T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Kabataş Erkek Lisesi

Haberler

Haz

İngilizce Drama Kulübümüz müzikal tiyatronun sembol isimlerinden Stephen Sondheim'in "Into The Woods" adlı oyununu başarıyla sahneledi. Performanslarından ötürü öğrencilerimizi tebrik eder; Danışman Öğretmenlerimiz Reyhan Tavşanoğlu ile Emine Türk Bostancı'ya katkılarından ötürü teşekkür ederiz. 

May

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’i heyet başkanı olarak Müdürümüz Sn. Dr. Muharrem Bayrak, Tarih Öğretmenimiz Sn. Fikret Ünal, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Sn. Duygu Elif Yalçın ve Sn. Burcu Aslan, Müzik Öğretmenimiz Sn. Dilşad Güngör, İngilizce Öğretmenimiz Sn. Ethan Ayhan Londres, öğrenci, veli ve mezunlarımız ziyaret etti. Söz konusu ziyarette Atatürk mozolesine çelenk sunuldu. Bu vesileyle Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Destekleri için de Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı'na (KELEV) teşekkür ederiz.

May

Girişimcilik Kulübümüz tarafından düzenlenen Girişimcilik Zirvesi Yarışması (InnoVision Camp'23) öğrencilerimizin yoğun katılımıyla okulumuzda gerçekleştirildi. Katkılarından ötürü Danışman Öğretmenlerimiz Sn.Jale Kızılel'e teşekkür eder; organizasyonda emeği geçen tüm öğrencilerimizi tebrik ederiz.

May

"Kabataş Erkek Lisesi Geleneksel Veda Yürüyüşü" öğretmen, öğrenci, mezun ve velilerimizin katılımıyla geniş gerçekleştirildi. Desteklerinden ötürü Kaymakamımız Sn.Önder Bakan'a, Emniyet Müdürümüz Sn.Hasan Demirbağ'a, Milli Eğitim Müdürümüz Sn.Özcan Türkoğlu'na, Okul Aile Birliğimize, öğretmenlerimize ve güvenlik güçlerimize teşekkür ederiz.

May

Dönüm, Kabataş Erkek Lisesinde hem öğrencilik hem de öğretmenlik yapmış değerimiz Behçet Necatigil'in edebiyat öğretmenliği yaptığı 1952-56 yıllarında yirmi yedi sayı boyunca çıkmış, önlü arkalı tek yaprak bir edebiyat dergisi. Öğretmenlerimizin gayretleriyle yeniden hayat buldu.

May

Nis

Okulumuz ile Gebze Teknik Üniversitesi arasında Gebze Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sn. Prof. Dr. Mahmut Durmuş'un katılımıyla eğitim, kültür, spor ve bilim alanlarında işbirliği protokolü imzalandı. Beş yıl geçerli olacak protokol ile öğrenci ve öğretmenlerimize yönelik talep edilen eğitim-öğretim içerikleri, Ar-Ge projeleri, seminerler ve hizmet içi eğitimleri konularında ilgili üniversite tarafından okulumuza destek sunulacaktır. Ayrıca öğrencilerilerimizin doğru kariyer seçimlerine destek olmak amacıyla üniversite ve bölüm tanıtım etkinlikleri düzenlenerek öğrencilerimiizn bilimsel çalışmalarına da destek olmak için Üniversite bünyesinde Bilim Danışma Kurulu oluşturulması hedeflenmektedir.

Nis

Bakanlığımızın Kardeş Okul Projesi kapsamında Kıbrıs Girne'de yer alan kardeş okulumuz 19 Mayıs Türk Maarif Kolejini ziyaret eden Müdürümüz Sn. Dr. Muharrem Bayrak ile Müdür Başyardımcımız Sn. Ayşe Bozdağ, Kıbrıslı Türklerin varoluş mücadelesi lideri 1926 yılı okulumuz mezunu merhum Dr. Fazıl Küçük'ün kabrini ve 1974 senesinde Kıbrıs Barış harekatı sırasında Şehit düşen Subay, Astsubay, Erbaş ile Erlerin anısına inşa edilen adını 1974 Barış harekatında Şehit düşen Alay Komutanı Albay İbrahim Karaoğlanoğlu’ndan alan Karaoğlan Şehitliğini ziyaret etti. 

Nis

Müdürümüz Sn. Dr. Muharrem Bayrak ile Müdür Başyardımcımız Sn. Ayşe Bozdağ Kıbrıs Üniversiteler Birliği Başkanı Sn. Dr. Selman Arslanbaş, KİÜ Rektörü Prof. Dr. Lale Ayşegül Büyükgönenç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tokay Gedikoğlu, Mühendislik Fakültesi Dekanı Sn. Prof. Dr. Ata Atun ile biraya geldi. Görüşmede ayrıca Kıbrıs İlim Üniversitesi ile başta eğitim, bilim, kültür, sanat, spor alanlarını kapsayan işbirliği protokolü imzalandı. Bu anlaşma kapsamında öğrencilerimiz başta AI, Robotik, VR-AR, Uzay, İHA gibi yeni nesil teknolojileri içeren Yaz Kampına KİÜ Kampüsünde KİÜ öğrencileri ile birlikte katılacak.

Mrt

Mrt

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması kapsamında 12 alanda toplam 27.013 başvurudan 1.440 proje, yapılan jüri değerlendirmesi sonucunda yarışmanın bölge aşaması proje değerlendirmelerine katılmaya hak kazandı. Söz konusu yarışmada okulumuz 6 proje ile bölge aşamasına katılacak. 2023 yılı 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Aşaması Proje Değerlendirmelerine davet edilen danışman öğretmen ve tüm öğrencilerimizi tebrik ederiz. Listeyi görüntülemek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

Mrt

İnsansız Hava Araçları (İHA) Atölyemizin açılışı Kaymakamımız Sn.Önder Bakan, Garnizon Komutan Vekilimiz Sayın Kıdemli Deniz Albay Eren Günay, Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Doç. Dr. Seyhun Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Özcan Türkoğlu, Şube Müdürlerimiz Sn. Selim Salih Kendir ve Sn. Harun Yazar, Kabataş Erkek Lise Eğitim Vakfı Mütevellisi Sn. Güneri Özsoy, İstanbul Kabataş Erkek Liseliler Derneği Başkanı Sn. Mustafa Kemal İrdiren, Lumikron Teknoloji Şirketi Genel Müdürü Sn. Ata Pank ve mezunlarımızın katılımıyla gerçekleştirildi. Desteklerinden ötürü 1967 yılı mezunumuz Özdemir Bayraktar adına ailesine, İstanbul Kabataş Erkek Liseliler Derneği'ne (İSKADER), Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı'na (KELEV), Lumikron Teknoloji Şirketi Genel Müdürü Sn. Ata Pank'a teşekkür ederiz. Danışman Öğretmenimiz Fizik Öğretmenimiz Sn. İzlen Toprak'a katkılarından ötürü de ayrıca teşekkür ederiz.

Mrt

Çanakkale Zaferi'nin 108. yıl dönümü kapsamında okulumuzda gerçekleştirilen kutlama ve anma programı Kaymakamımız Sn.Önder Bakan, Garnizon Komutan Vekilimiz Sayın Kıdemli Deniz Albay Eren Günay, Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Doç. Dr. Seyhun Şahin, İlçe Milli Eğitim  Müdürümüz Sn. Özcan Türkoğlu, İlçe Müftümüz Sn. İsmail Yıldız, Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüz Sn. Salim Cantürk, Şube Müdürlerimiz Sn. Selim Salih Kendir ve Sn. Harun Yazar, Okul Aile Birliği Başkanımız Sn. Aylin Gülen Mutluay, Lisemizi Destekleyen Vakıf ve Derneklerimiz Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı Mütevellisi Sn. Güneri Özsoy, İstanbul Kabataş Erkek Liseliler Derneği Başkanı Sn. Mustafa Kemal İrdiren, Kabataş Erkek Liseliler Derneği adına Sn. Emre Can Küçükyıldız, Lumikron Teknoloji Şirketi Genel Müdürü Sn. Ata Pank, öğretmen, veli ve öğrencilerimizin katılımıyla Galip Vardar Kültür ve Sanat Binası Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Tören programında görev alan tüm öğrencilerimizi tebrik eder; katkılarından ötürü de Müdür Başyardımcımız Sn. Ayşe Bozdağ'a, Müdür Yardımcılarımız Sn. Esat Başkurt'a, Sn. Fikret Eren'e, Sn. Gülay Akgül'e, Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Sn. Hakan Sümer'e, Hülya Çullu'ya, Nurcan Gültekin Torun'a, Müzik Öğretmenimiz Sn. Aysun Açıkalınyiğit'e, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerimiz Sn. Filiz İlaslan'a, Burcu Arslan'a, Beden Eğitimi Öğretmenimiz Sn. Gökhan Bayrakdar'a ve Sermin Tavukçu'ya teşekkür ederiz. 

Mrt

Okul formamızın kırmızı beyaz olan renklerinin cesaret ve matemi simgeleyen kırmızı siyah renklerine dönüştürüldüğü günün (7 Mart 1913) 100. yıldönümü münasebetiyle düzenlenen tören Emekli Albay Sn. Erhan Altunok, okul yönetimimiz, öğretmenlerimiz, okul aile birliğimiz ve öğrencilerimizin katılımıyla okulumuzda gerçekleştirildi. Başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz vatanımızın kurtuluşu için hiç düşünmeksizin canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Mrt

MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlber Ortaylı, Tarih Kulübümüz tarafından düzenlenen "Ulusal 6. Büyüteç Tarih Sempozyumu" isimli etkinlik kapsamında "Harp Sanayisinin Dünya Barışına Etkisi" konusuyla okulumuzda öğrencilerimizle bir araya geldi.