T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi

Haberler

Ekm

 

Okul müdürümüz Selman Küçük başkanlığında öğretmen ve öğrencilerden oluşan 29 kişilik bir heyet İstanbul Erkek Lisesi'ne atanan eski okul müdürümüz Fatih Güldal'a 3 Ekim 2018 tarihinde hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Her iki okul öğrencileri ve öğretmenleri arasında karşılıklı işbirliğini arttırma seçeneklerinin değerlendirildiği ziyarette çeşitli şarkılar da söylendi.

 

Ekm

Avustralya Sidney´deki kardeş okulumuz Strathfield South Lisesi´nden Biyoloji öğretmeni Nalan Shahettin okulumuzu ziyarete geldi. Eğitim, tarih ve kültür içerikli sohbette her iki okul öğrencileri arasında karşılıklı değişim programının nasıl uygulanabileceği hakkında detaylar konuşuldu. Okul müdürü Simon Paterson´ın hediyesini sunan Nalan hanıma, kardeş okulumuz ve müdürüne iletilmek üzere hediyeler takdim edildi. Öğrencilerimiz, Sidney´in başkent olduğu Yeni Güney Galler Eyaleti Meclis Başkanı Sayın Shelley Hancock´a, Kabataş ve Strathfield South Liseleri arasındaki kardeş okul anlaşmasından ve karşılıklı yapılan etkinliklerden bahseden bir mektup göndermişti

Ekm

 

Kabataş Erkek Lisesi müdür yardımcısı iken Eylül ayında okullar açılmadan önce Kadıköy Anadolu Lisesi'ne müdür olarak atanan Ali Fuat hocamız çok sevip değer verdiği öğrencilerine veda mahiyetinde birkaç söz söyleyememişti. Kabataş Erkek Lisesi öğrencileri de Ali Fuat hocaları ile vedalaşma imkanını yakalayamamıştı. Öğrencilerimiz vefa duygusundan hareketle Ali Fuat hocalarına anlamlı bir veda şarkısı söyleyip hediye etmeye okul açıldığında karar verirler...

Eyl

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı okul öğrenci temsilcisi seçimi bu sabah başladı. Adaylarımıza başarılar dileriz

Eyl

 

Kabataş Erkek Lisesi müdürü iken yaz tatilinde İstanbul Erkek Lisesi'ne müdür olarak atanıp 14 Ağustos 2018 itibariyle yeni görevine başlayan Fatih hocamız çok sevdiği öğrencilerine veda etme fırsatı bulamamıştı. Kapısı her daim öğrencilere açık olan Fatih hocaya, öğrencileri de veda etme imkanına kavuşamamıştı.

Bir güz sabahı 17 Eylül Pazartesi günü okula gelen öğrenciler Fatih hocalarına anlamlı bir veda şarkısı söyleyip hediye etmeye karar verirler...

Eyl

7-14 Ağustos 2018 tarihleri arasında, 12-A sınıfı öğrencimiz Ceylin Özgür Erzen, Japonya´nın önde gelen kanallarından Kansai TV tarafından Tokyo´ya davet edildi. Dünyanın farklı yerlerinde Japonya ve Japonlara gösterilen ilgiyi işleyen "Sekai no Mura no Doerai-san" isimli program için 8 Haziran 2018´de okulumuzda çekim yapılmıştı.

Eyl

Hazırlık sınıfı öğrencilerimizin okulumuza adaptasyonu için hazırladığımız oryantasyon çalışmalarından birtanesi de boğaz turu idi.

Okul müdürümüz Selman Küçük, Kabataşlılar derneği başkanı Anıl Cansızoğlu rehber öğretmenlerimiz ve hazırlık sınıfı öğrencilerimizin katıldığı etkinlikten kareleri sizlerle paylaşıyoruz.

Boğaz turunun organizasyonunda emeği geçen mezunlarımız Kabataşlılar derneği başkanımız Anıl Cansızoğlu´na ve Sarıyer Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz.

Eyl

 

Kanada´dan kardeş okul edinmemize destek olan Newfoundland&Labrador Eyaleti Meclis Başkanı Perry Trimper, eşi ve beraberindeki heyetle okulumuza tekrar teşrif etti. Çanakkale Cephesi´nde hayatını kaybeden Kanadalı askerlerin hatırasına ülkemize gelen Meclis Başkanı Gelibolu ve Çanakkale ziyaretlerinden sonra yoğun programına rağmen okulumuza vakit ayırıp geldi.

 

Eyl

2018- 2019 Eğitim Öğretim Yılı ve Kabataş Erkek Lisesi Galip (Baba) Vardar Kültür Merkezi açılışına Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk'un yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Vali Vasip Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, AK Parti İl Başkanı Bayram Şenocak, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, Vakıf, Dernek ve Okul Aile Birliği Başkanlarımız, öğretmenlerimiz ile öğrencilerimiz katıldı. Bakanımız Ziya Selçuk ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, özellikle  öğretmen ve öğrencilere seslendikleri konuşmalarında eğitime verdikleri önem ve özeni vurguladılar.

Eyl

Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı ve T3 vakfının destekleriyle İstanbul 3.havalimanında düzenlenen Teknofest´e katıldık.

Eyl

Dünyanın 4 kıtasında 12 ülkeden liselerle "Kardeş Okul" anlaşması imzalama Projemizde, Japonya, Avustralya, Kanada ve Polonya'dan sonra Macaristan'ın en önde gelen liselerinden Budapeşte'de 1919 yılında kurulan Deak Ferenc Lisesi ile de eğitim, tarih ve kültür içerikli kardeş okul anlaşmasına imza attık.

Eyl

 

Avustralya Sidney´deki kardeş okulumuz Strathfield South Lisesi, okulumuz için çok güzel bir video çekip haber olarak websitesine ekleyip youtube a da yükledi.

Eyl

 

6 Eylül 2018 Perşembe günü Kabataş Erkek Lisemizin eski ve İstanbul Erkek Lisesi'nin yeni Müdürü Fatih Güldal hocamız, yeni Müdürümüz Selman Küçük'e devir teslim töreni vesilesiyle okulumuza geldi.

O gün öğretmenlerimizin hepsi de okuldaydı. Fatih Güldal hocamız öğretmenlere yönelik yaptığı duygusal konuşmada Kabataş'ta geçen güzel 3 yılından bahsederken zaman zaman gözyaşlarına hakim olamadı...Öğretmenlerimiz, eski ve yeni müdürümüz duygusal anlar yaşadı...

Ağu

Üç seneden beri okul müdürlüğümüzü büyük bir fedakarlık ve başarı ile yürütmekte olan Fatih GÜLDAL İstanbul Erkek Lisesi´ne müdür olarak tayin olmuş ve okulumuzda ki görevinden ayrılmıştır.

Müdürümüzün yeni görevine başlaması mutlu bir tesadüfle doğum günü olan 14 Ağustosa rastlamıştır. Bizler de Kabataş camiası olarak hem müdürümüzün doğum gününü kutlamak hem de kendisine veda etmek için küçük bir tören düzenledik. Törene Vakıf başkanımız İlyas TUNAOĞLU Dernek başkanımız Anıl CANSIZOĞLU okul aile birliği başkanımız Meryem ÖZTEMİR idareci, veli, öğretmen ve öğrencilerimiz katılmıştır.

Törende hizmetlerinden dolayı Fatih GÜLDAL´a çiçek ve plaket takdimi yapılmış yapılan konuşmalarda Kabataş camiası adına kendisine teşekkür ve şükranlarımız arzedilmiştir. Müdürümüzü yeni görevine uğurlarken Kabataşlılar olarak başarılar diliyor kendisini herzaman iyi bir Kabataşlı olarak hatırlayacağımızı ifade ediyoruz.

Müdürümüzün veda mesajı aşağıdadır.

Haz

 

Kabataş Erkek Lisesi öğrenci şehitlerimizin ve diğer şehitlerimizin aziz hatırasını yaşatmak, Dünya barışına katkı sunmak, Türkiyemizin tanıtımına en güzel bir şekilde destek verip Milletler arasında "Dostluk ve Gönül Köprüsü" kurmak niyetiyle Dünyanın 4 kıtasında 12 ülkeye ziyareti de içeren Kabataş Uzakdoğu Asya ve Dünya Projesi kapsamında Kabataş Erkek Lisesi camiamızın desteklerini bekliyoruz.