T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Kabataş Erkek Lisesi

Etiket Sonuçları: ziyaret

Nis

Bakanlığımızın Kardeş Okul Projesi kapsamında Kıbrıs Girne'de yer alan kardeş okulumuz 19 Mayıs Türk Maarif Kolejini ziyaret eden Müdürümüz Sn. Dr. Muharrem Bayrak ile Müdür Başyardımcımız Sn. Ayşe Bozdağ, Kıbrıslı Türklerin varoluş mücadelesi lideri 1926 yılı okulumuz mezunu merhum Dr. Fazıl Küçük'ün kabrini ve 1974 senesinde Kıbrıs Barış harekatı sırasında Şehit düşen Subay, Astsubay, Erbaş ile Erlerin anısına inşa edilen adını 1974 Barış harekatında Şehit düşen Alay Komutanı Albay İbrahim Karaoğlanoğlu’ndan alan Karaoğlan Şehitliğini ziyaret etti. 

Ock

Müdürümüz Sn. Dr. Muharrem Bayrak, MEF Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Muhammed Şahin ile bir araya geldi. Ziyarette başta bilim olmak üzere eğitim, kültür, sanat ve spor alanlarıyla ilgili işbirliği imkanları ele alındı.

Ara

Müdürümüz Sn.Dr.Muharrem Bayrak, Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Sn.Hülya Çullu ve öğrencilerimiz, "Sevgi Varsa Engel Yok" sloganıyla Bayrampaşa Remziye Kutsal Özel Eğitim Merkezini ziyaret ederek çeşitli etkinliklere katıldı. Söz konusu etkinlik Bayrampaşa Kaymakamı Sn. Soner Şenel ve Bayrampaşa Belediye Başkanı Sn. Attilla Aydıner'İN katılımıyla gerçekleştirildi.

Kas

Müdürümüz Sn.Dr.Muharrem Bayrak, Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Ömer Kocaman ile bir araya geldi. Kardeş okul kapsamında sürdürülebilir uzun vadeli bir ortaklık oluşturma konusundaki iş birlikleri için Türk Devletleri Teşkilatına teşekkür ederiz.

Kas

Müdürümüz Sn.Dr.Muharrem Bayrak, Robotik ve Kodlama Kulübümüzün Takım Kaptanı Öğrencimiz Sn.Yiğit Eren Kar ile birlikte, Beşiktaş Belediye Başkanı Sn.Rıza Akpolat'ı makamında ziyaret etti. Okulumuza katkılarından dolayı Belediye Başkanımız Sn.Rıza Akpolat'a teşekkür ederiz. 

Kas

Müdürümüz Sn. Dr. Muharrem Bayrak, Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sn. Enver Yücel ile bir araya geldi. Ziyarette başta bilim olmak üzere eğitim, kültür, sanat ve spor alanlarıyla ilgili işbirliği imkanları ele alındı.

Kas

Ortaöğretim Genel Müdürümüz Sn.Halil İbrahim Topçu okulumuzu ziyaret ederek öğretmenlerimizle bir araya geldi. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sn. Hatice Özdemir ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn.Nesrin Kakırman, Şube Müdürlerimiz Sn. Özcan Türkoğlu ve Sn. Emrah Talaş, Genel Müdürümüz Sn.Halil İbrahim Topçu'nun ziyaretlerine eşlik etti. Ziyaretlerinden ötürü Genel Müdürümüz Sn. Halil İbrahim Topçu'ya şükranlarımızı arz ederiz.

Kas

Kaymakamımız Sn. Önder Bakan, Müdürümüz Sn. Dr. Muharrem Bayrak ve Okul Aile Birliği Başkanımız Sn. Başak Arslantürk, Başkan Yardımcımız Sn. Hatice Ayaş, Muhasip Üyemiz Sn. Aylin Gülen Mutluay, Sekreterimiz Sn. Gülsen Çevik, Üyemiz Sn. Nihal Özkan'ı makamında kabul ederek, Okul Aile Birliği Üyelerimize yeni görevlerinde başarılar diledi.

Ekm

İl Sağlık Müdürümüz Sn. Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Müdürümüz Sn. Muharrem Bayrak ve Müdür Başyardımcımız Sn. Ayşe Bozdağ'ı makamında kabul ederek, salgın döneminde okulumuzda alınan önlemlerle ilgili kendilerinden bilgi aldı.

Eyl

Bakanımız Sn. Mahmut Özer, okulumuzu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerimizle bir araya geldi. Öğretmen ve öğrencilerin görüş, öneri ve taleplerini dinleyen Bakanımız Sn. Mahmut Özer, yüz yüze eğitim konusunda öğrencilerin devam oranları hakkında bilgi aldı. Nazik ziyaretleri için Bakanımız Sn. Mahmut Özer'e şükranlarımızı arz ederiz.

Eyl

Müdürümüz Sn. Muharrem Bayrak ve Müdür Başyardımcımız Sn. Ayşe Bozdağ, İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Hanife Öztürk Akkartal ile bir araya geldi. Ziyarette başta bilim olmak üzere eğitim, kültür, sanat ve spor alanlarıyla ilgili işbirliği imkanları ele alındı.

Eyl

Kaymakamımız Sn. Önder Bakan, okulumuzu ziyaret ederek Müdürümüz Sn. Muharrem Bayrak'a yeni görevinde başarılar diledi. Öğretmen, öğrenci ve okul aile birliği üyelerimizle bir araya gelerek sohbet etti, yeni eğitim öğretim yılı münasebetiyle başarı dileklerini iletti.

Şbt

Ock

Ara

Ara

Ara

Ara

 Almanya Nürnberg şehri Erlangen ilçesinde yer alan kardeş lisemiz Christian-Ernst Lisesi'ne 10 öğrenci 2 öğretmenden oluşan 12 kişilik heyetimiz 17 - 23 Kasım 2019 tarihleri arasında eğitim, tarih ve kültür içerikli ziyarette bulundu.

 

Ara

Ekm

10.sınıf öğrencileri edebiyat ve tarih öğretmenlerinin rehberliğinde İstanbul'un ödüllü bir müzesi olan Türk ve İslam Eserleri Müzesi'ni gezdi.

Türk ve İslam sanatları eserlerinin toplu şekilde sergilendiği ilk Türk müzesi olma özelliğine sahip Türk ve İslam Eserleri Müzesi, 1913 senesinde yapımı tamamlanmış, İslam Vakıfları Müzesi (Evkaf-ı İslamiye Müzesi) adı altında hizmet vermeye başlamıştır. Cumhuriyet ilan edildikten sonra da bugünkü adını (Türk ve İslam Eserleri Müzesi) almış ve 1983 senesinde bugünkü İbrahim Paşa Sarayı'na taşınmıştır.

Türk ve İslam Eserleri Müzesi çeşitli ödüllere de layık görülmüştür. 1984 senesinde Avrupa Konseyi Yılın Müzesi Yarışması'nda Jüri Özel Ödülü, 1985 senesinde ise Avrupa Konseyi – UNESCO ortaklığında çocuklara kültür mirasını sevdirmek için yapmış olduğu çalışmalardan dolayı ödüle layık görülmüştür. 40 bini geçen eser sayesinde İslam dünyasının hemen her dönemini yansıtmayı başaran müze, dünyanın sayılı müzelerinden biri olarak gösterilmektedir.

Ekm

Tüm insanlık tarihinin anlaşılmasının sanat formlarına ( edebiyat, müzik, görsel sanatlar, dans, drama) bakarak gerçekleştiğini göz önünde bulundurursak, aslında, sanat eğitiminin ne denli önemli olduğunu anlayabiliriz. Sanat hayata hayalgücü katar, ve hayalgücüne hayat katar. Sonuç olarak, çocukların sosyal, duygusal, entelektüel ve kişisel gelişimleri için sanat aktivitelerine dahil edilmesi olmazsa olmazdır.Bizlerde bu düsturdan düsturdan yola çıkarak,öğrencilerimizle 16.. İstanbul Bienali gedik ve doğa için neler yapmamız gerektiğini çok daha iyi içsellestirdik. Çünkü biz biliyoruz ki insan duyduğunu unutur,gördüğünü hatırlar.

 

Eyl

Slovakya Ankara Büyükelçisi Sayın Anna Turenicova ve İstanbul Başkonsolosu Sayın Veronika Lombardini 19 Eylül Perşembe günü okulumuza ziyarette bulundu.

Haz

"Galiçya Cephesi Şehitlerimiz" ve 1.Dünya Savaşında diğer cephelerde şehit düşen askerlerimiz ve halkımız hatırasına öğrenciler ve öğretmenlerden oluşan 13 kişilik heyetimiz 10 - 17 Haziran 2019 tarihleri arasında Polonya'ya tarih, eğitim ve kültür içerikli bir ziyarette bulundu. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamı himayelerinde bulunan ziyaretimizin resmi sponsorları da şu şekildedir; TİKA, THY, Gülermak A.Ş ve Yunus Emre Enstitüsü.

Haz

Kabataş Erkek Lisesi-Değerler Kulübü ve Robotik Kulübü öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte, "Tarihine bak, geleceği yaz!" ilkesinden hareketle hazırlanan "Cezeri'nin Olağanüstü Makineleri Sergisi'ni" ziyaret etti. Robotik, Sibernetik ve mekanik biliminin kurucusu kabul edilen Cezeri; birikimi, icatları, bakış açısı ve sanatsal mühendislik felsefesi itibariyle elliden fazla makine ve aracın teknolojik tasarımlarını yapmış ve bu makineleri teorik planlamada bırakmayıp üretmiş ve çalıştırmıştır. Cezeri'nin olağanüstü makineleri ve buluşları bugün bile insanlığa ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

May

24 ögrencimiz ve 2 öğretmenimiz Avrupa parlementosunda sunum yapıp, çalışma gruplarında ülkemizi , okulumuzu tanıtacak ve deneyim kazanacaklar. Bir ilki daha okulumuzda öğrencilerimizle yaşamanın haklı mutluluğunu yaşıyoruz. Kabataş Erkek Lisesi 111 yıldır eğitimin neferi.

May

11 A/C/F sınıfları Edebiyat öğretmenleri Melike Selcan BATIR eşliğinde Aşiyan Müzesini ve Boğaziçi Üniversitesini ziyaret etti. Üniversitedeki bölümler, fiziki imkânlar, sosyal etkinlikler, burslar ve yurt dışı çalışmaları ile ilgili bilgilendirmelerden sonra gezimiz tamamlanmıştır. Boğaziçi Üniversitesinde okumakta olan mezunlarımız da öğrencilerimize eşlik etmiştir.

Nis

"Galiçya Cephesi Şehitlerimiz" ve diğer cephelerde şehit düşen askerlerimiz ve halkımız hatırasına öğrenci ve öğretmenlerden oluşan 13 kişilik heyetimizle 17 - 24 Mart 2019 tarihleri arasında Macaristan'a tarih, eğitim ve kültür içerikli bir ziyarette bulunmuştuk. Aynı kapsamda  Budapeşte'nin Kispest ilçesinde bulunan kardeş okulumuz Deak Ferenc Lisesi öğrencileri 12 - 19 Nisan 2019 tarihleri arasında Türkiyemize geldi. Macar lisenin ülkemizdeki tüm masrafları Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanmıştır. 1.Dünya Savaşı'nda Çanakkale Cephesi, Galiçya Cephesi ve çeşitli cephelerde Macar askerler bizim yanımızda yer almıştı.

Nis

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan Deak Ferenc Lisesi ve Kabataş Erkek Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerinden oluşan heyetimizi Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde 18 Nisan Perşembe günü kabul etti.

Sayın Cumhurbaşkanımız, Galiçya Cephesi'nde şehit düşen askerlerimizi anmak üzere 17 – 24 Mart arası Macaristan´a giden öğrencilerimiz ile aynı kapsamda 12 – 19 Nisan arası Macaristan´dan Türkiye´ye gelen Deak Ferenc Lisesi öğrencileriyle sohbet ederek, yer aldıkları proje ile ilgili öğrencilerden bilgi aldı.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde bulunan ve Çekya (12 - 19 Ocak 2019) , Macaristan (17 - 24 Mart 2019) ve Polonya'yı (10 - 17 Haziran 2019)  kapsayan Projemizin resmi sponsorları da şu şekildedir; Gençlik ve Spor Bakanlığı, TİKA, THY ve Yunus Emre Enstitüsü.

15 Nisan Pazartesi günü Macaristan ve Türkiye'nin Galiçya Cephesi ve 1.Dünya Savaşı'nın diğer cephelerinde hayatını kaybeden askerleri ve halkı hatırasına Anma Programı okulumuzda Macar kardeş lisemizin katılımıyla sunuldu. 16 - 17 ve 18 Nisan tarihlerinde de Tekirdağ, Çanakkale ve Ankara'ya eğitim, tarih ve kültür içerikli ziyaretler gerçekleştirildi. Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir'i de ziyaret ettik.

Nis

Çanakkale Cephesi ve diğer cephelerde şehit düşen askerlerimiz ve halkımız hatırasına öğrenci ve öğretmenlerden oluşan 10 kişilik heyetimiz 2 - 10 Nisan 2019 tarihleri arasında Kanada'ya tarih, eğitim ve kültür içerikli bir ziyarette bulundu. Worldwide Cultural Exchange Program Türkiye Ofisi (WCEP Turkey) ile yürütülen 'Kabataş Erkek Lisesi Uluslararası Projeler Akademisi' kapsamında da yer alan Kanada ziyaretimizin sponsorluğunu WCEP Turkey üstlenmiştir.

Mrt

"Galiçya Cephesi Şehitlerimiz" ve diğer cephelerde şehit düşen askerlerimiz ve halkımız hatırasına öğrenci ve öğretmenlerden oluşan 13 kişilik heyetimiz 17 - 24 Mart 2019 tarihleri arasında Macaristan'a tarih, eğitim ve kültür içerikli bir ziyarette bulundu. Türkiye Cumhuriyetimiz Cumhurbaşkanlığı makamı himayelerinde bulunan ve Çekya (12 - 19 Ocak 2019) , Macaristan (17 - 24 Mart 2019) ve Polonya'yı (10 - 17 Haziran 2019)  kapsayan Projemizin resmi sponsorları da şu şekildedir; Gençlik ve Spor Bakanlığı, TİKA, THY, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Yunus Emre Enstitüsü.

Mrt

Millî Eğitim Bakan yardımcımız Sayın Prof. Dr. Mustafa Safran , Ortaöğretim Genel Müdürümüz Sayın Cevdet Vural ve İstanbul Il Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı okulumuzu ziyarette bulundular.

Şbt

Okulumuzda ülkemizin en büyük sanayicilerinden birisini misafir ettik. Bizlere hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Ayrica Robotik kulübümüzü ve öğrencilerimizi ziyaret ettiler. Bizde aynı zamanda okulumuz 1956 mezunu olan Sayın Nihat Ural Hakverdi ´ ye 1956 yılının kendisine ait notlarının ve fotografının olduğu bir belge çerçeveletip hediye ettik. Kabataş Erkek Lisesi mezunlarımızın her zaman Kabataş´in yanında ve destekçisi olduğunu bilmek camiamıza ve ögrencilerimize güç vermektedir. Okulumuza sağlayacakları destek ve katkılar için şimdiden teşekkür ederiz. Ayrıca Geçen sene golf konusundaki destekleri için ve bu sene de Kabatas Erkek Lisesine verecekleri destek için Kadıköy Anadolu Lisesi 1983 yili mezunu sayin Cavit Yıldız beyefendiye okulumuz ve öğrencilerimiz adına teşekkür ederiz.

Şbt

Çekya İstanbul Başkonsolosu Petr Mares'in katılımıyla Galiçya Cephesi´nde ve 1.Dünya Savaşı´nın diğer cephelerinde hayatını kaybeden Çek ve Türk askerler ile sivil halk hatırasına okulumuzda Anma Programı düzenlendi.

Ock

"Galiçya Şehitlerimiz" hatırasına öğrenci ve öğretmenlerden oluşan 12 kişilik heyetimiz 12 – 19 Ocak 2019 tarihleri arasında TİKA, THY ve İBB'nin sponsorluğunda Çekya'ya tarih, eğitim ve kültür içerikli bir ziyarette bulundu. 

Ara

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan,  "Galiçya Şehitlerimiz" hatırasına öğrencilerimizin, Çekya, Macaristan ve Polonya'ya ziyarette bulunma hususunda destek talebini kabul etmiş ve Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla THY bilet, TİKA'da konaklama sponsorumuz olmuştu. Çekya'ya düzenleyeceğimiz ziyaretin programı netleşmeye başladı.

Ara

Öğrencilerimiz Mühendislik ve Ar-Ge konusunda deneyimli mezunlarımızla FORD OTOSAN Ar-Ge Merkezinde buluştular.

Otomotiv Sektöründe Ar-Ge´de dünyanın ve ülkemizin en önemli yatırımlarından Ford Otosan'da Kabataşlı yöneticiler ve öğrencilerimiz Mühendislik Eğitimi ve Sektörel Uygulamaları konusunda keyifli ve verimli bir gün geçirdiler.

Kabataş Erkek Lisesi Mezunlar Derneğinin koordinasyonunda onları Ford Otosan'da misafir eden 1992 yılı mezunumuz Nuri Sönmez başta olmak üzere 2005 yılı mezunumuz Erdem Gökdağ, Atakan Tokgöz, Munis Emin Yıldız ve Ford Otosan İnsan Kaynaklarından Gizem Çimen ve Motor Geliştirme Müdürlüğü'nden Aidin Dario'ya teşekkür ederiz.

Ara

12. Sınıf öğrencilerimiz, eğitsel rehberlik ve kariyer gelişimi bağlamında Boğaziçi Üniversitesi´ni ziyaret ettiler. Öğrencilerimiz, tanıtım ofisinin 360 derecelik tanıtımının ardından, İşletme bölümü akademisyenlerini dinlediler. Öğrencilerimiz Makine ve endüstri mühendisliği alanlarında tercih ettikleri bölümleri ve akademisyenlerini ziyaret ettiler.

Ara

Kabataş CIP Kulübü olarak Türkan Sabancı Görme Engelliler Okuluna düzenlediğimiz ziyaretimizde; gönüllü öğrencilerimiz, görme engelli öğrencilere katıldıkları deneme sınavında okuyucu ve kodlayıcı olarak görev aldılar.

Ara

Kanada Parlamentosu Meclis Başkanı Sayın Geoff Regan okulumuza mektup gönderme nezaketinde bulundu.

Kas

Okulumuzu ve robotik kulübümüzü ziyarete gelen Sayın Cumhurbaşkanı başdanışmanı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu´na ve aynı zamanda okulumuz mezunu Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Baskani Sayın Prof. Dr. Göksel Aşan´a okulumuzu gezdirdik ve robotik takımımızı, projelerimizi anlattık. Yoğun programlarına rağmen bize vakit ayırdıkları ve verdikleri destek sözleri için Kabataş Erkek Lisesi olarak teşekkür ederiz.

Kas

İBB Genel Sekreter Yardımcısı okulumuz mezunu Sayın Çağatay Kalkancı´yı ziyaret ederek okulumuza bugüne kadar ki yaptiklari ve bundan sonra yapacakları katkılar için teşekkür ettik.

Kas

Beşiktaş İlçesi Kaymakamımız Sayın Önder Bakan ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Önder Arpacı okulumuzu ziyaret ederek incelemelerde bulundular.

Kas

Kabataş Erkek Lisesi Siyaset Bilimi ve Hukuk kulübümüz Şehir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Coşkun Çakır makamlarında ziyaret edildi. Karşılıklı işbirliği ve ortak projeler konusunda görüşüldü.

Kas

Kabataş Erkek Lisesi CIP kulübü olarak Burak Reis İlköğretim Okulu´nu ziyaret ettik. Birlikte drama aktiviteleri yapıp hem eğitici hem öğretici oyunlar oynadık.

 

Ekm

Kabataş Erkek Lisesi Şiir kulübü Yahya Kemal Beyatlı´nın 60. ölüm yıldönümü münasebetiyle Yahya Kemal enstitüsünü ziyaret etti.

Ekm

Bugün Kel çevre kulübü Yönetim kuruluyla TEMA vakfına ziyarette bulunduk.Birlikte gerçekleştirebileceğimiz projeleri,etkinlikleri konuştuk.TEMA´ya bizi ağırladığı için teşekkür ederiz.

Ekm

Avustralya Sidney´deki kardeş okulumuz Strathfield South Lisesi´nden Biyoloji öğretmeni Nalan Shahettin okulumuzu ziyarete geldi. Eğitim, tarih ve kültür içerikli sohbette her iki okul öğrencileri arasında karşılıklı değişim programının nasıl uygulanabileceği hakkında detaylar konuşuldu. Okul müdürü Simon Paterson´ın hediyesini sunan Nalan hanıma, kardeş okulumuz ve müdürüne iletilmek üzere hediyeler takdim edildi. Öğrencilerimiz, Sidney´in başkent olduğu Yeni Güney Galler Eyaleti Meclis Başkanı Sayın Shelley Hancock´a, Kabataş ve Strathfield South Liseleri arasındaki kardeş okul anlaşmasından ve karşılıklı yapılan etkinliklerden bahseden bir mektup göndermişti

Eyl

 Kanada´dan kardeş okul edinmemize destek olan Newfoundland&Labrador Eyaleti Meclis Başkanı Perry Trimper, eşi ve beraberindeki heyetle okulumuza tekrar teşrif etti. Çanakkale Cephesi´nde hayatını kaybeden Kanadalı askerlerin hatırasına ülkemize gelen Meclis Başkanı Gelibolu ve Çanakkale ziyaretlerinden sonra yoğun programına rağmen okulumuza vakit ayırıp geldi.

 

Eyl

Dünyanın 4 kıtasında 12 ülkeden liselerle "Kardeş Okul" anlaşması imzalama Projemizde, Japonya, Avustralya, Kanada ve Polonya'dan sonra Macaristan'ın en önde gelen liselerinden Budapeşte'de 1919 yılında kurulan Deak Ferenc Lisesi ile de eğitim, tarih ve kültür içerikli kardeş okul anlaşmasına imza attık.

Mrt

"İstanbul Japon Haftası 2018" etkinlikleri kapsamında okulumuza teşrif eden Japonya İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara Japonya ve Türkiye ilişkileri hakkında öğrencilerimize hitap etti. Japonya İstanbul Başkonsolosluğu ve İstanbul'un kardeş şehri olan Shimonoseki Belediye Başkanı Shintaro Maeda'nın destekleriyle 1884 yılında kurulan Shimonoseki Lisesi ile 14 Kasım 2017 itibariyle kardeş okul anlaşmasına imza atmıştık. Shimonoseki Lisesi öğrencilerinin, okulumuz öğrencileri için özel olarak hazırladığı ve Japonya İstanbul Başkonsolosluğu'na ilettiği video da etkinlik sırasında izletildi. Okul Müdürümüz Fatih Güldal'da Türkiye ve Japonya arasındaki iyi ilişkilere değinerek, Japonya'dan bir kardeş lisemiz bulunması hususunda memnuniyetini içeren bir konuşma yaptı.

 

 

Konuşmaların ardından spor salonumuzda Özgün Aikido Kulubü tarafından sunulan Aikido gösterisi izlendi ve öğrencilerimiz Aikido yapmaya çalıştı. Ayrıca Japon Başkonsolos, 11-A sınıfından öğrencimiz Ceylin Özgür Erzen'in Kabataş Erkek Lisesi'nde okuyan ve Japonca öğrenmek isteyen öğrencilerize yönelik gönüllü olarak verdiği Japonca dersine katıldı.

Mrt

 İrlanda'nın Ankara Büyükelçiliği ve Kabatas Uzak Doğu Asya & Dünya Kulübü işbirliği ile okulumuzda etkinlik düzenlendi. İrlanda Ankara Büyükelçisi Brendan Ward, İrlanda ve Türkiye arasındaki ilişkiler hakkında öğrencilerimize seminer verdi. Ayrıca ülkesindeki eğitim fırsatları hakkında öğrencilerimizi bilgilendirdi. Büyükelçi'nin ziyareti sırasında kendisine Çanakkale Savaşı döneminde Kabataş Erkek Lisesi'nde okuyan birçok öğrencinin cepheye gittiği, Vatan'ın selameti için bazı öğrencilerimizin şehit düştüğü ve  okulumuzun bahçesinde şehit öğrencilerimizin hatırasına dikilen Çanakkale Şehitler Anıtı'nın yer aldığı anlatıldı.

Okulumuzun kurucusu olan Sultan II.Abdülhamid Han'ın babası Sultan Abdülmecid'in  İrlanda Büyük Kıtlık döneminde İrlandalılara yardım etmesinden de bahsedildi.

İrlanda Ankara Büyükelçisi Brendan Ward, seminer esnasında  Çanakkale Savaşı'ndan dolayı İrlanda ve Türkiye arasında gelişen dostane ilişkilere de değindi.

Şbt

1908´den 2018´e kocaman bir tarih. 110 yıldır yanan ilim irfan ateşi.

Kabataş 110 yaşında ve biz bu anlamlı günü askerimize manevi desteğimizi ve 

öğrencilerimizin mehmetçiğe yazdığı mektupları vermek üzere Kilis´te andık.

Afrin harekatına katılan güvenlik güçlerimize detek olduk.

Okul Müdürümüz Fatih Güldal ve Kabataşlılar Derneği Başkanı Anıl Cansızoğlu okulumuzun kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Kilis´te Valilik,Garnizon ve okul ziyaretlerinde bulundular. Mehmetçiklerimize verilmek üzere okul öğrencilerimiz tarafından yazılan mektupları ilgililere teslim ettiler.

Ock

24 Kasım 2016 tarihinde başlatılan Kabatas Erkek Lisesi East Asia & World Project'in 1. maddesi Kore Şehitleri, 2. maddesi 1890 yılında Japonya sularında batan Ertuğrul Fırkateyni Şehitleri, 3.maddesi Balkan, Çanakkale, 1.Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı'na katılıp şehit düşen Kabataş Erkek Lisesi öğrencilerin hatıralarını en güzel şekilde öğrencilerimize aktarmayı içermektedir.

Ara

Öğrencilerimiz 06.12.2017 Çarşamba günü BJK müzesini ziyaret etti.
45 kişilik bir katılımın olduğu müze ziyaretinde öğrencilerimiz Beşiktaş ve Kabataş'ın ortak değerleri hakkındaki bilgilerini pekiştirdi. Yaklaşık bir saat süren ve görevli rehberler eşliğinde gerçekleşen gezide öğrencilerimiz bu manevi değeri biraz daha benimsediler.
Bu anlamlı müze gezisinin düzenlenmesinde emeği geçen mezunlarımızdan Uğur Fora'ya ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Kas

Kabataş Erkek Liseliler Derneği ve Okul Aile Birliğimiz ile birlikte oraganize ettiğimiz geziye Okul müdürümüz Fatih GÜLDAL, Kabataş Erkek Liseliler Derneği başkanı Anıl CANSIZOĞLU, Okul Aile Birliği Başkanımız Meryem ÖZTEMİR,İN öncülüğünde; öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, mezunlarımız ve velilerimiz yoğun katılım gösterdi.