T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Kabataş Erkek Lisesi

Haberler

Ara

Okulumuz Satranç Kulübü organizasyonuyla gerçekleştirilen Kabataş Erkek Lisesi 4. Liseler Arası Takım Satranç Turnuvasının açılışı Kaymakamımız Sn. Önder Bakan, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Nesrin Kakırman, Şube Müdürümüz Sn. Özcan Türkoğlu, Okul Yönetimimiz, Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı (KELEV) Başkanı Sn. Ahmet Çağlar 'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Katkılarından ötürü Satranç Kulübü Danışman Öğretmenimiz Sn. Erdinç Canbazlar'a teşekkür ederiz. Turnuvada yer alan tüm öğrencilere başarılar dileriz.

Ara

Okulumuz Robotik Atölyesinin yenilenmesi sürecindeki katkılarından ötürü İstanbul Kabataş Erkek Liseliler Derneğine, 3-E Fen / 1971 Mezunumuz Rahmetli Orhan Örnek'in şahsında "Örnek" ailesine, Lenova Genel Müdürü Sn.  Emre Hantaloğlu'na, Lumikron Teknoloji Şirketi Genel Müdürü Sn. Ata Pank'a, Sn. Adil Sadıkoğulları'na öğretmen ve öğrencilerimiz adına teşekkür ederiz. 

Ara

Okul Sporları Masa Tenisi İl Birinciliği Müsabakalarında grup maçlarında okulumuz masa tenisi erkek takımı, bir üst tura yükselerek eleme maçlarına kalmıştır. Öğrencilerimiz; Sarp Kaya, Yağız Tan, Fuat Selam, Arda Fazlıoğlu ve Ege Mutluay'ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Okul Sporları Masa Tenisi İl Birinciliği Müsabakalarında masa tenisi kız takımımız, Avrupa yakasında son dört takım arasına kalarak İstanbul finallerine katılmaya hak kazandı. Öğrencilerimiz; Zeynep Ece Arı, İlsu Yeşilçay ve Tuana Hasdemir'i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Antalya Tenis İhtisas Kulübünde yapılan Türkiye Serisi Büyük Kadınlar Tenis Turnuvasında Hazırlık B Sınıfı öğrencimiz Şehrazat Dağcı finalist olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder; başarılarının devamını dileriz. Okul Sporları Masa Tenisi İl Birinciliği Müsabakalarında okulumuz masa tenisi kız takımımız İstanbul elemelerini başarı ile geçerek Türkiye şampiyonası için grup maçlarına katılmaya hak kazandı. Öğrencilerimiz; Zeynep Ece Arı, İlsu Yeşilçay ve Tuana Hasdemir'i bu başarılarından dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Diğer taraftan okulumuz futbol takımı antrenmanlarına aralıksız devam ediyor. Takımımıza katılacağı turnuvalarda başarılar dileriz. Desteklerinden ötürü Ziya Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine de teşekkür ederiz. 

Ara

Sınava hazırlanan öğrencilerimizin sınav sürecini doğru yöneterek sınavlarda iyi bir zaman yönetim becerisi sergilemelerini amaçlayan "Hızlı Okuma ve Etkin Algılama" kursu öğrencilerimizin katılımıyla Eğitimci Sn.İbrahim Yıldız tarafından çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Eğitim süreci haftada 1 gün toplam 5 seans çevrim içi eğitim şeklinde hem bilgisayar üzerinden hem de kitap üzerinden egzersizler ile yapılmaktadır.

Ara

Müdürümüz Sn.Dr.Muharrem Bayrak, Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Sn.Hülya Çullu ve öğrencilerimiz, "Sevgi Varsa Engel Yok" sloganıyla Bayrampaşa Remziye Kutsal Özel Eğitim Merkezini ziyaret ederek çeşitli etkinliklere katıldı. Söz konusu etkinlik Bayrampaşa Kaymakamı Sn. Soner Şenel ve Bayrampaşa Belediye Başkanı Sn. Attilla Aydıner'İN katılımıyla gerçekleştirildi.

Kas

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından düzenlenen 2021-2022 İstanbul Yıldızlar İl Birinciliği turnuvasında derece yapan öğrencilerimizi tebrik ederiz.   

18 yaş genelde altın madalya Kuzey Bayındır,

18 yaş genelde gümüş madalya Yusuf Mert Aydın,

18 yaş kızlarda gümüş Merve Rabia Uzun,

15 yaş kızlarda bronz madalya Fatma Elçin Kurnaz,

16 yaş kızlarda bronz madalya Elif Tutar.

Kas

Şube Öğretmenler Kurulu Toplantımızı tüm idareci ve öğretmenlerimizin katılımıyla gerçekleştirdik. Hazırlık, 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerimizin durumlarını detaylı şekilde ele aldığımız toplantımızda Rehber Öğretmenlerimiz Ercan Ertekin ve Deniz Aygün de bilgilendirmeleriyle toplantımıza katkı sağladı. Öğrencilerimizi akademik, sosyal ve duygusal açıdan nasıl destekleyebileceğimizi konuştuğumuz şube öğretmenler kurulu toplantımız sınıf öğretmenlerimizin sunumlarıyla başarıyla tamamlandı. Tüm öğretmenlerimize katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Kas

Müdürümüz Sn.Dr.Muharrem Bayrak, Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Ömer Kocaman ile bir araya geldi. Kardeş okul kapsamında sürdürülebilir uzun vadeli bir ortaklık oluşturma konusundaki iş birlikleri için Türk Devletleri Teşkilatına teşekkür ederiz.

Kas

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebeti ile okulumuzda düzenlenen programa, okul yönetimimiz, öğretmenlerimiz, okul aile birliği yönetim kurulumuz, vakıf ve derneklerimizin temsilcileri ve öğrencilerimizin katılımıyla okulumuzda gerçekleştirildi. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun. 

Kas

"Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK) Süreç Değerlendirme" toplantısı, Müdürümüz Sn. Dr. Muharrem Bayrak'ın başkanlığında öğretmenlerimizin katılımıyla çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Katkılarından ötürü tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Kas

Müdürümüz Sn.Dr.Muharrem Bayrak, Robotik ve Kodlama Kulübümüzün Takım Kaptanı Öğrencimiz Sn.Yiğit Eren Kar ile birlikte, Beşiktaş Belediye Başkanı Sn.Rıza Akpolat'ı makamında ziyaret etti. Okulumuza katkılarından dolayı Belediye Başkanımız Sn.Rıza Akpolat'a teşekkür ederiz. 

Kas

Okul yönetimimiz ve sınıf öğretmenlerimiz "Veli Buluşmaları" kapsamında hazırlık sınıfı ve 9. sınıf velilerimizle okulumuzda bir araya gelerek pandemi şartlarının getirdiği duygu durumları, aile içi iletişim, öğrenci motivasyonu ile ilgili bilgi ve öneri paylaşımlarında bulundu. İlgilerinden ötürü velilerimize teşekkür ederiz.

Kas

2021- 2022 Eğitim öğretim yılının ilk veli toplantısını başarıyla çevrim içi olarak gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin; akademik, sosyal, sportif, kültürel vb. gelişiminlerinin görüşüldüğü öğretmen-veli buluşmalarımızda velilerimizin göstermiş olduğu yoğun ilgi ve etkin katılımla toplantılarımızı tamamladık. İlgilerinden dolayı tüm velilerimize teşekkür ederiz. 

Kas

Erasmus+ Programı Ana Eylem Okul Eğitimi Stratejik Ortaklık Faaliyeti projesi kapsamında Müdür Yardımcımız Sn.Gülay Akgül, Matematik Öğretmenimiz Sn. Dr. Ferdi Çeliker ve öğrencilerimiz çalışmalara katılmak üzere Slovakya'ya hareket ederek Müdür Yardımcımız Sn. Gülay Akgül, Öğretmenimiz Sn. Dr. Ferdi Çeliker'in koordinatörlüğünde öğrencilerimiz Slovakya'nın Banská Štiavnica şehrinde sunumlarını gerçekleştirdi. Öğrencilerimiz projenin fikri çıktısı olan "İletişimin Kronolojisi " adlı filmin yapım çalışmasına katılıp, çalışmalarını maden ziyaretleriyle tamamlandılar. Öğretmen ve öğrencilerimize çalışmalarında başarılar dileriz.

Kas

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümü münasebeti ile düzenlenen Atatürk'ü Anma Töreni, okul yönetimimiz, öğretmenlerimiz, okul aile birliği yönetim kurulumuz, vakıf ve derneklerimizin temsilcileri ve öğrencilerimizin katılımıyla okulumuzda gerçekleştirildi.