T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Kabataş Erkek Lisesi

Etiket Sonuçları: protokol

Nis

Okulumuz ile Gebze Teknik Üniversitesi arasında Gebze Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sn. Prof. Dr. Mahmut Durmuş'un katılımıyla eğitim, kültür, spor ve bilim alanlarında işbirliği protokolü imzalandı. Beş yıl geçerli olacak protokol ile öğrenci ve öğretmenlerimize yönelik talep edilen eğitim-öğretim içerikleri, Ar-Ge projeleri, seminerler ve hizmet içi eğitimleri konularında ilgili üniversite tarafından okulumuza destek sunulacaktır. Ayrıca öğrencilerilerimizin doğru kariyer seçimlerine destek olmak amacıyla üniversite ve bölüm tanıtım etkinlikleri düzenlenerek öğrencilerimiizn bilimsel çalışmalarına da destek olmak için Üniversite bünyesinde Bilim Danışma Kurulu oluşturulması hedeflenmektedir.

Nis

Müdürümüz Sn. Dr. Muharrem Bayrak ile Müdür Başyardımcımız Sn. Ayşe Bozdağ Kıbrıs Üniversiteler Birliği Başkanı Sn. Dr. Selman Arslanbaş, KİÜ Rektörü Prof. Dr. Lale Ayşegül Büyükgönenç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tokay Gedikoğlu, Mühendislik Fakültesi Dekanı Sn. Prof. Dr. Ata Atun ile biraya geldi. Görüşmede ayrıca Kıbrıs İlim Üniversitesi ile başta eğitim, bilim, kültür, sanat, spor alanlarını kapsayan işbirliği protokolü imzalandı. Bu anlaşma kapsamında öğrencilerimiz başta AI, Robotik, VR-AR, Uzay, İHA gibi yeni nesil teknolojileri içeren Yaz Kampına KİÜ Kampüsünde KİÜ öğrencileri ile birlikte katılacak.

Mrt

Müdürümüz Sn. Dr. Muharrem Bayrak, İstinye Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Erkan İbiş ile bir araya gelerek başta bilim olmak üzere eğitim, kültür, sanat ve spor alanlarını kapsayan eğitimde işbirliği protokolünü imzaladı.

Ock

Ara

Ara

Kas

Kas

Mrt

İstinye Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu ve  Kabatas Erkek Lisesi Müdürü Selman Küçük tarafından imzalanan iki kurum.arasinda işbirliği protokolü ile öğrencilerimize bilimsel yolculuklarında üniversite her türlü desteği verecektir. Robotik kulübümüze sponsorluk desteği için kendilerine teşekkür ediyoruz. Özellikle tıp ve yapay zeka çalışmalarında okulumuza büyük katkı sağlayacağını düşündüğümüz bu protokol her iki kurumada hayırlı olsun.

 

Ock

Türkiye'nin en köklü ve başarılı eğitim kurumlarından Kabataş Erkek Lisesi, dünyada Kanada Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere 16 ülkenin öğrenci değişim programlarını ve uluslararası projelerini yürüten, Türkiye'nin en büyük öğrenci değişim programı Worldwide Cultural Exchange Program (W.C.E.P Turkey) Türkiye Ofisi ile uluslararası eğitim alanında önemli bir iş birliği protokolüne imza attı. W.C.E.P Türkiye Genel Müdürü Sn.Volkan Cerrahoğlu ve Kabataş Erkek Lisesi Müdürü Sn.Selman Küçük, 04.01.2019 tarihinde okulda düzenlenen törenle katılımcılar eşliğinde protokolü imza altına aldılar. 2018-2019 eğitim-öğretim yılı itibariyle faaliyete geçecek olan protokol, tüm dünyada tanınan AP Programını, T.C Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleşen Çanakkale Şehitlerine Saygı Projesinin Kanada ayağını, karşılıklı öğrenci değişim programlarını, uluslararası müfredatları, uluslararası test hizmetlerini, öğretmen eğitimlerini, proje ortaklıklarını kapsamaktadır. Protokol, uluslararası projelerden faydalanmak isteyen öğrencilere yol gösterici olarak Türkiye ve dünya üniversitelerinin kapılarını açacaktır.

Şbt

Yıldız Teknik Üniversitesi ile okulumuz arasında işbirliği protokolü imzalandı. Yıldız Teknik Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Bahri ŞAHİN ve okul müdürümüz Fatih GÜLDAL´ın birlikte imzaladıkları protokolle karşılıklı işbirliği ve bilgi paylaşımı konusunda mutabakata varıdı.

Ock

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü olarak kurulan ve daha sonra Gebze Teknik Üniversitesine dönüştürülen Türkiye´nin en önemli araştırma üniversitesi ile okulumuz arasında bilimsel alanda iş birliği protokolü imzalandı. GTÜ Rektörü Prof. Dr. HAluk Görgün ve okul müdürümüz Fatih Güldal´ın birlikte imzaladığı protokole üniversitenin modern ve gelişmiş laboratuarları Kabataşlı öğrenciler tarafından da kullanılabilecek. Ayrıca bilimsel çalışmalarda üniversite öğretim görevlileri öğrencilerimize akademik danışmanlık yapacak.