T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Kabataş Erkek Lisesi

Etiket Sonuçları: seminer

Haz

"Vizyon Buluşmaları" kapsamında;

Kabataş Öğretmeni (1996-2000), ASELSAN Kurumsal Yönetim Genel Müdür Yardımcısı Sn. Prof. Dr. Hakan Karataş, 2001 Yılı Mezunumuz, ASELSAN Eğitim Planlama Lideri Sn. Zeynep Kıvılcım Arslan, 2001 Yılı Mezunumuz, ASELSAN Hukuk Müşaviri Sn. Avukat Elif Şahin Taşkın öğrencilerimiz ile buluştu.

May

Geleneksel Kabataş Erkek Lisesi 30. Kültür ve Sanat Şenliği kapsamında Televizyoncu, Sunucu, Girişimci, Uluslararası Yapımcı ve İş İnsanı Sn. Acun Ilıcalı öğrencilerimizle bir araya geldi. Desteklerinden ötürü emekli öğretmenimiz Sn. Süheyla Öztığ'a teşekkür ederiz.

May

Geleneksel Kabataş Erkek Lisesi Kültür ve Sanat Şenliği kapsamında Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Sn. Zafer Algöz öğrencilerimizle bir araya geldi. Katkılarından ötürü Kabataş Erkek Liseliler Derneğine teşekkür ederiz.

Nis

Veli Buluşmaları kapsamında Eğitim Bilimci, Akademisyen, Anne Baba Okulu Kurucusu Sn. Dr. Özgür Bolat "Mutlu ve Başarılı Çocuk Nasıl Yetiştirilir?" konusuyla velilerimizle bir araya geldi. Katılımlarından ötürü velilerimize teşekkür ederiz.

Mrt

Rehberlik Servisimizin organizasyonunda Veli Akademisi etkinlikleri kapsamında Uzman Klinik Psikolog Sn. Canan Şahin velilerimizle çevrimiçi ortamda bir araya geldi. İlgilerinden ötürü tüm velilerimize teşekkür ederiz.

Mrt

Mrt

Şbt

Şbt

Şbt

Ara

Ara

Ara

Ara

Ara

Kas

Okulumuzda İlahiyatçı - Sanat Tarihçisi ve Yazar Sayın İsmail Erdoğan 'ı ağırladık ve güzel şeyler konuştuk.

Ekm

Ekm

Nis

Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sezgin Sarıkaya okulumuzda tıp ile ilgilenen 10-11-12. Sınıftan 70 öğrencilerimiz ile "TEMEL YAŞAM DESTEĞİ TEORİK ANLATIMI VE ACİLDE DOKTORUN BİR GÜNÜ" konusunda seminer vermiştir. Ardından küçük gruplar halinde öğrencilerimizin ilk yardım konusunda uygulama yapmasını sağlamıştır. Tıp bölümüne ilgi duyan öğrencilerimizin uygulamayı görmesi ve meslek seçimlerinde daha bilinçli karar vermeleri sağlanmaya çalışılmıştır.

Şbt

Türkiyede bir çok önemli şirket ve üniversitelerde girişimcilik dersleri veren Doğan TAŞKENT´i okulumuzda misafir ettik. Gençlerimizin fikirlerini ve girişimcilik ruhlarını ortaya çıkartabilmeleri için yüreklendirildikleri çok verimli ve keyifli bir seminer geçirdik.

Şbt

Kızılay&Yeşilay Kulübü "Afet Bilinci" konulu bir konferans gerçekleştirmiştir. Konferansı Kızılay Genel Merkezi Eğitim Uzmanlarından Ankara´dan bu seminer için okulumuza gelen Çağrı Çakır vermiştir. Okul kulübümüz üyelerine ve Kızılay kurumumuza gençlerimizde oluşturdukları farkındalık bilinci için teşekkür ederiz.

Ock

Güneş Ulus, okulumuz Galip Vardar Kültür ve Sanat Binası konferans salonunda velilerimiz ile biraraya gelerek farkındalık ile ebeveynlik konusunda seminer verdi. Öğrenci veli ilişkileri açısından oldukça önemli olan seminer için Güneş Ulus´a ve katılımlarından dolayı velilerimize teşekkür ederiz.

Ock

Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Kabataş Erkek Lisesi Galip Vardar Kültür ve Sanat binamızda ´Yönetici Akademileri´ seminer projesi kapsamında İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Sayın Dr. Murat Adil SALEPÇİOĞLU, "Kurumsal Yönetim ve Yaratıcı Ekonomi" konusunda ilçe yöneticilerimize yönelik seminer verdi.

Ara

Ara

Kabataş Çevre Kulübü olarak Türkiye´nin en önemli çevre habercilerinden Sayın Güven İslamoğlu´nu okulumuzda ağırladık.

Kas

Kabataş Akademi olarak arkadaşımız Berra Göksel'in Görelilik: Uzay ve Zaman sunumunu izledik.

Ekm

Turkcell Pazarlama Direktörü Ömer Barbaros Yiş uluslararası eğitim alanında eğitim alıp ülkelerinde başarılı isler çıkaran bireylerden biri olarak calistigi sektör ve yurtdisi egitimleri hakkında öğrencilerimizin sorularını cevaplandırdı.

May

Okulumuz kültür sanat şenlikleri kapsamında düzenlenen etkinliklerden biri de Cem YILMAZ ve İskender PAYDAŞ söyleşisi idi. Söyleşi müzik öğretmenimiz Özgen ZEYBEK yönetimindeki çok sesli koromuzun müzik ziyafeti ile başladı. Yoğun ilgi ve sıcak bir sohbet havasında gerşekleşen söyleşide misafirlerimiz öğrencilerimizin sorularını cevapladılar.

Mrt

Kabataş Erkek Lisesi Genç Liderlik Kulübü çerçevesinde 8 Mart tarihinde  gerçekleşen liderlik seminerine önceden Petgaz´da genel müdürdürlük yapmış olan, şuanda IBS´de eğitmenlik yapan Cem Önce gelmiştir. 

Hayatında verdiği kararları anlatarak bizlere farklı bir bakış açısı katan Cem Önce aynı zamanda kişisel gelişimimiz için bireysel SWOT analizi gibi konularda da bilgilenmemizi sağlamıştır.

Ock


 Mezunumuz Arçelik CFO´su  Polat Şen  Kabataş Erkek Lisesi Genç Liderlik Kulübü´nün davetlisi olarak Profesyonel Liderlik eğitimi kapsamında okulumuza gelerek kendi liderlik yolculuğunu 180 Kabataşlı ile paylaşarak Kabataşlıların sorularına içtenlikle cevap verdi, hayat yolunda daha bilinçli adımlar atmaları için rol modellik yaptı.

Ock


 Kabataş Erkek Lisesi Genç Liderlik Kulübü, Sercan Duygan ve Güzel İşler Derneği´yle birlikte Deneysel Liderlik eğitimlerine başladı.
Sekiz farklı bölümden oluşan eğitim sürecinin ilk konusu olarak "Kendinle İletişim Yetisi" dersinde;
* İletişim nedir? Senin için iletişim ne anlama gelir?
*Gerçekten kendin misin yoksa başka birinin isteği üzerine başka bir role mi büründün ve onunla mı yaşıyorsun?
*Sen kimsin? Kim olmak istiyorsun? Kim gibi davranıyorsun?
*Kendini keşfetmek istiyor musun?
*Öz gözlem nedir ve nasıl yapılır?" 
*Sevgi nedir?
sorularını tartışarak cevaplarını bulmaya çalıştık.
Böylelikle Kabataş Erkek Lisesi Genç Liderlik Kulübü üyeleri olarak liderlik yolunda önce özünle sonra da çevrenle iletişimin inceliklerini öğrendik.

Ock

Kabataş Erkek Lisesi Şiir Kulübü öğrencileri "Bir Kitap, Bir Şair" isimli söyleşi programında Mustafa Akar´ı  ağırladı. 
         

 Kabataşlı öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği söyleşinin başında Şiir Kulübü adına Abdullah Velî Uçar "Kıymetli şairimiz  Mustafa Akar ile başladığımız bu etkinliklerimizle şiir ve şairin hayatımızdaki tesirini artırmak, rutin ve güncel olanın tasallutundan kendimizi kurtarmayı hedefliyoruz." ifadelerini kullandı. 
           

 Şair  Mustafa Akar, öncelikle  Giresun´dan İstanbul'a uzanan hikâyesini; edebiyat ve özellikle şiir ile kurduğu bağın hangi vesilelerle oluştuğunu anlattı. Yerel basın ile başlayan ve önemli ulusal gazete ve dergilerde devam eden yayıncılık serüveninden de bahseden Akar, şiirin önemine ilişkin şu ifadeleri kullandı:


              "Şiir tarih boyunca insanın kendini özgürce  ifade edebildiği, sözün en rafine halidir. Şiir, insanının kendini bilmesi/bulması açısından resim, müzik vb. sanat dalları gibi insana son derece önemli imkânlar sunar. Hayatın bize getirdikleri ya da bizden götürdüklerine dair muhasebe imkânına ancak şiirle ulaşılabiliriz."


            Akar, edebiyatın insanı her türlü kısırlaştırıcı, aynılaştırıcı ve körleştirici  mekanizmalardan uzak tutarak, kendisine yabancılaşmaktan koruduğu üzerinde durarak sözlerine şöyle devam etti:   "Bir çeşit devamı olduğumuz geleneğin, şifahi kültürün ise türkülerle, manilerle bize hayat veren, bizi besleyen tarafını yeniden keşfetmek durumundayız. İçinde bulunduğumuz kıskaçlardan bu kaynaklara dönerek kurtulabiliriz. Şiirimizi besleyen de bu hafızadır."


            Programda öğrencilerin sorularını da cevaplayan Akar bir soru üzerine son kitabı "Berhayat " taki şiirlerin yazılış süreçlerinden bahsetti: 

            "Sıkıntılı zamanlarıma denk gelen bir dönemde kaleme alındı "Berhayat " taki çoğu şiir. Ölmeden önce cümlemizi tamamlama telaşımız  sanki şiir diye düşündüm belki de onun için çok kısa bir zamanda iki kapak arasına girdi bu şiirler." 


              Baştan sona samimi bir ortamda gerçekleşen program sonunda Mustafa Akar kitaplarını imzaladı.

Ekm

KIZILAY GENELMÜDÜRLÜĞÜ VE BEŞİKTAŞ ŞUBE İŞBİRLİĞİ İLE BU GÜN ÖĞRENCİLERİMİZE DEPREMDEN KORUNMA KONULU SEMİNER VERİLDİ. SEMİNERİ KIZILAY-YEŞİLAY KULÜBÜ VE SİVİL SAVUNMA KULÜBÜ ORGANİZE ETTİ.