T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Kabataş Erkek Lisesi

Etiket Sonuçları: yarışma

Haz

TÜBİTAK (2204-A) 53. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında 12. sınıf öğrencimiz Ahmet Çağdaş Girit, Matematik alanında Türkiye birincisi oldu. Öğrencimize ödülünü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan takdim etti. Öğrencimizi tebrik eder; başarılarının devamını dileriz. Danışman Öğretmenimiz Sn. Cemil Karaçam'a katkılarından ötürü de teşekkür ederiz.

Nis

Güzide okulumuzun köklü tarihinden ülkemize mal olmuş usta bir şairimizin adını yaşatmak ve hafızalarda kalmasını sağlamak amacıyla geleneksel hale getirdiğimiz Behçet Necatigil Şiir Yarışması ile bizlerin hayatına şiirleri ile dokunan ve toplum tarafından beğeni kazanan Behçet Necatigil'e olan vefa borcumuzu da bir anlamda adını yaşatarak ödemiş olmanın heyecan ve mutluluğunu paylaşıyoruz. 

Yarışmaya gönderilen birbirinden seçkin 47 şiirden iki tur sonucundaki ön elemede 10 şiir belirlendi. Bu şiirlerimizden 4'ü dereceye girdi. Diğer 6'sı ise "dikkate değer şiirler" kategorisine girmiş oldu. Yarışmada yer alan deneyimli jüri üyeleri, kıymetli şairlerimiz Ali Ural, Recep Yılmaz, Recep Usta'ya yürekten teşekkür ederiz. Bu anlamlı yarışmanın her aşamasında emekleri olan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Sn. Emrah Ayhan'a ve şiirleriyle yarışmaya renk katan tüm öğrencilerimize de ayrıca teşekkür ederiz.

Cumhuriyet dönemi Türk şairleri arasında, kendisinden önceki ve çağdaşı şairlerden farklı olarak kendine mahsus bir tarz ortaya çıkarmış ve bu tarzıyla kimseye benzemeyen sıradışı bir üslup oluşturmuş önde gelen şairlerden biri olan 1931 yılı okulumuz mezunu büyük şair Behçet Necatigil ve onun sanat anlayışı hiç kuşkusuz ki siz gençlerimiz için esin kaynağı oluşturmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle hayatının her dönemi "şiir burcu"nda geçmiş değerli şairimizi saygı ve sevgiyle selamlıyoruz.

Ock

Öğrencilerimizin, Bakanlığımız tarafından hazırlanan 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde verimli vakit geçirmelerini, hızlı düşünme becerilerini geliştirmelerini, bilgilerini taze tutmalarını, yeni bilgiler edinmelerini, zihinlerini çalıştırmalarını ve eğlenmelerini sağlamak amacıyla "Çevrimiçi Bilgi Yarışması" düzenliyoruz.

Ara

Kabataş Erkek Lisesi Şiir Okuma Yarışmasında derece yapan öğrencilerimizi tebrik ederiz. Yarışmanın organizasyonunda katkısı olan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerimiz Sn. Emrah Ayhan, Sn. Sema Çimen, Sn. Filiz İlaslan'a teşekkür ederiz.   1) İlyas Sezer - Otuz Beş Yaş 2) Mehmet Akif Er - Üçüncü Şahsın Şiiri  3) Bünyamin Kalaycı - Bülbül 

Mrt

Ara

Ara

Mrt

Ara

Ara

Ara

Haz

İstanbul'u Okuyorum Projesi kapsamındaki "Memleketime mektup " yarışmasının ödül töreni yapıldı. İl Milli Egitim müdürümüz Sayın Levent Yazıcı'nin liderliğinde yapılan çalışmaların ve yarışmaların ödülleri bu törende sahiplerini buldu. Okulumuz 10.sınıf öğrencisi Ömür ABAY birincilik ödülünü kazandı. Programda okuduğu mektup ve söylediği türkü ile haklı birinciliğini tüm salonu dolduran öğrenci arkadaslari ve kıymetli büyükleriyle paylaştı.

Haz

Bir yıllık emeğimizin sonunda bu hafta sonu İzmirde yapilan Türkiye finallerinde Genç Başarı Eğitim Vakfının Genç Bizz Liselerarası Şirket Finalinde katılım sağlayan 500 şirket ve 2.000 öğrenci arasından Genesis Genç Başarı Şirketi olarak Manpower jüri özel ödülünü kazanırken aynı zamanda en İnovatif ürün kategorisinde de 2. Olduk. Tüm Genesis ekibine, ailesine bu süreçteki emekleri için teşekkür ederiz. Bu başarıların arkasında 26 kişilik bir kadro var, ki Manpower insan kaynakları ödülü de bunun kanıtıdır. 
Genesis bu yılı bu iki güzel ödülle kapatıyor

May

Hazırlık E ve F sınıfı öğrencileri arasında düzenlenen "Almanca Bilgi Yarışması"na katılan 7 grup arasından Can Karaağaoğlu, Alper Ergül ve Sema Nur Aktı BİRİNCİ, Nil Arıca, Cemre Can Şahin ,Emine Reyyan Uysal İKİNCİ, İrem Çakmakcı, İbrahim Özer ve Ali İlber Canikli ise ÜÇÜNCÜ oldu.
Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

 

May

Bu yıl Kabataş Müzik Kulübü pek çok etkinlik yaptı.Okulumuza renk katan,özveriyle ve sevgiyle tüm çalışmalarımızda bize destek veren güzel öğrencilerimize sonsuz teşekkürler.
1.Beşiktaş İlçesi Liselerarası Müzik Yarışması 1.si
2.Okan Üniversitesi Liselerarası Müzik Yarışması 4.sü
3.Behçet Necagil Bestelenmiş Şiirleri Albümü

 

May

19 Mayıs 1919´ un 100. yılında Kabatas Erkek Lisemize gençliğin armağanı Türkiye Şampiyonuyuz.
Kabataş Erkek Lisesi olarak katıldığımız ve son 3 senedir emek verdiğimiz Kürek sporunda bu senede gençlerimizin çalışmaları zayi olmadi. Genç A Erkekler iki çifte(2x) ve genel kategoride Türkiye Şampiyonu oldular. Sporcularımızdan başı çeken Gence Umut Demirkaya-Berkay Pamuk özelinde tüm sporcularımıza, hocamiz Mustafa Kemal Safçı´ya, desteği için Baki Çöp´e, maddi manevi yardımları için Hospitadent´e, Kenan Pamuk´a, KELEV´e ve Müdürümüz Selman Küçük´ e teşekkür ederiz.

May

11B sınıfı öğrencimiz Gökhan Uysal, Haydarpaşa Lisesinin düzenlediği "Metropolde Yaşam" konulu liseler arası fotoğraf yarışmasında 1.olmuştur. Öğrencimizi kutluyoruz.

May

9F sınıfı öğrencimiz Selin KÖSEBAY Okçuluk Klasik Yay Genç Bayan dalında İstanbul 2.si olmuştur. Öğrencimizi tebrik ediyoruz.

May

Kozmos Yazılım Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen Kod Savaşları Yarışmasında hazırlık sınıfları öğrencilerimizden Muhammet Faik Ekiciler ve Yavuz Selim Vurgun´ dan oluşan takımımız turnuva da 2. oldular. Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

 

May

Kabataş Erkek Lisesi Çoksesli Korosu katıldığı SANSEV 7. İstanbul Uluslararası Çoksesli Koro Festivali´nde En İyi Koro Şef Uyumu ödülüne layık görülmüştür.

May

Kabataş Erkek Lisesi Bisiklet Takımı Türkiye Şampiyonasına katıldı. Şampiyonaya katılan öğrencilerimiz Berat Çabuk, Melih Erdoğan, Emir Berat Cömert ´i tebrik ederiz.

May

26-28 Nisan tarihleri arasında Sapanca´da gerçekleşen Türkiye Büyükler Şampiyonası ve Deniz Küreği Federasyon Kupası yarışlarında okulumuz öğrencisi Aylin Karapınar deniz küreği kadınlar 1x ve 4x+ kategorilerinde altın madalyanın sahibi olmuştur. Öğrencimizi 2 senelik kürek geçmişinde çalışma azmi ve sorumluluğuyla yakaladığı üstün başarıdan dolayı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

May

Üsküdar Ahmet Keleşoğlu Lisesinin tertip ettiği Liseler Arası Türk Dili ve Edebiyatı yarışmasında okulumuzu temsil eden 12. sınıf öğrencimiz Ahmet Uğur Konyalıoğlu 144 ogrenci arasında 4. olmuştur.

May

İstanbul ´un güzide birçok okulunun katıldığı verilen bir problemin çözümüne yönelik bir mühendislik becerisi sergilemeleri beklenen, Yıldız Teknik Üniversitesi BEST Mühendislik Yarışması finallerinde öğrencilerimiz harika bir performans sergileyerek 1. oldular. Geleceğimizin mühendis adayları hesaplamaları ve mühendislik becerileri jüriyi de kendilerine hayran bıraktı. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyoruz.

Nis

Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi nin 15-19 Nisan 2019 tarihleri arasında Türkiye genelinde düzenlediği 1.Ulusal Liseler Arası Scrabble Turnuvasında okulumuz üçüncü olmuştur. Okulumuzu Scrabble Kulübü adına Elif Sude Eski, Yusuf Ecren Öner,Gülsen Deniz Kahraman,Ali Yağız Kıvrak ve Fırat Taha Bozan temsil etmiştir.

Nis

Kabataş Erkek Lisesi olarak 2 şirketle katıldığımız Genç Başarı Vakfı´nın düzenlediği Gençbizz yarıfinalinde Sentor Genç Başarı Şirketi ve Genesis Genç Başarı Şirketi 7 şirket arasında yerini alarak İstanbul ili finalisti oldu.İzmir´de gerçekleştirilecek olan Türkiye finalinde okulumuzu en güzel şekilde temsil edecekler!

Nis

Okul sporları Türkiye Bilardo Şampiyonası nda sporcumuz Hiva Aram Gümüşlü Türkiye 3.sü olmuştur. Başta öğrencimiz olmak üzere emeği geçen herkesi kutluyoruz.

Nis

Coğrafya öğretmenimiz Abdullah Pural ile birlikte İstanbul temalı genel kültür yarışmamızın ikinci aşamasını gerçekleştirdik.

Nis

Genesis bu sefer de birden fazla birinciliğe aynı anda imza attı. Vefa Lisesinin düzenlemiş olduğu Bilim Şenliği kapsamındaki Startup yarışmasında Genesis olarak hem İnsan Kaynakları hem de Pazarlama alanında birincilik aldık. Bu güzel etkinlik için kendilerine çok teşekkür ederiz.

Nis

Bu haftasonu 2.5 takımımız Kartal Masters'taydı. Sadece şu ana kadar final oynamışların ve en iyi konuşmacı olanların yarıştığı bu turnuvada Beyza ve Tuğrul yarı final oynadı, Tuana ise Robert'ten Ceyhun ile birlikte finaldeydi, şampiyon olup döndüler.

Alt dönemlerimiz ise Sosyal Bilimler'in düzenlediği çaylak turnuvasındaydı. Hulki ve Ezgi tur maçlarının hepsinden 1 çıkıp 15 puanla ilk sıradan break etseler de çeyrek finalde elendiler. Bahar Sona ve Pelinsu; Zeynep ve Alperen finalde bizi temsil ettiler.

Bu güzel turnuvalar için Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi'ne teşekkür ederiz.

Nis

Kabataş Erkek Lisesi olarak ilk kez düzenlenen Raspberry Pi tabanlı robot yarışması PiWars'a Hazırlık sınıflarımızdan kurduğumuz roboKEL takımımızla katıldık. 7 kategoride mücadele ettiğimiz yarışmada PiNoon kategorisinde yarı final oynadık. Diğer kategoriler de öğrencilerimiz yaptıkları robotun performansı ile mutlu oldular. Oldukça eğlenceli geçen turnuva hem öğretici hem eğlenceli bir gün geçirmemizi sağladı.

Mrt

Okulumuzda edebiyat öğretmenliği yapmış değerli öykücümüz Ömer Seyfettin adına 9.sunu düzenlediğimiz Geleneksel Liselerarası Ömer Seyfettin Öykü Yarışması´nın ödül töreni 6 Mart 2019, Salı günü yapıldı.

Törenin onur konuğu olan Prof.Dr.Emel Kefeli´nin "Ömer Seyfettin ve Öykücülüğü" konulu konuşmanın ardından; "SAKLAN KAÇ" adlı hikayesiyle Özel Daruşşafaka Lisesinden Yağmur Ünaldı mansiyon, "DEPREM UNUTKANLIĞI" adlı hikayesiyle Hayrullah Kefoğlu Anadolu Lisesinden Ahmet Buğra Çelik 3.lük, "BEYAZ GÜL" adlı hikayesiyle Şehit Münir Alkan Fen Lisesinden Miray Begüm Yılmaz 2.lik, "SANA, BANA ve OĞLUMA" adlı hikayesiyle İstanbul Amerikan Robert Lisesinden Ayda Çolakoğlu da 1.lik ödülünü aldı.

Mrt

Beşiktaş ilçesi liseleri arasında düzenlenen İstiklal Marşını Okuma Yarışma´nda okulumuzu temsil eden Hazırlık F sınıfı öğrencimiz Bünyamin Kalaycı 24 okul arasından 3.olmuştur. Kendisini tebrik ederiz.

Mrt

Okulumuzda mühendis adaylarımıza yönelik BEST Mühendislik Yarışması gerçekleştirildi. Yıldız Teknik Üniversitesi Best Mühendislik Kulübü İstanbul'un seçkin 10 lisesinde her yıl gerçekleştirdiği etkinlikte birinci aşamada okullara giderek 10 takım arasından dereceye giren takımı seçiyor. İkinci aşamada ise Yıldız Teknik Üniversitesinde 10 lisenin birinci takımlarını seçerek Türkiye ayağını tamamlıyor. 

Bosch gibi bir çok üst düzey firmanın sponsor olduğu etkinlik Müdür Yardımcımız Hüseyin Mısırlıoğlu ve Fizik Öğretmenimiz Gürsel Kaya koordinatörlüğünde okulumuzda gerçekleşti genç mühendis adayları el becerilerini ve akademik bilgilerini yarıştırdı. Son derece centilmen geçen mücadelede öğrencilerimiz de mühim olanın birinci olmak değil elinden gelenin en iyisini yapmak olduğunun bilincinde yarıştı. Bir çok öğrenci bu etkinlikte çekiç, tornavida ve testere gibi el aletlerini ilk defa ellerine aldı. 
Çok keyifli bu tür yarışmalar okulu sadece test çözülen dört duvar olmaktan kurtarıp tüm zeka türlerine hitap ejden bir yer haline getiriyor. Bu etkinliği gerçekleştiren YıldızTeknik Üniversitesi Best Mühendislik Kulübüne teşekkür ederiz.

Mrt

Süleyman Seba 4. Ulusal Münazara Yarışması sona erdi. Katilim sağlayan onlarca okulumuza ve yüzlerce takımımıza sonsuz teşekkürler. Ülkemizin en büyük lise münazara turnuvasını sorunsuz ve verimli şekilde tamamlamanın haklı gururunu yasayan münazara kulübümüzü bu üç günlük organizasyon için kutluyoruz. Ayrıca final maçları ve ödül töreninde bizleri yalnız bırakmayan Beşiktaş İlçe Milli Eğitim müdürümüz Sayın Nesrin Kakırman ve Şube müdürümüz Sayın Sedat Işık´a teşekkür ederiz

Şbt

İstanbul TSF´ nin düzenlediği 2018-2019 İstanbul Kadınlar İl Birinciliği Satranç Turnuvasında 4´ ü ünvanlı toplam 85 sporcu katılım sağlamış olup öğrencimiz WFM Sude Hereklioglu şampiyon olmuştur. Öğrencimizi kutluyoruz.

Şbt

Şbt

Kabataş Erkek Münazara Kulübü 9. sınıf üyelerinden Hulkican Balımtaş, Robert Koleji'nden Beyza Özbaran ile katıldığı İzmir Ekonomi Üniversitesi Münazara Turnuvasında şampiyon olmuştur. Öğrencimizi kutluyoruz.

Şbt

Okulumuz 9.sınıf öğrencileri Tarık Hakan Akçin, Bade Pekuysal ve Şara Yetim Robert Kolejinin ev sahipliği yaptığı uluslararası bir platform olan ESDC´19 Avrasya Münazara Şampiyonasına katıldı. Turnuvada Asya, Avrupa ve Afrika ülkelerinin çeşitli liselerinden gelen münazırlar, yine farklı ülkelerden katılan jüri üyeleri karşısında kıyasıya mücadele etti. 
Takımımız Yunanistan ve Pakistan münazara milli takımları olmak üzere ülkelerinin en iyi münazırlarından oluşmuş yerli ve yabancı 8 farklı takımla maç yaptı. Yaptığı 8 zorlu münazara maçı sonucunda 4 galibiyet alarak okulumuzu başarılı bir şekilde temsil eden öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Ock

Kabataş Erkek Münazara Kulübü olarak Türkiye genelinden 50 okulun katılımıyla gerçekleşen Türkiye Münazara Şampiyonası'nın ilk turuna katıldık. İlk 16 takıma girerek ikinci tura yükseldik.

Ara

İstanbul liseleri arasında, Vakfımız ile Okulumuz tarafından planlanan "9. Geleneksel Behçet NECATİGİL Şiir Yarışması" ödül töreni 13 Aralık 2018 tarihinde Galip VARDAR Kültür ve Sanat Merkezinde yapıldı.

142 şiir içinden seçilen 33 şiir değerlendirmeye alınarak, dereceye girenlere Behçet NECATİGİL ailesinin de katılımıyla ödülleri takdim edildi.

Ekm

KELrot Yarışmanın 3.cü ve son gününde Ülker Arena´dan tabi ki ödülle döndüler. Yarışmadaki Safety Animation Award ödülü Kabataş Erkek Lisesinin.
Öğrencilerimizi ve danisman ögretmenlerimizi kutluyoruz.

Ekm

KELrot5655 ile robot kulübümüz sezonun ilk yarismasinda ekibe yeni katılan gençlerle Ülker arenada mücadele ediyor. Kabataş her alanda her yerde başarılarıyla en önde...

May

"Sevgileri Yarınlara Bırakmadık" sloganıyla bu sene 8.si düzenlenen Behçet Necatigil Şiir Yarışması´na katılan 103 şiirden jürinin seçtiği ilk beş derecenin  ödülleri 8 Mayıs 2018, Salı günü yapılan programın ardından sahiplerine verildi.
Şair Alper Gencer, şair Erol Kaf, şair Hüseyin Akın ve şair Emrah Ayhan´dan oluşan jüri adına, Hüseyin Akın yaptığı konuşmada aynı zamanda dikkate değer ve övgüye değer şiirleri de açıkladı.
Alper Gencer´in "şiir" üzerine yaptığı konuşmanın ardından Emrah Ayhan, "Behçet Necatigil ve şiiri"ni anlattığı bir konuşma yaptı.
Behçet Necatigil şiirlerini besteleyen Ceylin Özgür Erzen, orkestra eşliğinde yaptığı besteleri seslendirdirdi.
Bu sene şiir yarışmasının 1.si Celal Aras Anadolu Lisesi´nden Buğra Altunışık, 2.si Özel Enka Lisesi´nden Efe Şenel ve 3.sü Prf.Dr.Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi´nden Melike Olgunsay oldu. Mansiyon ödüllerini ise Cağaloğlu Anadolu Lisesi´nden İpek Ayık ve Zincirlikuyu İsov M.T.A.Lisesi´nden Mahsum Oğrak aldı.

May

Kabataş Erkek Lisesi Türkiye Geneli Liseler Arası Faruk Nafiz Çamlıbel 2. Piyes Yazma yarışması ödül ve anma törenimiz 14 Mayıs 2018 Pazartesi günü gerçekleştirilmiştir. Yarışmada dereceye girenler:
1. Mersin/Anamur Şehit İbrahim Armut Fen Lisesinden "Meşalenin Ucundakiler" adlı eseriyle Öykü Rana Yılmaz
2. Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesinden "Levla; Bir İstasyon Hikayesi" adlı eseriyleŞevval Ilayda Ordu
3. Adana Nurten Yetimoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden "Kronograf" adlı eseriyle Ömer Ünal kazanmıştır.
Mansiyon ödülleri ise
* Denizli İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesinden "Yunus-u Guyende" adlı eseriyle Aylin Atamer
* Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesinden "Ölüsüyle Dirisiyle" adlı eseriyle Sevcan Özel kazanmıştır.

May

Tarih kulübümüzün bu yıl 3.sünü gerçekleştirdiği Genel Kültür Yarışmasına 200  öğrenci katıldı elemeler sonucu 4 grubumuz finalde yarışmaya hak kazandılar.Okul şenliğimizde gerçekleştirdiğimiz yarışma büyük beğeniyle izlendi.

1. EKİBİMİZ

Zeynep Müge Topaloğlu
Hilal Su Mutlu
Yelda Zümre Baş

2. EKİBİMİZ

Sıla Uysal
Zübeyde Gazanker
Merve Artış

3. OLAN EKİBİMİZ

Umut Demirbaş
Berk Gündoğan
Tuna Torlak

May

      

Alman Pedagojik Değişim Servisi tarafından düzenlenen Almanca Kompozisyon Yarışmasında okulumuz 10 F sınıfı öğrencisi Elif Ikra Yücelkan dereceye girmiş olup bir aylık Almanya Gezisi kazanmıştır. Proje kapsamında öğrencimiz, uluslararası bir platformda Dünya'nın farklı ülkelerinden öğrenciler ile eğitim görecek ve Almanya'nın farklı şehirlerinde kültürel etkinliklerde bulunacaktır.

May

Atatürk Fen Lisesince düzenlenen, İstanbul geneli, toplamda 136 okuldan 198 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen matematik ve fen bilimleri(fizik, kimya,biyoloji) alanlarında yapılan yarışmalarda okulumuz öğrencileri Kimya ve Biyoloji dallarında 1.´lik,Fizik´te 2.´lik kazandı.

May

Behçet Necatigil anısına her yıl İstanbul çapında gerçekleştirdiğimiz liseler arası şiir yazma yarışmasının 8.sine katılan 103 şiir arasından jüri üyelerinin seçtiği 5 şiirin sahibi, 8 Mayıs 2018, Salı günü saat 10.00´da başlayacak programla ödüllerini alacak. Aynı zamanda katılımcıların şiirlerinin bir araya getirildiği kitap da davetlilere verilecek. Öğleden sonra da davetlilerle 13.00´te Ortaköy iskelesinden kalkacak olan ŞİİR HATLARI VAPURU´nda müzik eşliğinde şiirlerin okunacağı bir program gerçekleştirilecek.

Nis

Türkiye´nin en köklü okullarından Kabataş Erkek Lisesi akademik başarılarının yanında sosyal ve kültürel etkinlikleri ile de  isminden söz ettirmeye devam ediyor.  Bu yıl "Çocuk" teması ile 8.´si düzenlenen Ömer Seyfettin Öykü Yazma Yarışması´nda  dereceye giren katılımcılara ödülleri düzenlenen programla verildi.    

Mrt

FRC Türkiye elemelerine katılan robotik takımımız yarıfinallere kalma başarısı gösterdi.

Safety Award ve Innovation in Control Award´ı alırken, kaptanımız Anıl Mert Ar Dean´s List Finalist Award´ı kazanarak

seneye yapılacak yarışmada Amerika´ya gitme hakkı kazandı

Robotik takımımızı başarılarından dolayı kutluyoruz.

Şbt

Kabataş Erkek Lisesi Bisiklet takımı Dünya Bisiklet Birliği takviminde 2.2 kategoride yer alan Antalya Akra Grand Fondo Bisiklet yarışında 70 km lik

parkurda padal çevirdi. Öğrencimiz Berat Çabuk 3. olarak büyük bir başarı gösterdi. Takım arkadaşı öğrencimiz Ozan Yiğit Tabaş´da 10. oldu.

 

Şbt

Özyeğin Üniversitesinin Düzenlemiş Olduğu Yüzme Yarışlarında öğrencimiz Yağmur TOMRUK 50 metre kurbağlamada 1. olmuştur.

TEBRİK EDERİZ.

Şbt

Gençlik ve Spor Bakanlığımızın "Kim Bilir" Bilgi Yarışmasında İstanbul elemelerinde Kabataş-1 grubumuz İstanbul birincisi olarak İstanbul´u temsil etme hakkı kazanmıştır. Kabataş-2 grubumuz da İstanbul ikincisi olmuştur.

23 Nisan´daki bölge elemelerinde İstanbul´u temsil etmeye hak kazanan Kabataş-1 grubu öğrencilerimiz Ahmet Emre Karagöz, Cemalcan Sağlam ve Emir Özdemir´i ve Kabataş-2 grubu öğrencilerimiz Abdullah Sağlam, Ahmet Eren Durmuşbaş ve Hamza Karabağ´ı tebrik ederiz.

Ekm

Milli Eğitim Bakanlığının öğretmen ve öğrencilerin sanatsal, kültürel ve bilimsel ilgilerini geliştirme ve destek olmak amacıyla EBA üzerinden  düzenlemiş olduğu belgesel yarışmasında öğrencimiz Melih Adar Alış´ın yönetmenliğini yaptığı "BİR ÖMÜR BÖYLE GEÇTİ" FARUK NAFİZ ÇAMLIBEL  belgeseli Türkiye ikincisi olmuştur. Belgeselin yapımında emeği geçenleri tebrik ediyoruz.

Nis

 

 

Amerika´nın California Eyaleti San Jose şehrinde yapılacak olan First Robotics Competition robot basketbol şampiyonası için Okul Müdürümüz Fatih GÜLDAL başkanlığında Fizik öğretmenimiz Hakan BİLİR koordinasyonunda Robotik kulübü öğrencilerimizi Atatürk havalimanı´ndan uğurladık.

Kulüp Öğrencilerimiz

OĞUZ ARIKAN , TAHA GÜNAYDIN, CAN KAVAS ,KAYA GÖKALP , ALP BALAL, AKIN AKIN AÇIKGÖZ, TUNA TORLAK, CEREN YAMAN, EMRE KIRGÜL, YILMAZ ONAT KÖYLÜOĞLU

ROBOTİK KULÜBÜMÜZE BAŞARILAR DİLİYORUZ