T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Kabataş Erkek Lisesi

Etiket Sonuçları: yayın

Şbt

Şbt

Okulumuzun Bilim ve Teknoloji Dergisi "BilimKel" ilk sayısı ile yayında.

Ara

Kulüp Danışman Öğretmeni: EMRAH AYHAN

Kulüp Başkanı: 

Kulüp Başkan Yardımcısı:

May

May

Ekm

Kabataş Erkek Lisesi hazırlık sınıflarının fanzin dergisi kelAYNAk, 2020-2021 öğretim yılında üçüncü nesil tarafından devralındı ve  8.sayısıyla yayın hayatına devam ediyor. İyi okumalar.

Şbt

Nis

Geçtiğimiz yıl yayın hayatına başlayan tarih dergimiz BARBAROS yılın en iyi lise dergisi ödülünü aldı. Emeği geçen herkesi kutluyoruz.

 

Mrt

´´Söner yangın birazdan
Yatışır özlem.
Bir gün karşılaşırız
Bir gün. bir yarım akşam´´
Behçet NECATİGİL
Necatigil, Kabataş Erkek Lisesindeki öğretmenler içinde çağdaş Türk şiirinin tek temsilcisidir. İsim babası olduğu bir derginin çıkarılmasına da destek olur.
DÖNÜM1952-1956 yılları arasında 27 sayı çıkmış, önlü arkalı A3 boyutunda bir sayfalık dergidir... Seneler sonra DÖNÜM, bu gün yapılan gala ile tekrar yayın hayatına dönüyor...
KABATAŞ GELENEKTİR,
AYRICALIKTIR,
VAZGEÇİLMEZİMİZDİR....

Şbt

Hazırlık sınıflarımızı yazma konusunda teşvik etmek için okulumuzun bugüne kadar ki fanzinlerinden oluşan bir sergi düzenlendi.

Ara

isKELe dergisi geçen sene ilk yedi sayıyı kitaplaştırdıktan sonra bu sene 8.sayıyı yeni çehresiyle okuruna sundu. Çizimlerin de tamamiyle Kabataş Erkek Lisesi öğrencilerine ait olduğu fanzin dergi, kafası estikçe çıkmaya devam edecek. 

Ara

"yıl:1, sayı:1, hepimiz biriz" diyerek yayın hayatına başlayan kelaynak, hazırlık sınıflarının çılardığı fanzin dergi. Yayın danışmanlığını da daha önce okulumuza iskele dergisini kazandıran edebiyat öğretmenimiz Emrah Ayhan yapıyor. 

"kel´liğinizi fark edin" sloganı ile çıkan dergi, giriş yazısında insanlara kel olduklarını gösteren ayna olmayı hedeflediklerini, bu bağlamda yazılarla da farkındalıklar oluşturmak istediklerini ifade etmiş. 

Bütün yazılarının hazırlık sınıflarına ait olduğu kelaynak, aforizmalar ve etkili görsellerle de okuyanlarını daha ilk sayıdan kendini sevdirmesini bilmiş gibi görünüyor. İkinci sayıyı sabırsızlıkla bekliyoruz.

 

May

Okulumuz Edebiyat fanzini İskele´nin düzenlediği fanzin dergi yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu. İskele Fanzin´in yayın danışmanı Emrah Ayhan: "İsminden çizimlerine kadar her şeyiyle çıkaranların özgür bir biçimde kendilerini ifade ettikleri fanzin dergiler, bu serbestliği sayesinde hem çıkaranlar hem de okuyanlar açısından rağbet gören dergilerdir. Bu yönüyle bu yarışmaya katılan öğrenciler dergilerini oluştururken, çıkarırken ve çoğaltırken çok eğlendiler. Dergimi devam ettireceğim, diyen pek çok öğrenci oldu. Yarışmaya katılan fanzinlerden de bir sergi ortaya çıktı. Ortada el emeği göz nuru önemli bir çalışma var. Birbirinden güzel ve içerikte sağlam fanzinler arasında en iyi fanzin, Pelin Özge Türkmen´in "Gri" adlı fanzini birinciliği alıp altın ödülünü hakederken; en iyi kapak, en iyi içerik, en iyi tasarım gibi pek çok da fanzin öne çıkıp ödül aldı." diyerek yarışmanın amaç ve anlamını özetledi.

Mrt

Ekm

Fırat Gencan´ın "Ve İnsan/ Kavanozda Balık Misali" dipnotlu çizimini ikinci sayısının kapağına taşıyan isKELe Fanzin´in yeni sayısı okurlarıyla buluştu.
Edebiyat öğretmeni Emrah Ayhan´ın danışmanlığını yaptığı fanzin´in sene sonuna kadar çıkan sayılarının büyük boy ve renkli olarak ciltlenmesi planlanıyor.
Bu sayıda şiirleriyle Yankı Yüksel, Abdullah Uçar, Emre Can Küçükyıldız, Venüs Ertürk, Ebrar Nur Yüzer, Asya Uçak, Defne Çetenay Çelem; düzyazılarıyla Beyda Yüksel, Çağla Selek, Ahmet Konyalıoğlu ve Roza Öztürk dergiye imzasını atanlar.