T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Kabataş Erkek Lisesi

Etiket Sonuçları: olimpiyat

Tem

TÜBİTAK BİDEB bünyesinde yürütülen 2202 Bilim Olimpiyatları Programı kapsamında Ülkemizi uluslararası arenada temsil etmek üzere yetiştirilen genç bilim insanı öğrencilerimiz katıldıkları tüm yarışmalarda bayrağımızı gururla dalgalandırıyor. 104 ülkeden 589 yarışmacının katılımıyla 6-16 Temmuz 2022 tarihlerinde gerçekleştirilen 63. Uluslararası Matematik Olimpiyatı'nda öğrencimiz Şevket ONUR YILMAZ gümüş madalya kazandı. 76 farklı ülkeden 368 öğrencinin katılımıyla 10-18 Temmuz 2022 tarihlerinde gerçekleştirilen 52. Uluslararası Fizik Olimpiyatı'nda ise öğrencimiz  Ahmet Bahadır TRABZON bronz madalya kazandı. Geleceğin bilim insanı adayı öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Olimpiyatlara katılan tüm öğrencilerimize, ailelerine, öğretmenlerimize katkıları için teşekkür ediyoruz.

Haz

İstanbul Bilim Olimpiyatları (İSBO) Yarışmasında 5'i altın, 8'i gümüş, 3'ü bronz olmak üzere toplam 16 madalya alarak yarışmada madalya birincisi olduk. Öğrencilerimize madalyalarını İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn.Levent Yazıcı takdim etti. Öğrencilerimizi kutluyor, Danışman Öğretmenlerimiz; Matematik Öğretmenlerimiz Sn. Sedat Temel, Sn. Jale Kızıel, Biyoloji Öğretmeniz Sn. Ertuğrul Ali Yavuz, Fizik Öğretmenimiz Sn. Selçul Aycil  ve Kimya Öğretmenimiz Sn. Fahrettin Tanboğa'yı teşekkür ederiz.

Haz

TÜBİTAK tarafından 53'üncüsü düzenlenen 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri  Yarışmasının Final Sergisine katılım sağlayarak okulumuzu başarıyla temsil eden öğrencilerimiz Yeliz Ece Korkmaz, Fatma Elçin Kurnaz ve Ahmet Çağdaş Girit'i tebrik ederiz. Danışman Öğretmenimiz Sn.Cemil Karaçam'a katkılarından ötürü teşekkür ederiz. Finallerde öğrencilerimize ve danışman öğretmenimize başarılar dileriz.

May

Akdeniz Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen Ulusal Akdeniz Matematik Olimpiyatlarında altın, gümüş ve bronz madalya  almaya hak kazanan öğrencilerimizi tebrik ederiz. Danışman Öğretmenimiz Sedat Temel'e katkılarından ötürü teşekkür ederiz.

 

Madalya Alan Öğrencilerimiz;

✔️Betul Akdaş altın madalya,

✔️Şevket Onur Yılmaz gümüş madalya,

✔️Muhammed Kızılkaya gümüş madalya,

✔️Bunyamin Kalaycı gümüş madalya,

✔️Selma Nur Tosunoğlu bronz madalya.

Mrt

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn.Mustafa Varank, Antalya EXPO 2016 Kongre Merkezi'nde düzenlenen TÜBİTAK 29. Bilim Olimpiyatları Ödül Töreni'nde madalya almaya hak kazanan öğrencilerimiz;

 

✔Şevket Onur Yılmaz,

✔Ahmet Bahadır Trabzon,

✔Atilla Demir,

✔Ahmet Çağdaş Girit,

✔Mevlana Yunus Uludağ,

✔Macit Arda Aydın ve

✔Kerem Diren 'e ödüllerini takdim etti. Öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Ock

TÜBİTAK ve İstanbul Bilim Olimpiyatlarında Matematik, Biyoloji, Fizik, Kimya ve Bilgisayar branşlarında ikinci aşamayı geçerek madalya almaya hak kazanan öğrencimizi tebrik ederiz. Bu başarıda emeği olan danışman öğretmenlerimize de ayrıca teşekkür ederiz. 

Ock

Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfının destekleriyle gerçekleştirilen Dr. Merih Ergin Ödül Töreninde İstanbul Bilim Olimpiyatları Yarışmasında toplam 21 madalya alarak okulumuzu başarıyla temsil eden öğrencilerimize ödülleri Kaymakamımız Sn.Önder Bakan, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Nesrin Kakırman, Okul Yönetimimiz, Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı Başkanı Sn. Ahmet Çağlar, KELEV Yönetim Kurulu Üyeleri, Okul Aile Birliğimiz ve Öğretmenlerimizin katılımıyla takdim edildi. 

Ara

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezinde düzenlenen törende İstanbul Bilim Olimpiyatları Yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize ödülleri takdim edildi. Yarışmada 5'i altın, 6'sı gümüş ve 9'u bronz madalya olmak üzere toplam 20 madalya almaya hak kazanan öğrencilerimize ödülleri İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sn. Murat Altınöz, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Nesrin Kakırman, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. İsmail Günday tarafından takdim edildi. Öğrencilerimizi bu önemli başarılarından ötürü tebrik eder; başarılı çalışmalarının devamını dileriz. Öğrencilerimizin yarışmalara hazırlanması sürecinde göstermiş oldukları özverili çalışmalarından ötürü öğretmenlerimize de ayrıca teşekkür ederiz.

Eyl

Müdürümüz Sn. Muharrem Bayrak, 38. Balkan Matematik Bilim Olimpiyatlarında derece yaparak gümüş madalya almaya hak kazanan Öğrencimiz Şevket Onur Yılmaz'ı tebrik ederek, öğrencimize çeyrek altın ve plaket ödülünü takdim etti. Desteklerinden ötürü İstanbul Kabataş Erkek Liseliler Derneği Derneğine teşekkür ederiz.

Ock

Ara

28 ülkenin katıldığı 5. Uluslararası Metropol Şehirler Bilim Olimpiyatlarına katılan İstanbul Bilim Olimpiyatları Şehir Takımımız ülkemizi gururla temsil ederek 2'nci oldu.

Öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz. 21 dönemi öğrencimiz Ayse İrem Durmuş gümüş madalya kazanmıştır. Öğrencimizi uluslararası başarısından dolayı kutluyoruz .

Ara

Bilim Olimpiyatı; milli takımda yer almak ve ülkemizi ve okulumuzu uluslararası arenada temsil etmek öğrencilerimiz için büyük bir gurur ve gelenektir .

Her yıl ilk adim İSBO sinavlari ile atılır ve katılan yüzlerce, binlerce öğrenciden ilk 50' ye giren ikinci tur sınavlarına sonra da sınavlar ve seçmelerle adım adım milli takimin oluşumu sağlanır.

Okulumuzdan öğrencilerimiz önce milli takima seçildiler sonrasında milli takımla birlikte geçen yıllar içinde uluslarasi yarışmalarda Avrupa ve Dünya şampiyonlukları elde ettiler.

Okulumuzda her yıl bilim olimpiyat seçmeleri yapılıp, ciddi çalışmalar ve emek sonunda üst düzey başarılar elde edilir.

İlk tur sonuçları açıklandı.  Biyoloji' de 9 öğrencimiz, Bilgisayar' da 8 öğrencimiz, Fizik'te 4 öğrencimiz, Kimya' da 4 öğrencimiz, Matematik' te 8 öğrencimiz ilk 50 içinde yer aldılar.  Öğrencilerimizi ve onları yetiştiren öğretmenlerimizi kutluyoruz. Her alanda  4'er kişilik milli takımda mutlaka en az bir Kabataş Erkek Lisesi öğrencisi olacağına inancımız sonsuzdur.

Kas

Ekm

Mrt

Şbt

Şbt

Ock

Kas

May

Cağaloğlu Anadolu Lisesinin düzenlemiş olduğu Ulusal Fizik Olimpiyat yarışmasında Kabataş Fizik Olimpiyat takımından Kağan Kağanoğlu 5. Olmuştur.

 

May

24.Akdeniz Üniversitesi Ulusal Matematik Olimpiyatlarında Aldığımız Dereceler:
9. Sınıf Ahmet Çağdaş Girit Altın Madalya
9. Sınıf Kategorisi Hazırlık Ögrencilerimiz Bünyamin Kalaycı Gümüş 
Şevket Onur Yilmaz Bronz
10. Sınıf Öğrencimiz Ramazan Semih Akgül Bronz
10. Sınıf Ögrencimiz Erman Özturk Bronz
Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyoruz .

Mrt

50. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projelerinde Dereceye giren öğrencilerimize ve danışman öğretmenlerine, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Nesrin Kakırman, bilime katkıları için teşekkürlerini sundu. Destekleri için biz de sayin müdürümüze teşekkür ediyoruz.

Şbt

Tübitak Bilim Olimpiyatlarında başarılı olan öğrencilerimiz, kendileri için Bjk Kabataş Vakfı tarafından organize edilen yemekte başarı belgeleri ve öğrenci bursu ile ödüllendirildi.

Şbt

Okulumuz öğrencileri Tübitak Bilim olimpiyatlarında tek seferde okulumuzun tarihindeki en çok madalya sayısına ulaşarak büyük bir başarıya imza attılar. 
Biyoloji: 1 Altın, 2 Bronz 
Kimya: 1 Gümüş 1 Bronz 
Fizik: 1 Bronz
Matematik: 1 Bronz
olmak üzere toplamda 7 madalya kazanan öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ederiz.

Ara

Ulusal Bilim olimpiyatlarında Kabataş Erkek Lisesi 7 öğrencisiyle madalya almaya hak kazanarak tarihi bir başarıya imza atmıştır. Olimpiyat takımında görevli öğretmenlerimizi ve başarılarıyla bizi gururlandıran öğrencilerimizi kutluyoruz. Başarımızı pasta keserek kutladık. Öğrencilerimize gururla taşıyacakları okul kaşkolllarimizi mezunlar dernegimiz adina hediye ettik.

Olimpiyat takımımızdaki öğrencilerimiz gösterdikleri performansla camiamizi mutlu ettiler. Şimdi hedef milli takımda yer almak.

TÜBİTAK Ulusal Bilim Olimpiyatları 2. aşama sınavında başarılı olarak madalya almaya hak kazanan öğrencilerimiz:

Biyoloji

Yiğit Can Ateş
Kaan Demir
Tolga Çorbacı

Kimya

Nuri Eren Akmehmet
Ayşe İrem Durmuş

Fizik 
Kağan Kağanoğlu

Matematik

Fatih Cihan Çelebi

May

23. Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatlarında öğrencilerimiz; Erman ÖZTÜRK gümüş,Faruk Kayra IŞIK gümüş,Ömer Edip ÇOBAS gümüş,Ramazan Semih ALGÜL bronz madalya almıştır.Öğrencilerimizi ve öğretmenimiz Tansu İncekalan´ı tebrik ediyoruz.

May

Temmuz ayında Almanyada gerçekleşecek olan Almanca Olimpiyatları ön elemeleri Ankarada Goethe Enstitüsü tarafından yapıldı. 
Hazırlık E sınıfı öğrencisi Bade Pekuysal Türkiye genelinde B1 sınavına  katılan 18 öğrenci arasından 3. oldu.

Mrt

İstanbul bilim olimpiyatlarında dereceye giren öğrencilerimiz İl Milli Eğitim Müdürümüz Ömer Faruk Yelkenci´nin elinden madalyalarını aldılar.

Biyolojide

Eren Can EKŞİ, Başak FİLİZ  Altın Madalya

Tolga ÇORBACI, Kaan DEMİR Gümüş Madalya

Mustafa ELİBÜYÜK Bronz Madalya

 

Matematikte

Faruk Kayra IŞIK  Gümüş Madalya

Erman ÖZTÜRK Bronz Madalya

 

Kimyada

Ahmet Emre KARAGÖZ  Bronz Madalya

Elvin AY  Bronz Madalya

Ock

Türkiye Felsefe Kurumu tarafından yapılan Felsefe Olimpiyatında dereceye giren öğrencimiz Onur Öztemir, yabancı dilde yazdığı felsefe metni ile Dünya Felsefe Olimpiyatında ülkemizi temsil etmek üzere Karadağ,Montenegro´ya davet edildi. Bu güzel başarısı ile bizleri gururlandıran öğrencimiz Onur´u tebrik eder, ailesine ve öğretmenlerine teşekkür ederiz. Öğrencimizin okulumuzu ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edip büyük başarılarla dönmesini bekliyoruz

Mrt

22-24 Mart tarihleri arasında İTÜ´de düzenlenen Tübitak Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında öğrencilerimiz Furkan Alp Şahin ile Hazal Karataş Sosyoloji dalında "Liseli Gençler Etiketlere Bakıyor mu?" konulu projeleri ile bölge birincisi olarak Ankara´da yapılacak Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandılar. Öğrencilerimizi ve Danışman Öğretmenleri Hatice Handan Doğan´ı tebrik ediyoruz.

Ara

Okulumuz  Hazırlık F sınıfından 722 nolu Faruk Kayra IŞIK  öğrencimiz TÜBİTAK 19. Matematik Olimpiyatları yarışmasında Bronz Madalya almıştır. Kendisini okulumuz adına ve Matematik Kulübü öğretmenleri olarak kutluyor ve ATATÜRK´ ün   *Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.* sözleriyle başarılarının devamını diliyoruz. Ayrıca  TÜRKİYE´ yi temsil etmek üzere TÜBİTAK Balkan Matematik Olimpiyatları yarışması Milli Takımı´ nda görebilmek Matematik Kulübü öğretmenlerinin dileğidir.