T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Kabataş Erkek Lisesi

Etiket Sonuçları: tenis

Haz

Türkiye Tenis Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Serisi Büyükler Yaz Kupası Iğdır Kayısı Cup'ta 9. sınıf öğrencimiz Şehrazat Dağcı Tek Kadınlar Şampiyonu ve Çift Kadınlar Şampiyonu oldu. Turnuvada çift kupa almaya hak kazanan öğrencimizi tebrik eder; başarılarının devamını dileriz.

May

Aydın Engin Arslan Tenis Kulübü'nün ev sahipliği yaptığı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Haftası Büyükler Bahar Kupası Türkiye Serisi Çift Kızlar Şampiyonasında hazırlık sınıfı öğrencimiz Şehrazat Dağcı şampiyon oldu. Aynı turnuvada tek bayanlarda da yarı final oynayarak önemli bir başarıya imza atan öğrencimizi tebrik eder; başarılarının devamını dileriz.

Ock

Burdur'da düzenlenen Okul Sporları Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası grup maçlarındaki ilk gününü grup lideri olarak tamamlayan öğrencilerimiz son sekize kalmayı garantiledi. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ara

Okul Sporları Masa Tenisi İl Birinciliği Müsabakalarında grup maçlarında okulumuz masa tenisi erkek takımı, bir üst tura yükselerek eleme maçlarına kalmıştır. Öğrencilerimiz; Sarp Kaya, Yağız Tan, Fuat Selam, Arda Fazlıoğlu ve Ege Mutluay'ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Okul Sporları Masa Tenisi İl Birinciliği Müsabakalarında masa tenisi kız takımımız, Avrupa yakasında son dört takım arasına kalarak İstanbul finallerine katılmaya hak kazandı. Öğrencilerimiz; Zeynep Ece Arı, İlsu Yeşilçay ve Tuana Hasdemir'i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Antalya Tenis İhtisas Kulübünde yapılan Türkiye Serisi Büyük Kadınlar Tenis Turnuvasında Hazırlık B Sınıfı öğrencimiz Şehrazat Dağcı finalist olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder; başarılarının devamını dileriz. Okul Sporları Masa Tenisi İl Birinciliği Müsabakalarında okulumuz masa tenisi kız takımımız İstanbul elemelerini başarı ile geçerek Türkiye şampiyonası için grup maçlarına katılmaya hak kazandı. Öğrencilerimiz; Zeynep Ece Arı, İlsu Yeşilçay ve Tuana Hasdemir'i bu başarılarından dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Diğer taraftan okulumuz futbol takımı antrenmanlarına aralıksız devam ediyor. Takımımıza katılacağı turnuvalarda başarılar dileriz. Desteklerinden ötürü Ziya Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine de teşekkür ederiz. 

Ara

Ock

Ara

Zorlu ve heyecanlı maçlar sonucunda, masa tenisi turnuvasında,

Kızlarda Kabataş Erkek Lisesi finalde Vefa Lisesini yenerek 1. olurken

Erkeklerde komşu okulumuz Ziya Kalkavan 1. Oldu.

Tüm katılımcı okullara ve sporculara teşekkür ederiz.

Ara

 

T.C.

2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

 

KABATAŞ ERKEK LİSESİ & KABATAŞ ERKEK LİSESİ EĞİTİM VAKFI

LİSELER ARASI MASA TENİSİ TURNUVASI

 

 

MÜSABAKA TALİMATNAMESİ

1.       Müsabakalara TAKIM  olarak katılım sağlanacaktır.

2.       Müsabakalar Bir set 11 sayı ve 5 maçlık sistem ile yapılacaktır, 3 seti alan sporcu galip gelecektir (Teknik toplantıya katılan takım sayısına göre değişiklik arz edebilir).

3.       Eğer skor 10-10 ise maç 12 ye uzar ve iki sayı farklı sonuçlanana kadar devam eder. Ayrıca 10-10 dan sonra oyuncular tek tek servis atmaya başlar.

4.       Sporcular her set bitiminde yer değiştirir.

5.       Her iki sayıda bir servis değişir.

6.       Oynanmadan hükmen galibiyet durumunda galip sporcu karşılaşmayı setlerde 11–0, maçı 3- 0 olarak kazanmış sayılır.

7.       Eğer bir sporcu maç başlama saatinden itibaren 15 dakika içerisinde çıkamaz ise müsabakada hükmen yenik sayılır.

8.       Sahada müsabaka boyunca ismi daha önceden bildirilen öğretmen veya antrenör bulundurulabilir. Bunun dışında herhangi bir yönetici sahada bulunamaz.

9.       Yarışmalara bir okuldan en fazla 5 sporcu(en fazla 5 erkek+en fazla 5 kız) katılabilir.

10.    Turnuva statüsü kayıt sayısına göre eleme veya lig usulü yapılacaktır11.  ITTF kuralları geçerlidir hakemler değişiklik yapmada tam yetkilidir.

11.    Sporcular raketlerini kendileri getirecektir sahada raket verilmeyecektir.

12.    Tüm yarışmacılar şort, tişört, forma, eşofman gibi kıyafetler giymek zorundadır pantolon, kot pantolon, gömlek, kazak, ceket, mont gibi kıyafetlerle maça çıkamazsınız ve elenirsiniz.

13.    Sporcuların müsabakalara katılmasında lisans şartı aranmaz ancak adına katıldıkları okulda öğrenim gördüklerini belgelemeri şarttır. Örnek olarak 5 sporcu ile katılan bir okul 5 öğrenci belgesi veya okul ve öğrenci ismi okunabilen sporcu resmi belirgin olan paso fotokopileri geçerlidir.

 

TURNUVA PROGRAMI

08.30   - AÇILIŞ; İKRAM(ÇAY, KAHVE)

09.45    - TEKNİK TOPLANTI

10.00    - MÜSABAKALARIN BAŞLANGICI

14.30    - ÖDÜL TÖRENİ

                                                                                                                      KOORDİNATÖR ÖĞRETMEN

                                                                                                                          GÖKHAN BAYRAKDAR

                                                                                                                                   0506 324 4274