencilerin görüş, öneri ve taleplerini dinleyen Bakanımız Sn. Mahmut Özer, yüz yüze eğitim konusunda öğrencilerin devam oranları hakkında bilgi aldı. Nazik ziyaretleri için Bakanımız Sn. Mahmut Özer'e şükranlarımızı arz ederiz.

Eyl

Eyl

Kabataş Erkek Lisesi olarak 29 Mart 2021 tarihi itibariyle IB Diploma Programına "Resmi Aday Okul" olarak kabul edildiğimizi duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.