T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Kabataş Erkek Lisesi

Haberler

Ock

Kaymakamımız Sn. Önder Bakan ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Nesrin Kakırman okulumuzu ziyaret ederek öğretmenlerimizle bir araya geldi.

Ock

Her karışı şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış bu aziz vatanın evlatları olarak, Kabataş Erkek Lisesi öğrencileri, öğretmenleri ve okul idaresi olarak, Cumhuriyetimizin kurucusu Anafartalar Kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tarih boyunca verdiğimiz tüm şehitlerimiz ve gazilerimiz hatırasına 114 yıllık okulumuzun şanlı tarihi boyunca birçok etkinlik gerçekleştirdik.

Ock

Web sitemizde bu yıl ve önceki yıllarda yapılmış olan tüm törenler, anma programları, geziler, atölye çalışmaları, seminerler, ... vs. kulüpler başlığı altındaki faaliyetlerimiz başlığı altında toplandı. Ayrıca okulumuzun daha yakından tanınması için KEL Tanıtım başlığı açıldı. Başarılarımız başlığı altında YKS ile yarışmalardan elde edilen dereceler ve ödüller görülebilir. Konu başlıklarına tıklayarak son 5 yılın tüm haberlerine ve okulumuz hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ock

Müdürümüz Sn. Dr. Muharrem Bayrak, MEF Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Muhammed Şahin ile bir araya geldi. Ziyarette başta bilim olmak üzere eğitim, kültür, sanat ve spor alanlarıyla ilgili işbirliği imkanları ele alındı.

Ock

Burdur'da düzenlenen Okul Sporları Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası grup maçlarındaki ilk gününü grup lideri olarak tamamlayan öğrencilerimiz son sekize kalmayı garantiledi. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ock

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan, Beşiktaş Yahya Efendi Camiinde öğrencilerimizle bir araya gelerek öğrencilerimizle sohbet etti.

Ara

2018 yılından beri Erasmus+ KA201 "Yenilik ve İyi Uygulamaların Değişimi İçin İşbirliği" kapsamında 6 ülke ile işbirliği içinde yürütülen Kişilerarası İletişim başlıklı Erasmus+ projemiz Ocak ayı itibariyle sona ermektedir.

Ara

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezinde düzenlenen törende İstanbul Bilim Olimpiyatları Yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize ödülleri takdim edildi. Yarışmada 5'i altın, 6'sı gümüş ve 9'u bronz madalya olmak üzere toplam 20 madalya almaya hak kazanan öğrencilerimize ödülleri İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sn. Murat Altınöz, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Nesrin Kakırman, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. İsmail Günday tarafından takdim edildi. Öğrencilerimizi bu önemli başarılarından ötürü tebrik eder; başarılı çalışmalarının devamını dileriz. Öğrencilerimizin yarışmalara hazırlanması sürecinde göstermiş oldukları özverili çalışmalarından ötürü öğretmenlerimize de ayrıca teşekkür ederiz.

Ara

Associated partner olarak yer aldığımız "Joint Venture of Curriculum Studies and Artificial Intelligence in Sign Language" isimli proje 2021 Yılı Teklif Çağrısı Erasmus+ Ana Eylem 2 Yükseköğretim için İşbirliği Ortaklıkları (KA220-HED) Proje Başvuru sonuçlarında kabul aldı. 

Okul olarak bu projede; sağır Kültürü fakındalık eğitimlerine, kısa süreli işaret dili farkındalık eğitimlerine, A1 seviyesi işaret dili eğitimlerine, yapay-zeka temelli işaret dili çevirisi programının, lise düzeyinde de kullanılarak, etkinliğinin test edilmesi için bir pilot uygulama yapılmasına ve bunun gibi projede amaçlanan "toplumun her kesiminde Sağırların yaşadığı toplumsal problemlere dikkat çekmek ve bu konuda toplumsal farkındalığı artırmak" için düzenlenecek olan benzer faaliyetler içinde yer almayı amaçlıyoruz. Projede emeği geçen İngilizce Öğretmenimiz Sn. Birgen Işık ve öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Ara

Müdürümüz Sn.Dr.Muharrem Bayrak, Müdür Başyardımcımız Sn.Ayşe Bozdağ, Müdür Yardımcımız Sn.İdris Tekin, Müdür Yardımcımız Sn.Gülay Akgül, Okul Aile Birliği Başkanımız Sn. Başak Arslantürk ve Muhasip Üyemiz Sn.Aylin Gülen Mutluel Sarıyer Kilyos Yurdumuzu ziyaret ederek öğrencilerimizle bir araya geldi.

Ara

 

IB Diploma Programı süreç değerlendirme toplantısı, Müdürümüz Sn. Dr. Muharrem Bayrak, Müdür Yardımcımız Sn.Gülay Akgül ve öğretmenlerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

Ara

Amerika Birleşik Devletleri'nin en saygın üniversitelerinden biri olan Yale Üniversitesinin Yale Young Global Burslu Programından (YYGS) kabul alan 11. Sınıf Öğrencimiz Onur Oğhan'ı tebrik ederiz.

Dünyanın dört bir yanından seçkin lise öğrencilerini bir araya getiren bir yaz akademik zenginleştirme ve liderlik programı olan YYGS'de öğrencimize başarılar dileriz.

Ara

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Güriş Holding'in destekleriyle Mirage Park Resort Otel'de 8-18 Aralık tarihleri arasında düzenlenen 2021 Türkiye Satranç Şampiyonası 18 Aralık tarihinde gerçekleştirilen kapanış töreninin ardından sona erdi. Şampiyonluğun son maça kaldığı ve heyecan dolu mücadelelere sahne olduğu turnuvada IM Mert Yılmazyerli 7,5 puanla şampiyon oldu. İkincilikte 6,5 puanla IM öğrencimiz Kayra Kamer, üçüncülükte ise 6 puanla IM Işık Can yer aldı. Şampiyonada Türkiye 2. olan IM öğrencimiz Kayre Kamer'e ödülünü Mirage Partk Resort Genel Müdürü Mustafa Gökgöz ve Kemer İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Özkaynak takdim etti. Türkiye ikincisi olan 12. sınıf öğrencimiz Kayra Kamer'i tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ara

Kabataş Erkek Lisesi Şiir Okuma Yarışmasında derece yapan öğrencilerimizi tebrik ederiz. Yarışmanın organizasyonunda katkısı olan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerimiz Sn. Emrah Ayhan, Sn. Sema Çimen, Sn. Filiz İlaslan'a teşekkür ederiz.   1) İlyas Sezer - Otuz Beş Yaş 2) Mehmet Akif Er - Üçüncü Şahsın Şiiri  3) Bünyamin Kalaycı - Bülbül 

Ara

Robotik Atölyemizin açılış töreni, Kaymakamımız Sn. Önder Bakan, İl Sağlık Müdürümüz Sn. Kemal Memişoğlu, Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Sn. Doç.Dr. Seyhun Şahin, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sn. Hatice Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Nesrin Kakırman, Okul Yönetimimiz, Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı (KELEV) Başkanı Sn. Ahmet Çağlar, İstanbul Kabataş Erkek Liseliler Derneği Başkanı Sn. Özgür Şahin Öztürk, 1971 Mezunumuz Rahmetli Orhan Örnek'in kıymetli ailesi bağışçılarımız Sn. Nur Örnek, Erhan Örnek, Hakan Örnek ve Ömer Örnek, Lenova Şirketi Genel Müdürü Sn. Emre Hantaloğlu, Lumikron Teknoloji Şirketi Genel Müdürü Sn. Ata Pank, Eğitimci Sn. Burhan Şengün, öğretmen, veli, öğrenci ve mezunlarımızın geniş katılımıyla gerçekleştirildi. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.