T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Kabataş Erkek Lisesi

Etiket Sonuçları: tören

Ara

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezinde düzenlenen törende İstanbul Bilim Olimpiyatları Yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize ödülleri takdim edildi. Yarışmada 5'i altın, 6'sı gümüş ve 9'u bronz madalya olmak üzere toplam 20 madalya almaya hak kazanan öğrencilerimize ödülleri İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sn. Murat Altınöz, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Nesrin Kakırman, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. İsmail Günday tarafından takdim edildi. Öğrencilerimizi bu önemli başarılarından ötürü tebrik eder; başarılı çalışmalarının devamını dileriz. Öğrencilerimizin yarışmalara hazırlanması sürecinde göstermiş oldukları özverili çalışmalarından ötürü öğretmenlerimize de ayrıca teşekkür ederiz.

Ekm

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kapsamında düzenlenen tören ve etkinlik programımız,okul yönetimimiz, öğretmenlerimiz, Okul Aile Birliği Başkanımız, öğrencilerimiz ve Kabataş Erkek Liseliler Derneği Genel Sekreteri ile İstanbul Kabataş Erkek Liseliler Derneği temsilcilerinin katılımıyla Galip Vardar Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Programın hazırlanmasında emeği geçen Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Sn. Sema Çimen,  Müzik Öğretmenimiz Sn. Özgen Zeybek, Bilişim Öğretmenimiz Sn. İsmail Kurt, Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Sn. Hakan Sümer'e teşekkür eder; programda yer alan öğrencilerimizi çalışmalarından ötürü tebrik ederiz.

Ekm

 

DSD-I Diploma Tören programı, Almanca Öğretmenlerimizin koordinatörlüğünde Müdürümüz Sn. Muharrem Bayrak, Müdür Başyardımcımız Sn. Ayşe Bozdağ, Müdür Yardımcımız Sn. Esat Başkurt, öğretmen ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi. DSD sınavında başarılı olan öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarını dileriz. Tören programında emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ederiz.    

Ekm

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Dönem 25' ve Dönem 26' Rozet Takma Törenimiz, Vali Yardımcımız Sn. Dr. Yaşar Aksanyar,  Kaymakamımız Sn. Önder Bakan, Sarıyer Belediye Başkanımız Sn. Şükrü Genç, Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcımız Sn. Doç. Dr. Seyhun Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Nesrin Kakırman, Şube Müdürlerimiz Sn. İbrahim Aybek, Sn. Özcan Türkoğlu, Sn. Emrah Talaş, Okul Yöneticilerimiz, Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı Başkanı Sn. Ahmet Çağlar, Kabataş Erkek Liseliler Derneği Genel Sekreteri Sn. Serkan Çeçen, İstanbul Kabataş Erkek Liseliler Derneği Başkanı Sn. Şahin Özgür Öztürk ve öğretmenlerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

Ekm

Kabataşlı olmanın ilk adımlarından olan geleneksel rozet törenimiz dönem 25' ve 26' öğrencilerimiz için 14.10.2021 Perşembe günü yapıldı. Galip Vardar Kültür Binamızdaki konferans salonunda yapılan tören, pandemi koşullarında misafirler alınmadı ancak youtube kanalımızdan canlı yayınlandı.

Şbt

Şbt

Ock

Ara

Kas

Ekm

Eyl

Yeni eğitim ve öğretim yılının açılışı nedeniyle okulumuzda tören düzenlendi.

Haz

Okul Mezunlar Derneğimiz Hazirlik, 9.sinif, 10.sinif , 11.sinif tüm sınıf düzeylerinde sınıf birincilerine 300*12 ay ,sınıf ikincilerine 300*10 ay , sınıf üçüncülerine 300*8ay ayrica Mezun olacak okul birincisine 500*12, okul ikincisine 500*10, okul üçüncüsüne 500*8 ay başarı bursu vererek ödüllendirmiştir.Kabataş Erkek Liseliler Derneği Süleyman Seba Burs Fonundan toplamda 51.000 TL başarı bursu vermiştir. Öğrencilerimiz adına teşekkür ederiz. Öğrencilerimizi ve onlara destek olan okulumuzun tüm paydaşlarını kutluyoruz.

Nis

DSD sınavında başarılı olanlara diploma töreni düzenlendik. Almanya´nın İstanbul Başkonsolosu Sayın Michael Reiffenstuel in da katılmış olduğu törende öğrencilerimize hakettikleri diplomaları büyük bir mutluluk ve gururla teslim edildi.

Nis

Mezunlarımızın 50. Yıl plaket töreni okulumuzda gerçekleştirildi. 50. Yıl törenimize iştirak eden tüm mezunlarımıza bir kez daha saygılarımızı iletiyoruz. Katılımları için teşekkür ediyoruz.

Mrt

O, bir Kabataş Mektebi Sultanisi öğrencisi... Hayatını; baharında ülkesine verdi ama Çanakkale´yi de geçirmedi. 18 Mart Çanakkale Savaşları zaferimizin 104. yıl dönümü. Biz Kabataş´lıların, şehit olan ağabeylerimiz için dökeceğimiz özel bir gözyaşımız daha var.15 Mayıs sabahı Kabataşlı öğrenciler ´´ÖNCE VATAN´´ dediler. Yolculuk 3 gün sürdü. 18 Mayıs 1915 saat 16.00 gibi Arıburnu Koyundaki cephede mevzilendiler. O akşam Arıburnun kanlı gecesini yaşadı. Hilal olan ´´Ay´´ bile onlara sessizce ağladı. O gece her bir ağabeyimiz; o hilale, yıldız oldular...19 Mayıs sabahını hiçbiri göremedi. Tıpkı kendilerinden öncekiler gibi.

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Etkinlikleri İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün katılımı ile okulda yapıldı. TÜM ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ. RUHLARI ŞAD OLSUN

Kas

1988 Mezunları 30. Yıl Plaket Töreni Galip Baba Kültür ve Sanat Binası'nda yapıldı. Mezunlar Derneğimize ve bu törenin hazırlanmasında emeği geçen tüm mezunlarımızı kutluyoruz.

Ekm

İstanbul Valiliği tarafından Vatan Caddesinde kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenine katıldık.

Ekm

Beşiktaş Kaymakamlığımızın Cumhuriyet Bayrami ilçe törenine katıldık.

Ekm

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı okul törenimiz Galip Vardar Binası Konferans salonunda yapıldı.

Ekm

Geçtiğimiz eğitim yılı sonunda Hazırlık sınıfında girdikleri Almanca A2 sınavını başarıyla geçen 9 E ve F sınıfı öğrencilerimize okul müdürümüz Sn. Selman KÜÇÜK tarafından sertifikaları takdim edildi. Öğrencilerimizi kutluyor ve DSD Almanca Dil Diploma sınavlarında başarılarının devamını diliyoruz.

Ekm

 

Okulumuza yeni katılan öğrencilerimizin Rozet Takma Törenleri okulumuz Galip Vardar binası konferans salonunda gerçekleştirildi. Rozet Takma töreni okulumuz öğrencilerinin gerçek Kabataş´lı olma günleridir. 180 öğrencimiz daha gerçek Kabataş´lı olarak kocaman bir ailenin neferi oldular. Törenimize katılan tüm yöneticilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Ekm

Hazırlık öğrencilerinin gerçek Kabatasli olma günüdür rozet töreni ...
180 başarılı genç 25 Ekimden sonra ileride hangi mesleği yaparlarsa yapsınlar, hangi statüye sahip olurlarsa olsunlar, ilk söyleyecekleri vasıf olan Kabatasliyim sözünü bugün kazanırlar. 
Rozet tören günüyle başlar büyük macera!!!

Eyl

2018- 2019 Eğitim Öğretim Yılı ve Kabataş Erkek Lisesi Galip (Baba) Vardar Kültür Merkezi açılışına Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk'un yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Vali Vasip Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, AK Parti İl Başkanı Bayram Şenocak, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, Vakıf, Dernek ve Okul Aile Birliği Başkanlarımız, öğretmenlerimiz ile öğrencilerimiz katıldı. Bakanımız Ziya Selçuk ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, özellikle  öğretmen ve öğrencilere seslendikleri konuşmalarında eğitime verdikleri önem ve özeni vurguladılar.

Eyl

Kabataş Erkek Lisesi Camiası 111. defa yeni bir eğitim öğretim yılına merhaba dedi.

Kabataşlı öğrenci, öğretmen,veli, dernek,vakıf,aile birliği başkanlarımız  İstanbul Boğazına bakan bahçemizde yeni eğitim öğretim yılını karşılamak için toplandılar.

Tören Atatürk Anıtına çelenk sunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Daha sonra kürsüye gelen okul müdürümüz Selman KÜÇÜK öğrencilerimize hitap ederek Kabataşın üç tarafının duvar yani disiplin olduğunu bir tarafının ise deniz yani özgürlük olduğunu ifade etti. 111. yılımızda hedefimizin el ele büyük başarılara ulaşmak olduğunu vurguladı.

Kabataş Eğitim Vakfı başkanı İlyas TUNAOĞLU, Kabataşlılar dernek başkanı Anıl CANSIZOĞLU ve Okul Aile Birliği başkanı Meryem ÖZTEMİR de kürsüye gelerek öğretmen ve öğrencilerimize yeni eğitim öğretim yılında başarılar dilediler.

Okul öğrenci başkanı Yankı YÜKSEL,  dönem 18 üçüncüsü Buğra GÜNEYSU da arkadaşlarına hitap ederek Kabataşlılığın kardeşlik sevgi ve fedakarlık olduğunu ifade ettiler.

Dönemin ilk dersi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Sema ÇİMEN tarafından verildi.

 

Ağu

Üç seneden beri okul müdürlüğümüzü büyük bir fedakarlık ve başarı ile yürütmekte olan Fatih GÜLDAL İstanbul Erkek Lisesi´ne müdür olarak tayin olmuş ve okulumuzda ki görevinden ayrılmıştır.

Müdürümüzün yeni görevine başlaması mutlu bir tesadüfle doğum günü olan 14 Ağustosa rastlamıştır. Bizler de Kabataş camiası olarak hem müdürümüzün doğum gününü kutlamak hem de kendisine veda etmek için küçük bir tören düzenledik. Törene Vakıf başkanımız İlyas TUNAOĞLU Dernek başkanımız Anıl CANSIZOĞLU okul aile birliği başkanımız Meryem ÖZTEMİR idareci, veli, öğretmen ve öğrencilerimiz katılmıştır.

Törende hizmetlerinden dolayı Fatih GÜLDAL´a çiçek ve plaket takdimi yapılmış yapılan konuşmalarda Kabataş camiası adına kendisine teşekkür ve şükranlarımız arzedilmiştir. Müdürümüzü yeni görevine uğurlarken Kabataşlılar olarak başarılar diliyor kendisini herzaman iyi bir Kabataşlı olarak hatırlayacağımızı ifade ediyoruz.

Müdürümüzün veda mesajı aşağıdadır.

Nis

Türkiye´nin en köklü okullarından Kabataş Erkek Lisesi akademik başarılarının yanında sosyal ve kültürel etkinlikleri ile de  isminden söz ettirmeye devam ediyor.  Bu yıl "Çocuk" teması ile 8.´si düzenlenen Ömer Seyfettin Öykü Yazma Yarışması´nda  dereceye giren katılımcılara ödülleri düzenlenen programla verildi.    

Kas

Cumhuriyet Bayramını muhteşem bir törenle kutladık. Hamdi Saver solonunda gerçekleştirdiğimiz törende öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin performansı muhteşemdi. Edebiyat öğretmenleri Cihat Ünal Keramettin Topkara Müzik öğretmenleri Ali Salih Köse ve Aysun Açıkalınyiğit koordinatörlüğünde hazırlanan tören Tarih öğretmenimiz Abit Yaşaroğlu´nun konuşmaları ile başladı. Törende öğrencilerimizin şiirleri okul koromuz ve zeybek gösterisi izleyicilerden büyük alkış aldı.

Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

Ekm

CUMHURİYETİMİZİN KURULUŞUNUN 94´ÜNCÜ YILDÖNÜMÜ TÖRENLERİ 28 EKİM 2017 CUMARTESİ GÜNÜ DÜZENLENEN ÇELENK KOYMA TÖRENİ İLE BAŞLADI.

Beşiktaş Atatürk Cumhuriyet ve Demokrasi Anıtı önünde düzenlenen törene hazırlık sınıfı kız ve erkek öğrencilerimizle birlikte katıldık. Törende 10-F sınıfı öğrencilerimizden Selen Tuba ÖZDEMİR "Akdeniz´e Doğru" şiiri seslendirdi.

 

CUMHURİYETİMİZİN KURULUŞUNUN 94´ÜNCÜ YILI KUTLU OLSUN