T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Kabataş Erkek Lisesi

Haberler

Ara

Okulumuzun en büyük ve önemli organizasyonlardan biri olan KEL Kariyer Günleri 21-22 Aralık 2023 tarihinde okulumuzda gerçekleştirilecektir. Öğrencilerimize, kariyer planlamasında yol göstermek, danışmanlık yapmak ve rehberlik etmek, gelecekte yapacakları meslekleri tanıma ve doğru meslek seçimi konusunda projeler üretmek, üniversitelerin ve bölümlerin tanıtımları için etkinlikler düzenlemek, tercih dönemlerinde tercih danışmanlığı hizmeti vermek amacıyla 1-2 Aralık 2022 tarihlerinde okulumuzda düzenlenecek olan "Kabataş Erkek Lisesi Kariyer Günleri" etkinliğinde alanında yetkin birçok isim öğrencilerimizle bir araya gelecek. Bunun yanı sıra birçok üniversite temsilcisini de yerleşkemizde ağırlayacağız. Detaylar aşağıdaki postlarda yer almaktadır. Sevgili Öğrencilerimiz, Kariyer Günlerinde yer alan programlara katılım için aşağıda yer alan öğrenci duyurusu formunu tıklayabilirsiniz. Katkılarından ötürü Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenlerimiz Sn. Hüseyin Çoşgun'a ve  Sn. Merve Hacıabdurrahmanoğlu'na teşekkür ederiz.

KEL Kariyer Günlerinde Yer Alacak Üniversiteler:

1) Boğaziçi Üniversitesi

2) İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa

3) Yıldız Teknik Üniversitesi

4) İstanbul Teknik Üniversitesi

5) Koç Üniversitesi

6) Milli Savunma Üniversitesi

7) Yeditepe Üniversitesi

8) İhsan Doğramacı Üniversitesi

9) Bahçeşehir Üniversitesi

10) MEF Üniversitesi

11) Gebze Teknik Üniversitesi

12) Sabancı Üniversitesi

13) Acıbadem Üniversitesi

14) Özyeğin Üniversitesi

15) İstanbul Bilgi Üniversitesi

16) Kadir Has Üniversitesi

Kas

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü vesilesiyle okulumuzda gerçekleştirilen çelenk sunma törenimiz okul yönetimi, öğretmen, veli, öğrenci ve mezunlarımızın katılımıyla gerçekleştirildi. Törende Okul Müdürlüğümüz, Vakıf ve Derneklerimiz Atatürk büstüne çelenklerini sundular. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü kapsamında okulumuzda düzenlenen salon programı Kaymakamımız Sayın Oğuzhan Bingöl, Garnizon Komutanımız Sn. Albay Kadir Ataseven, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sedat Işık, Şube Müdürlerimiz, okul müdürleri, okul aile birliğimiz, vakıf ve derneklerimizin temsilcileri, öğretmen, veli, öğrenci ve ilçe protokolünün katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Kas

Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mehmet Fatih Kacır okulumuzu ziyaret ederek, öğretmen ve öğrencilerimizle sohbet etti.

Kas

Milli Eğitim Bakanımız Sn. Prof. Dr. Yusuf Tekin okulumuzu ziyaret etti. 

Ekm

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında düzenlenen tören ve etkinlik programımız,okul yönetimimiz, öğretmenlerimiz, okul aile birliğimiz, öğrencilerimiz ve mezunlarımızın katılımıyla Galip Vardar Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Programın hazırlanmasında emeği geçen öğremenlerimize teşekkür eder; programda yer alan öğrencilerimizi de çalışmalarından ötürü ayrıca tebrik ederiz.

 

Ekm

1983 yılı mezunlarımıza yönelik düzenlenen "40. Yıl Mezuniyet Töreni" Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Dr. Osman Aşkın Bak, Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Sn. Prof. Dr. Göksel Aşan, Ulaştırma Bakanlığı eski Müsteşarı Sn. Özkan Poyraz, vakıf ve derneklerimizin temsilcileri, öğretmen ve mezunlarımızın katılımıyla okulumuzda gerçekleştirildi.

Ekm

Artı Eğitim Dergisi Yılın Eğitimde Başarı Ödülleri’nin 10.’su sahiplerini buldu. 14 dalda kurum ve yöneticilere ödülleri takdim edilirken, Yılın Geçmişten Geleceğim Eğitim Mirası’ ödülü Kabataş Erkek Lisesine verildi. Okulumuz adına ödül Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr.Tamer Yılmaz tarafından Müdürümüz Sn. Dr. Muharrem Bayrak'a takdim edildi.

Ekm

Valimiz Davut Gül, okulumuzu ziyaret ederek, Kaymakamımız Sn.Oğuzhan Bingöl, İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Sn.Murat Mücahit Yentür ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Özcan Türkoğlu'ndan yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Öğretmen ve öğrencilerimizle bir araya gelen Sayın Valimiz öğrencilerimizle sohbet etti.

Ekm

Uluslararası Gençlik Ödül Programı (The Duke of Edinburgh’s International Award) kapsamında Birleşik Krallık Edinburgh Dükü Prens Edward, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Özcan Türkoğlu ve Şube Müdürümüz Sn. İbrahim Aybek okulumuzu ziyaret ederek, öğrencilerimizle bir araya geldi.

Eyl

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı’nın Açılış Töreni idareci, öğretmen, öğrenci, veli ve mezunlarımızın katılımıyla okul bahçemizde gerçekleştirildi. Sunuculuğunu Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Anıl Tuğyan Pehlivan'ın gerçekleştirdiği açılış törenimiz hazırlık sınıflarımızı temsilen 500 tam puanla okulumuza yerleşen öğrencimiz Merve Gözde Özer, 2023 yılı YKS Birincisi Ahmet Berk Takır, Okulumuz mezunu Matematik Öğretmenimiz Nurdan Çalgın Tokatlı ve Müdürümüz Dr. Muharrem Bayrak'ın konuşmalarıyla başladı. Müzik Öğretmenimiz Aysun Açıkalınyiğit'in yönetimindeki okul orkestramızın dinletisiyle devam eden tören programı Kabataş Marşı'nın seslendirilmesiyle tamamlandı.

Tem

Üniversite sınav sonuçlarına göre YKS Sözel türünde Türkiye birincisi; Eşit Ağırlık türünde de Türkiye üçüncüsü olan öğrencimiz Ahmet Berk Takır'ı tebrik eder; tüm öğrencilerimize üniversite hayatlarında başarılar dileriz. Fedakarlıklarından ötürü kıymetli öğretmenlerimize,  ve değerli velilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Tem

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet törenimiz büyük çoşkuyla okul kampüsümüzde gerçekleştirildi. Sayın Okul Müdürümüz Dr. Muharrem Bayrak'ın açılış konuşmasıyla başlayan törenimiz vakıf ve dernek temsilcilerinin ödül takdimiyle devam etti. Törenimiz öğrencilerimiz ve velilerimizin eşliğinde tüm öğretmenlerimizin kutlamalarıyla sonlandı. Mezun olan öğrencilerimize bundan sonraki yaşamlarında başarılar diler, katılım sağlayan başta Kaymakamımız Sn. Önder Bakan  olmak üzere, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Özcan Türkoğlu'na, Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Sn. Doç. Dr. Seyhun Şahin, 1994 yılı mezunumuz Beşiktaş ve İBB Meclis Üyesi Sn.İnan Güney'e,  Şube Müdürlerimiz Sn. Selim Salih Kendir'e, Sn. İbrahim Aybek ve Sn. Ersan Öksüz'e, Vakıf ve Derneklerimizin kıymetli temsilcilerine, okul aile birliğimize, velilerimize ve öğrencilerimizin yetişmesinde her türlü fedakarlığı üstlenen öğretmenlerimize teşekkür ederiz. 

Haz

Okulumuzu geleceğe taşıyacak çok yönlü olarak projelere imza atıldı.

Haz

MUN Kulübümüz tarafından düzenlenen Geleneksel KMUN'23 konferansı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Özcan Türkoğlu, Şube Müdürümüz Sn. Selim Salih Kendir, Müdürümüz Sn. Dr. Muharrem Bayrak, öğretmen ve öğrencilerimizin geniş katılımıyla okulumuzda gerçekleştirildi. Öğrencilerimizi tebrik eder; Danışman Öğretmenlerimiz Sn. Gürkan Kuru'ya ve Sn. Öznur Özcü'ye katkıları için teşekkür ederiz.

Haz

Çanakkale Şehitlerine Saygı kapsamındaki anma programımız Çanakkale Şehitler Abidesi Anıtı önünde okul yönetimimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin geniş katılımıyla gerçekleştirildi.