T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Kabataş Erkek Lisesi

Etiket Sonuçları: turnuva

Kas

10-11 Aralık 2022 tarihlerinde Kabataş Erkek Lisesi 5. Liselerarası Takım Satranç Turnuvası düzenlenecektir. Turnuva tüm lise okul takımlarının katılımına açıktır. Takımlar 4 asıl ve 2 yedek sporcudan oluşacaktır. Turnuvanın 6 tur 35 dakika+30 saniye düşünme süresinde UKD hesaplamalarına dahil düzenlenmesi planlanmıştır. Turnuva online kayıtları 30 takımla sınırlı olup kayıtlar 7 Kasım 2022 Pazartesi 20.00`dan itibaren istanbul.tsf.org.tr internet sitesinden online kayıt yöntemiyle başlayacaktır. Detaylı bilgi turnuva yönergesinde yayımlanmıştır. Ayrıca detaylı bilgi için aşağıdaki linkli tıklayabilirsiniz.

Haz

Beşiktaş Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile TSF Beşiktaş İlçe Temsilciliği tarafından 30-31 Mayıs tarihleri arasında Beşiktaş İlçe Okul Sporları Satranç Turnuvası düzenlendi.

Satranç Takımımızın oyuncuları;

✔️Kuzey Bayındır
✔️Emircan Meşe
✔️Mustafa Başar Kat

✔️Mert Efe Topçu
✔️Çağrı Hakim Yıldız
✔️Ege Özdemir'in yer aldığı Kabataş Erkek Lisesi takımı Beşiktaş İlçe Okul Sporları Satranç Turnuvası liseler kategorisinde şampiyon oldu. Öğrencilerimizi tebrik ederiz. Danışman Öğretmenimiz Sn. Erdinç Canbazlar'a katkılarından ötürü teşekkür ederiz.

May

Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfının (KELEV) destekleriyle gerçekleştirilen Dr. Merih Ergin Ödül Töreninde Türkiye Satranç Şampiyonasında Türkiye ikincisi olarak okulumuzu başarıyla temsil eden kız satranç takımımıza ödülleri Müdürümüz Sn. Dr. Muharrem Bayrak,  Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı Başkanı Sn. Ahmet Çağlar tarafından takdim edildi. Danışman Öğretmenlerimiz Sn. Erdinç Canbazlar ve Sn. Gökhan Bayrakdar'a katkılarından ötürü teşekkür ederiz.

May

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Satranç Türkiye Şampiyonasında okul kız takımımız Türkiye ikincisi oldu. Öğrencilerimize ödüllerini Milli Eğitim Eski Bakanı, Sivas Milletvekili Sn. İsmet Yılmaz takdim etti. Kız takımımızı tebrik ediyoruz.

Şbt

2021-2022 İstanbul Okul Sporları Satranç İl Birinciliği Finali Gençler Kategorisinde kız takımımız şampiyon olarak ilimizi Türkiye Bölge Şampiyonasında temsil etmeye hak kazanmıştır. Öğrencilerimizi tebrik eder; başarılarının devamını dileriz.

Ock

2021-2022 Okul Sporları 2.Bölge Satranç Turnuvasında kız takımımız şampiyon olarak İstanbul finallerinde yarışmaya hak kazandı. Gençler genel kategoride ise okulumuz İstanbul Erkek Lisesini yenerek ikinci oldu. Öğrencilerimizi başarılarından ötürü tebrik ederiz. 

Ara

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Güriş Holding'in destekleriyle Mirage Park Resort Otel'de 8-18 Aralık tarihleri arasında düzenlenen 2021 Türkiye Satranç Şampiyonası 18 Aralık tarihinde gerçekleştirilen kapanış töreninin ardından sona erdi. Şampiyonluğun son maça kaldığı ve heyecan dolu mücadelelere sahne olduğu turnuvada IM Mert Yılmazyerli 7,5 puanla şampiyon oldu. İkincilikte 6,5 puanla IM öğrencimiz Kayra Kamer, üçüncülükte ise 6 puanla IM Işık Can yer aldı. Şampiyonada Türkiye 2. olan IM öğrencimiz Kayre Kamer'e ödülünü Mirage Partk Resort Genel Müdürü Mustafa Gökgöz ve Kemer İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Özkaynak takdim etti. Türkiye ikincisi olan 12. sınıf öğrencimiz Kayra Kamer'i tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ara

Okulumuz Satranç Kulübü organizasyonuyla gerçekleştirilen Kabataş Erkek Lisesi 4. Liseler Arası Takım Satranç Turnuvasının açılışı Kaymakamımız Sn. Önder Bakan, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Nesrin Kakırman, Şube Müdürümüz Sn. Özcan Türkoğlu, Okul Yönetimimiz, Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı (KELEV) Başkanı Sn. Ahmet Çağlar 'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Katkılarından ötürü Satranç Kulübü Danışman Öğretmenimiz Sn. Erdinç Canbazlar'a teşekkür ederiz. Turnuvada yer alan tüm öğrencilere başarılar dileriz.

Ara

Okul Sporları Masa Tenisi İl Birinciliği Müsabakalarında grup maçlarında okulumuz masa tenisi erkek takımı, bir üst tura yükselerek eleme maçlarına kalmıştır. Öğrencilerimiz; Sarp Kaya, Yağız Tan, Fuat Selam, Arda Fazlıoğlu ve Ege Mutluay'ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Okul Sporları Masa Tenisi İl Birinciliği Müsabakalarında masa tenisi kız takımımız, Avrupa yakasında son dört takım arasına kalarak İstanbul finallerine katılmaya hak kazandı. Öğrencilerimiz; Zeynep Ece Arı, İlsu Yeşilçay ve Tuana Hasdemir'i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Antalya Tenis İhtisas Kulübünde yapılan Türkiye Serisi Büyük Kadınlar Tenis Turnuvasında Hazırlık B Sınıfı öğrencimiz Şehrazat Dağcı finalist olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder; başarılarının devamını dileriz. Okul Sporları Masa Tenisi İl Birinciliği Müsabakalarında okulumuz masa tenisi kız takımımız İstanbul elemelerini başarı ile geçerek Türkiye şampiyonası için grup maçlarına katılmaya hak kazandı. Öğrencilerimiz; Zeynep Ece Arı, İlsu Yeşilçay ve Tuana Hasdemir'i bu başarılarından dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Diğer taraftan okulumuz futbol takımı antrenmanlarına aralıksız devam ediyor. Takımımıza katılacağı turnuvalarda başarılar dileriz. Desteklerinden ötürü Ziya Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine de teşekkür ederiz. 

Kas

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından düzenlenen 2021-2022 İstanbul Yıldızlar İl Birinciliği turnuvasında derece yapan öğrencilerimizi tebrik ederiz.   

18 yaş genelde altın madalya Kuzey Bayındır,

18 yaş genelde gümüş madalya Yusuf Mert Aydın,

18 yaş kızlarda gümüş Merve Rabia Uzun,

15 yaş kızlarda bronz madalya Fatma Elçin Kurnaz,

16 yaş kızlarda bronz madalya Elif Tutar.

Mrt

Okulumuz Satranç takımı İlçe Okul Sporları Satranç Turnuvasını 1. olarak tamamlamıştır. Okul takımımızda yer alan öğrencilerimizi ve Satranç Kulübü öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.

Mrt

Şbt

Ock

Ara

Ara

Ara

Ara

Kas

Haz

Okul sporları Türkiye Satranç Şampiyonasında Kabataş Erkek Lisesi kızlar kategorisinde 2 .olarak bu seneyi de kupayla taçlandırarak bizleri gururlandırdı. 
Satranç Takımımız;

 • Selin Atabeyoğlu 
 • Cemre Çetin 
 • Damla Elmalı 
 • Bilge Sönmez 
 • İremsu Günyüz 
 • Sude Hereklioglu 
 • Kayra Kamer 
 • Egemen Gümüşkaya 
 • Mustafa Başar Kat 
 • Ali Arhan Pala 
 • İsmail Said Çakır

Haz

Istanbul Erkek Lisesi'nin düzenlediği spor festivalinin Futbol Turnuvasında Okul Futbol takımımız beden eğitimi öğretmenlerimiz önderliğinde şampiyon olmuştur. Hepsini teker teker tebrik ederim. Futbol takımımız bu sezon katıldığı 5 turnuvadan 4 kupa(2 tane birincilik, 1 tane ikincilik, 1 tane üçüncülük) kazanarak üstün bir performans sergilemiştir. Bu maçta bizi yalnız bırakmayan, tek maçlık kalemizi koruyan Yavuz Emre Özbek'e ve aynı zamanda bu turnuvayla birlikte jübilesini yapmış olan kaptanımız İsmail Özcan ve Ahmet Emre Karagöz'e 4 yıl boyunca verdikleri emekler için teşekkür ederiz.

May

2 takimla katıldığımız Kozmos Yazılım Anadolu Lisesinin düzenlemiş olduğu Liseler Arası Satranç Turnuvasında takımımızın turnuvayı namağlup şampiyon olarak tamamlaması Türkiye Şampiyonası öncesinde moral oldu. Tebrikler çocuklar darısı Türkiye Şampiyonasına...

May

Kabataş Erkek Lisesi,Özyeğin Üniveristesi'nin düzenlemiş olduğu Özücup'ta Genç A( 9.-10 ve 11.siniflardan kurulu) takımımız Saint-Joseph Fransız Lisesi'ni 74-56 skorla mağlup etmiştir .Öğrencilerimizden 
Ege Güneş(kaptan) 16 sayı 
Onur Arda Atmaca 16 sayı 
Orkun Hacıömeroğlu 30 sayı 
Yiğithan Bektaş 5 sayı 
Fatih Hakan Akbaş 4 sayı 
Ali Ozan Ocak 3 sayı 
atarak takıma katkı yapmıştır.
Bu kapsamlı turnuvada takımımız emek ve fedakarlıklarının karşılığını 3. olarak almıştır.Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz...

May

19 Mayıs da Okulumuz öğrencileriyle Klasis Golf Clup Silivri de yapılan Golf takımı olan liselerin katıldığı turnuvada mücadele edip deneyim kazandık. Bu güzel güne katkı sağlayan tüm kulüp yöneticilerine ve okullarımıza teşekkür ederiz.

May

2018-2019 Türkiye Okul Sporları Grup yarışmaları Yalova grubu Genç Genel Kategorisinde okul satranç genel takımımız bölgesinde 2. olarak Karaman´da yapılacak Türkiye Şampiyonasına gitmeye hak kazanmıştır. Hedef Türkiye Şampiyonluğu.
Öğrencilerimiz:

 • Sude HEREKLİOĞLU
 • Kayra KAMER
 • Egemen GÜMÜŞKAYA
 • Mustafa Başar KAT
 • İsmail Said ÇAKIR
 • Ali Arhan PALA

May

2018-2019 Türkiye Okul Sporları Grup Yarışmaları Yalova grubu Genç Kız Kategorisinde okul kız satranç takımımız namağlup bölgesinde Şampiyon olarak Karaman´da yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına gitmeye hak kazanmıştır. Hedef Türkiye Şampiyonluğu.
Öğrencilerimiz:

 • Selin ATABEYOĞLU 
 • Cemre ÇETİN
 • Damla ELMALI
 • İremsu GÜNYÜZ

Nis

İTÜ VE İTÜ GVO ULUSAL EGEMENLİK SATRANÇ TURNUVASINDA okulumuz  gençler kategorisinde şampiyon olmuştur.

Nis

Bu haftasonu 2.5 takımımız Kartal Masters'taydı. Sadece şu ana kadar final oynamışların ve en iyi konuşmacı olanların yarıştığı bu turnuvada Beyza ve Tuğrul yarı final oynadı, Tuana ise Robert'ten Ceyhun ile birlikte finaldeydi, şampiyon olup döndüler.

Alt dönemlerimiz ise Sosyal Bilimler'in düzenlediği çaylak turnuvasındaydı. Hulki ve Ezgi tur maçlarının hepsinden 1 çıkıp 15 puanla ilk sıradan break etseler de çeyrek finalde elendiler. Bahar Sona ve Pelinsu; Zeynep ve Alperen finalde bizi temsil ettiler.

Bu güzel turnuvalar için Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi'ne teşekkür ederiz.

Mrt

2018-2019 Eğitim yılı Okul Sporları Satranç Turnuvası İstanbul finalleri 11-13 Mart tarihleri arasında Ataköy Galeria Avm´de yapıldı. İstanbul finallerinde genç kız kategorisinde Şampiyon Kabataş Erkek Lisesi 
Gençler genel kategoride ise İstanbul 2.si olmuşlardır. Kabataş Erkek Lisesi Satranç takımları 2 takımla Türkiye Bölge finallerinde Istanbul ilimizi temsil etmeye hak kazanmıştır. Öğretmen ve öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutluyoruz.

Mrt

Süleyman Seba 4. Ulusal Münazara Yarışması sona erdi. Katilim sağlayan onlarca okulumuza ve yüzlerce takımımıza sonsuz teşekkürler. Ülkemizin en büyük lise münazara turnuvasını sorunsuz ve verimli şekilde tamamlamanın haklı gururunu yasayan münazara kulübümüzü bu üç günlük organizasyon için kutluyoruz. Ayrıca final maçları ve ödül töreninde bizleri yalnız bırakmayan Beşiktaş İlçe Milli Eğitim müdürümüz Sayın Nesrin Kakırman ve Şube müdürümüz Sayın Sedat Işık´a teşekkür ederiz

Ock

Satranç kulübümüzün iki üyesi, ögrencilerimizden Kayra Kamer ve Sude Hereklioglu Türkiye Şampiyonası öncesi İstanbul Şampiyonasında mucade ettiler.  Şampiyona da Kayra Kamer İstanbul şampiyonu, Sude Hereklioglu ise İstanbul 6.sı oldu. Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

Ock

Kabataş Erkek Münazara Kulübü olarak Türkiye genelinden 50 okulun katılımıyla gerçekleşen Türkiye Münazara Şampiyonası'nın ilk turuna katıldık. İlk 16 takıma girerek ikinci tura yükseldik.

Ara

Kabataş Erkek Münazara Kulübümüz, Tuzla Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Tuzgem Münazara Turnuvası'na katıldılar. Turnuvaya katılan altı takımımızdan beşi çeyrek final oynarken; ikisi yarı finale yükseldi. Beyza ve Kutay'ın oluşturduğu takımımız finalde okulumuzu temsil etti ve ikincilik ödülünü aldılar. Başta Kutay ve Beyza olmak üzere turnuvaya katılan tüm yarışmacılarımızı tebrik ederiz.

Ara

Liselerarası Satranç Turnuvası okulumuzda gerçekleştirildi. 37 takım ve 176 sporcunun yarıştığı turnuva da çekişmeli müsabakalar ve kıyasıya rekabetin sonucunda yeni arkadaşlıklar ve dostluklar kuruldu. Turnuva sonucunda oluşan sıralama ise aşağıdaki gibidir.

1- Kabataş Erkek Lisesi

2- İstanbul Erkek Lisesi

3- Cağaloğlu Anadolu Lisesi

May

2018 Okul Sporları Türkiye finallerinde genel takımımız şampiyon olurken kız takımımız 3. olmuştur. Öğrencilerimizi ve emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik ederiz.

Genel takım
Tolga şahin
Sude Hereklioglu
Ömer Amir Akdag
Kayra Kamer
Egemen Gümüşkaya

Kız takımı
Yağmur Varlı
Selin Ünal
Cemre Çetin
Selin Atabeyoğlu
Damla Elmalı

Nis

Türkiye Satranç Federasyonu Okul Sporları Bölge Finallerinde hem genel takımımız hemde kız takımımız şampiyon olmuştur.

Tebrikler Kabataş!

Genel Takım

Tolga ŞAHİN

Egemen GÜMÜŞKAYA

Ömer Amir AKDAĞ

Kayra KAMER

 

Kız Takımı

Yağmur VARLI

Selin ÜNAL

Cemre ÇETİN

Selin ATABEYOĞLU

 

Şbt

Okulumuzda 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde üçüncüsü gerçekleştirilen Geleneksel Süleyman Seba Münazara Turnuvası´na İstanbul´dan 116 takımın katılımıyla yoğun ilgi vardı. İki gün boyunca okulumuzda ağırladığımız liseli münazaracılar, kürsüye çıkarak çeşitli konularda savlarını ve karşı savlarını tartışma imkânı buldular.

Dördüncüsünü iple çekeceklerini ifade eden katılımcılar, Kabataş´ın kalitesine yaraşır bir turnuva yaşadıklarını, yarışmaya değil eğlenmeye ve öğrenmeye geldiklerini söylediler.

İkinci günün akşamında finalist olan takımlar şöyleydi: Robert Kolejden "Robert Çaylaklar", Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesinden "Sosyal Bilimler-A", İstanbul Erkek Lisesinden "Demogorgonlar" ve İstanbul Kız İHL- Kadir Has Anadolu Lisesinden "Open-HİK".

Bütün katılımcıları ve şampiyon olan Robert Çaylaklar takımını tebrik ederiz.

Okulumuzda böyle geniş katılımlı bir turnuvanın gerçekleştirilmesinde büyük emek sarf eden edebiyat öğretmenimiz Keramettin Topkara, Kabataş Münazara Kulübü eş başkanları 11. sınıf öğrencilerimizden Aylin Olgun ve Ecem Sena Uluegeci ile 10. sınıf öğrencilerimizden Melisa Tuana Uslu, Alp Başaran, İremnur Efe, Elif Aslı Özer ve Kabataş Erkek Lisesi Münazara Kulübü üyeleriyle gurur duyuyoruz.

Şbt

116 takımın katıldığı turnuva liseler arasında yapılan en büyük münazara organizasyonu.

Şbt

Okul sporları İstanbul satranç şampiyonasında gençler genel ve kızlar kategorisinde her iki takımımızda şampiyon oldu.

Şampiyon Öğrencilerimiz

Genel TAKIM

TOLGA ŞAHİN

SUDE HEREKLİOĞLU

KAYRA KAMER

EGEMEN GÜMÜŞDAĞ

ÖMER AMİR AKDAĞ

CENGİZHAN TERZİOĞLU

 

KIZ TAKIMIMIZ

YAĞMUR VARLI

SELİN ÜNAL

SELİN ATABEYOĞLU

CEMRE ÇETİN

İREMSU GÜNYÜZ

Ock

İstanbul liseler arası satranç turnuvasında kız ve genel takımımız namağlup şampiyon oldu.

Şampiyon satranççılarımızı tebrik eder takım koordinatörümüz Erdinç Bey´e teşekkür ederiz.

Ock

Ara

Ara

Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı tarafında kuruluşunun 30. yılı anısına satranç turnuvası düzenlenecektir.

9-10 Aralık 2017 tarihlerinde düzenlenecek turnuvada dereceye giren takımlara Vakfımız tarafından ödüller verilecektir.