T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Kabataş Erkek Lisesi

Haberler

May

Dönüm, Kabataş Erkek Lisesinde hem öğrencilik hem de öğretmenlik yapmış değerimiz Behçet Necatigil'in edebiyat öğretmenliği yaptığı 1952-56 yıllarında yirmi yedi sayı boyunca çıkmış, önlü arkalı tek yaprak bir edebiyat dergisi. Öğretmenlerimizin gayretleriyle yeniden hayat buldu.

May

19 Mayıs Atatürk' ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlenen tören programı okulumuzda yönetici, öğretmen ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

Nis

Tarih Kulübümüzün geleneksel etkinliklerinden olan VII. Ulusal Büyüteç Tarih Sempozyumu "Atatürk ve Cumhuriyet" üst başlığıyla okulumuzda geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Tarih Kulübümüzü tebrik ederiz. Tarih Zümremize katkıları için de ayrıca teşekkür ederiz.

Nis

21 Mart Dünya Şiir Günü münasebetiyle okulumuzda Attilâ İlhan üzerine "Şiir Söylemek" konulu program düzenlendi. Müzik Öğretmenimiz Özgen Zeybek'e, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerimiz Filiz İlaslan'a ve Ayşe Erzen'e teşekkür ederiz. Desteklerinden ötürü Attilâ İlhan Bilim Kültür ve Sanat Vakfına teşekkür ederiz

Nis

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Törenimiz okul yönetimimiz, vakıf ve derneklerimizin kıymetli temsilcileri, saygıdeğer öğretmenlerimiz ve sevgili öğrencilerimizin katılımıyla Galip Vardar Kültür ve Sanat Binasında yer alan konferans salonumuzda gerçekleştirildi. 

Tören faaliyetinin gerçekleştirilmesinde emeği bulunan öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ederiz. Gururla ve şükranla kutladığımız Çanakkale Zaferi’nin 109. yılında, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bu şanlı mücadelede yer alan kahraman ecdadımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Mrt

Geleneksel 12. Ömer Seyfettin Öykü Yarışması'nın ödül töreni okulumuzda gerçekleştirildi.

Şbt

'100. Yıl Kabataş Proje Yatırımları'nın açılış programı Beşiktaş Kaymakamı Sn.Oğuzhan Bingöl, Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Sn.Hasan Arat, Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Sn.Ozan İş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sn.Özcan Türkoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn.Sedat Işık, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Sn. Salim Cantürk, Milli Savunma Üniversitesi Daire Başkanı Sn.Fatih Güldal, Şube Müdürü Sn. Mehmet Yıldız, Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı Başkanı Sn. Ahmet Çağlar, TEVDAK Başkanı Sn. Erol Demirdöven, Okul Aile Birliği Başkanı Sn. Aylin Mutluay, TEVDAK Genel Sekreteri Sn. Sakin Öner, mezun, hayırsever ve iş insanlarının katılımı ile Galip Vardar Kültür ve Sanat Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Şbt

İstanbul Kabataş Erkek Liseliler Derneği (İSKADER) işbirliği ile 1984 yılı mezunlarımıza yönelik olarak düzenlenen "40. Yıl Plaket Töreni" öğretmen ve mezunlarımızın geniş katılımıyla okulumuzda gerçekleştirildi. 

Şbt

İstanbul Valimiz Sn. Davut Gül, Müdürümüz Sn. Muharrem Bayrak ile Müdür Başyardımcımız Sn. Ayşe Bozdağ'ı makamında kabul etti.

Ara

Okulumuz Rehberlik Servisi tarafından düzenlenen "Kabataş Erkek Lisesi Kariyer Günleri" programına katılan TÜBİTAK Başkanı Sn. Prof. Dr. Hasan Mandal henüz kariyer yolculuklarının çok başında olan öğrencilerimiz ile bir araya geldi. Bugün kazanılan farkındalıkların yarına atılacak adımları belirlediğinin bilinci ile günümüzdeki ve gelecekteki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından takip etmenin önemini vurguladığı konuşmasında öne çıkan teknolojilerden, giderek önem kazanan meslek alanlarından ve gelecekte bizi bekleyen küresel zorluklardan bahsetti. Öğrencilerimizin kariyer yolculuklarında TÜBİTAK olarak her alanda yanlarında olduklarını ifade ederek destek ve burs programlar ile yarışmalar hakkında bilgiler verdi. Ayrıca öğrenci ve mezunlarımızın TÜBİTAK araştırma programlarında ve yarışmalarında kazandıkları başarılara değindi. Milli Teknoloji Hamlesi'nin genç yeteneklerinin ortaya çıkmasında bir fırsat ve kazandırdığı tecrübe ile adeta bir okul olan TEKNOFEST kapsamında düzenlenen yarışmaları anlatarak tüm gençlerimizi TEKNOFEST2024'e katılmaya davet etti. Öğrencilerimizin eğitim hayatları sürecinde olabildiğinde erken kariyer hedeflerini belirlemelerinin ve bu hedefe yönelik kendilerini geliştirebilecek alanlara dört elle sarılmaları gerektiğini hatırlattı. Başarıya giden yolda yapılması gereken ilk işin adım atmak olduğunu ve gençlerimizin bu adımı atacak bilgiye, azme ve inanca sahip olduğunu vurguladı. Son olarak öğrencilerimizden gelen kendi kariyer hedeflerine ve TÜBİTAK çalışmalarına yönelik soruları yanıtladı. Öğrencilerimizin kariyer gelişim ve tercihlerine yön verecek, gelecek vizyonlarına ışık tutacak "Kabataş Erkek Lisesi Kariyer Günleri" 21-22 Aralık 2023 tarihlerinde çok yönlü olarak okulumuzda gerçekleştirildi. 24 farklı oturumla düzenlenen programların yanı sıra öğrencilerimiz aynı zamanda üniversitelerin kurumsal yetkilileri ile de okulumuzda bir araya geldi. Programın başarıyla gerçekleştirilmesinde önemli katkıları olan Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenlerimiz Sn. Hüseyin Çoşgun'a ve  Sn. Merve Hacıabdurrahmanoğlu'na teşekkür ederiz. Ayrıca etkinlikte görev alan öğrencilerimizi de ayrıca tebrik ederiz.

Ara

Geleneksel 'Kabataş Erkek Lisesi Cahit Kocaömer 6. Liseler Arası Takım Satranç Turnuvası'nda derece yapan takımlara ödüllerini Müdürümüz Sn. Dr. Muharrem Bayrak, Okul Aile Birliği Başkanımız Sn. Aylin Mutluay, KELEV Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Cenk Ataman ve Matematik Öğretmenimiz Erdinç Canvazlar takdim etti. Turnuvada sırasıyla derece yapan Vefa Lisesi, Haydarpaşa Lisesi ve Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi takımlarını tebrik ediyor, turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen öğretmen Matematik Öğretmenimiz Sn.Erdinç Canbazlar ile Beden Eğitimi Öğretmenimiz Sn.Gökhan Bayrakdar'a, Satranç Kulübü öğrencilerimize teşekkür ederiz. Ayrıca turnuvaya yönelik destekleri için Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfına (KELEV) ve Okul Aile Birliğimize teşekkür ederiz.

Ara

Okulumuzun en büyük ve önemli organizasyonlardan biri olan KEL Kariyer Günleri 21-22 Aralık 2023 tarihinde okulumuzda gerçekleştirilecektir. Öğrencilerimize, kariyer planlamasında yol göstermek, danışmanlık yapmak ve rehberlik etmek, gelecekte yapacakları meslekleri tanıma ve doğru meslek seçimi konusunda projeler üretmek, üniversitelerin ve bölümlerin tanıtımları için etkinlikler düzenlemek, tercih dönemlerinde tercih danışmanlığı hizmeti vermek amacıyla 21-22 Aralık 2022 tarihlerinde okulumuzda düzenlenecek olan "Kabataş Erkek Lisesi Kariyer Günleri" etkinliğinde alanında yetkin birçok isim öğrencilerimizle bir araya gelecek. Bunun yanı sıra birçok üniversite temsilcisini de yerleşkemizde ağırlayacağız. Detaylar aşağıdaki postlarda yer almaktadır. Sevgili Öğrencilerimiz, Kariyer Günlerinde yer alan programlara katılım için aşağıda yer alan öğrenci duyurusu formunu tıklayabilirsiniz. Katkılarından ötürü Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenlerimiz Sn. Hüseyin Çoşgun'a ve  Sn. Merve Hacıabdurrahmanoğlu'na teşekkür ederiz.

KEL Kariyer Günlerinde Yer Alacak Üniversiteler:

1) Boğaziçi Üniversitesi

2) İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa

3) Yıldız Teknik Üniversitesi

4) İstanbul Teknik Üniversitesi

5) Koç Üniversitesi

6) Milli Savunma Üniversitesi

7) Yeditepe Üniversitesi

8) İhsan Doğramacı Üniversitesi

9) Bahçeşehir Üniversitesi

10) MEF Üniversitesi

11) Gebze Teknik Üniversitesi

12) Sabancı Üniversitesi

13) Acıbadem Üniversitesi

14) Özyeğin Üniversitesi

15) İstanbul Bilgi Üniversitesi

16) Kadir Has Üniversitesi

Kas

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü vesilesiyle okulumuzda gerçekleştirilen çelenk sunma törenimiz okul yönetimi, öğretmen, veli, öğrenci ve mezunlarımızın katılımıyla gerçekleştirildi. Törende Okul Müdürlüğümüz, Vakıf ve Derneklerimiz Atatürk büstüne çelenklerini sundular. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü kapsamında okulumuzda düzenlenen salon programı Kaymakamımız Sayın Oğuzhan Bingöl, Garnizon Komutanımız Sn. Albay Kadir Ataseven, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sedat Işık, Şube Müdürlerimiz, okul müdürleri, okul aile birliğimiz, vakıf ve derneklerimizin temsilcileri, öğretmen, veli, öğrenci ve ilçe protokolünün katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Kas

Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mehmet Fatih Kacır okulumuzu ziyaret ederek, öğretmen ve öğrencilerimizle sohbet etti.

Kas

Milli Eğitim Bakanımız Sn. Prof. Dr. Yusuf Tekin okulumuzu ziyaret etti.