T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi

Haberler

Nis

Kuruculuğunu Kabataş Erkek Lisesi olarak yaptığımız  eTwinning projemiz "YOUTH IN EDUCATION BEFORE AND AFTER COVID19" 'COVİD 19 ÖNCESİ VE SONRASI EĞİTİMDE GENÇLİK' ile bu ay ki ortak ürün olan etkinliğin afiş çalışmasının ardından yabancı ortaklarımız ile zoom toplantısı gerçekleştirdik.Türkiye(kurucu) Romanya(kurucu) Portekiz(ortak),Hırvatistan(ortak) ülkeleri ögrencileri ile birlikte Dünya Sağlık Günü'nde küresel sorunumuz olan tüm dünyada yaşanan pandemi hastalığının eğitime verdiği zarar, değişen eğitim yöntemlerimiz ve sağlıkçıların yaşanacak hayatlarımız ile ilgili özverilerinin anlatıldığı verimli bir toplantı gerçeklestirildi.Toplantının sonunda okulumuz ögrencileri Mustafa Kemal Atatürk'ün sözleri ile toplantıyı kapatırken. Romanya kurucu ortağımız projemizde bulunan öğrencilerimizi tek tek tebrik etti. Kendi ve diğer ülkelerin öğrencileri ile birlikte sohpet ederken kullandıkları dilin akıcı olması bizleri şaşırttı. Sizleri tebrik ediyoruz dediler. Okulumuz ögrencilerinin kendilerini ifade ve konu hakkındaki arastırmaları dikkat çekerken diğer etkinliklerde de her fırsatta dilin dogru ve etkin kullanılmasını, ögrencilerin birbirleri ile iletişimlerinin olumlu olduğunu görmüş olduk. Danışman öğretmenleri Selin Miletli hocamıza ve farklı sınıflardan olan öğrencilerimize emekleri ve özverileri için teşekkür ederiz.

Nis

Kuruculuğunu okulumuz Biyoloji Öğretmeni Selin Miletli ve öğrencilerinin yaptığı eTwinning projemiz "YOUTH IN EDUCATION BEFORE AND AFTER COVID19" ile Romanya(kurucu) Portekiz(ortak),Hırvatistan(ortak) ülkeleri birlikte etkinlikler planlamış bulunmaktayız.  Projemizde öğrencilerimiz diğer ülkelerin öğrencileri ile birlikte oluşturdukları 7 Nisan Dünya Sağlık Günü etkinliği için Web 2 araçlarını etkin kullanarak afiş hazırladılar.

Mrt

Mrt

Mrt

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümüne özel yazdıkları türküyü besteleyen Kabataş Erkek Lisesi öğrencileri ve müzik öğretmenleri, dönem kostümleriyle klip çekti. Sınıf sahneleri okul içindeki sıralarda ve greenbox tekniğiyle görsel sanatlar öğretmeni Hakan Sümer tarafından, dış çekimler Riva'da tamamlandı.

Mrt

Mrt

Mrt

Okulumuz Satranç takımı İlçe Okul Sporları Satranç Turnuvasını 1. olarak tamamlamıştır. Okul takımımızda yer alan öğrencilerimizi ve Satranç Kulübü öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.

Şbt

Şbt

Ock

Ara

Okulumuz öğrencisi Egemen Aray Yale Üniversitesi yaz kampından burslu olarak kabul aldı. Öğrencimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Ara

28 ülkenin katıldığı 5. Uluslararası Metropol Şehirler Bilim Olimpiyatlarına katılan İstanbul Bilim Olimpiyatları Şehir Takımımız ülkemizi gururla temsil ederek 2'nci oldu.

Öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz. 21 dönemi öğrencimiz Ayse İrem Durmuş gümüş madalya kazanmıştır. Öğrencimizi uluslararası başarısından dolayı kutluyoruz .

Ara

Ara

Bilim Olimpiyatı; milli takımda yer almak ve ülkemizi ve okulumuzu uluslararası arenada temsil etmek öğrencilerimiz için büyük bir gurur ve gelenektir .

Her yıl ilk adim İSBO sinavlari ile atılır ve katılan yüzlerce, binlerce öğrenciden ilk 50' ye giren ikinci tur sınavlarına sonra da sınavlar ve seçmelerle adım adım milli takimin oluşumu sağlanır.

Okulumuzdan öğrencilerimiz önce milli takima seçildiler sonrasında milli takımla birlikte geçen yıllar içinde uluslarasi yarışmalarda Avrupa ve Dünya şampiyonlukları elde ettiler.

Okulumuzda her yıl bilim olimpiyat seçmeleri yapılıp, ciddi çalışmalar ve emek sonunda üst düzey başarılar elde edilir.

İlk tur sonuçları açıklandı.  Biyoloji' de 9 öğrencimiz, Bilgisayar' da 8 öğrencimiz, Fizik'te 4 öğrencimiz, Kimya' da 4 öğrencimiz, Matematik' te 8 öğrencimiz ilk 50 içinde yer aldılar.  Öğrencilerimizi ve onları yetiştiren öğretmenlerimizi kutluyoruz. Her alanda  4'er kişilik milli takımda mutlaka en az bir Kabataş Erkek Lisesi öğrencisi olacağına inancımız sonsuzdur.