T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Kabataş Erkek Lisesi

Etiket Sonuçları: münazara

Mrt

 

Öğrencilerimizin, özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirmek, özgün fikir üretebilme ve karşılaştıkları problemlere çözüm bulma yeteneklerini geliştirmek, herhangi bir konuda farklı görüşleri, mantık yürütme, tezler, istatistiki bilgilerle savunmak ve antitezler üretme yeteneğini geliştirmek amacıyla 5-6 ve 9 Mart 2022 tarihlerinde okulumuz Münazara Kulübü tarafından düzenlenen 6. Süleyman Seba Münazara Turnuvası, il geneli toplam 100 takımın ve toplam 33 jürinin katılımıyla gerçekleştirildi. Türkiye'nim en geniş katılımlı liseler arası, İstanbul genelinde ise düzenlenen en geniş katılımlı münazara turnuvası olma özelliğini de taşıyan turnuvanın iki gün boyu devam eden eleme turları, çeyrek ve yarı finalleri Kabataş Erkek Lisesi okul yerleşkesinde; final müsabakası ise BJK Vodafone Park Stadı'nda 4 finalist takım ve 1000'den fazla seyircinin huzurunda gerçekleştirildi. Robert Kolejin iki takımı, Galatasaray Lisesi ve İstanbul Erkek Lisesinin birer takımının katılımıyla icra edilen bu final karşılaşmasında şampiyonluk kupasını Okul Müdürümüz Dr. Muharrem Bayrak'ın takdimiyle Robert Kolejin En Uzun Süren Münazara Turnuvası adlı takımın öğrencileri Emin Özdemir ve Tuna Sağdan kaldırırken en iyi konuşması ödülüne ise Robert Kolej öğrencisi Hena Yaman layık görüldü. Turnuvanın düzenlenmesinde emeği olan tüm öğrencilerimizi kutluyor; Danışman Öğretmenimiz Anıl Tuğyan Pehlivan'a teşekkür ediyoruz. Turnuvanın gerçekleştirilmesinde katkıları olan BJK-Kabataş Eğitim Vakfı ve Kabataş Erkek Liseliler Derneğine ayrıca teşekkür ederiz.

 

Nis

Ara

Nis

Bu haftasonu 2.5 takımımız Kartal Masters'taydı. Sadece şu ana kadar final oynamışların ve en iyi konuşmacı olanların yarıştığı bu turnuvada Beyza ve Tuğrul yarı final oynadı, Tuana ise Robert'ten Ceyhun ile birlikte finaldeydi, şampiyon olup döndüler.

Alt dönemlerimiz ise Sosyal Bilimler'in düzenlediği çaylak turnuvasındaydı. Hulki ve Ezgi tur maçlarının hepsinden 1 çıkıp 15 puanla ilk sıradan break etseler de çeyrek finalde elendiler. Bahar Sona ve Pelinsu; Zeynep ve Alperen finalde bizi temsil ettiler.

Bu güzel turnuvalar için Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi'ne teşekkür ederiz.

Mrt

Süleyman Seba 4. Ulusal Münazara Yarışması sona erdi. Katilim sağlayan onlarca okulumuza ve yüzlerce takımımıza sonsuz teşekkürler. Ülkemizin en büyük lise münazara turnuvasını sorunsuz ve verimli şekilde tamamlamanın haklı gururunu yasayan münazara kulübümüzü bu üç günlük organizasyon için kutluyoruz. Ayrıca final maçları ve ödül töreninde bizleri yalnız bırakmayan Beşiktaş İlçe Milli Eğitim müdürümüz Sayın Nesrin Kakırman ve Şube müdürümüz Sayın Sedat Işık´a teşekkür ederiz

Şbt

Şbt

Kabataş Erkek Münazara Kulübü 9. sınıf üyelerinden Hulkican Balımtaş, Robert Koleji'nden Beyza Özbaran ile katıldığı İzmir Ekonomi Üniversitesi Münazara Turnuvasında şampiyon olmuştur. Öğrencimizi kutluyoruz.

Şbt

Okulumuz 9.sınıf öğrencileri Tarık Hakan Akçin, Bade Pekuysal ve Şara Yetim Robert Kolejinin ev sahipliği yaptığı uluslararası bir platform olan ESDC´19 Avrasya Münazara Şampiyonasına katıldı. Turnuvada Asya, Avrupa ve Afrika ülkelerinin çeşitli liselerinden gelen münazırlar, yine farklı ülkelerden katılan jüri üyeleri karşısında kıyasıya mücadele etti. 
Takımımız Yunanistan ve Pakistan münazara milli takımları olmak üzere ülkelerinin en iyi münazırlarından oluşmuş yerli ve yabancı 8 farklı takımla maç yaptı. Yaptığı 8 zorlu münazara maçı sonucunda 4 galibiyet alarak okulumuzu başarılı bir şekilde temsil eden öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Ock

Kabataş Erkek Münazara Kulübü olarak Türkiye genelinden 50 okulun katılımıyla gerçekleşen Türkiye Münazara Şampiyonası'nın ilk turuna katıldık. İlk 16 takıma girerek ikinci tura yükseldik.

Ara

Kabataş Erkek Münazara Kulübümüz, Tuzla Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Tuzgem Münazara Turnuvası'na katıldılar. Turnuvaya katılan altı takımımızdan beşi çeyrek final oynarken; ikisi yarı finale yükseldi. Beyza ve Kutay'ın oluşturduğu takımımız finalde okulumuzu temsil etti ve ikincilik ödülünü aldılar. Başta Kutay ve Beyza olmak üzere turnuvaya katılan tüm yarışmacılarımızı tebrik ederiz.

Ara

Liselerarası Satranç Turnuvası okulumuzda gerçekleştirildi. 37 takım ve 176 sporcunun yarıştığı turnuva da çekişmeli müsabakalar ve kıyasıya rekabetin sonucunda yeni arkadaşlıklar ve dostluklar kuruldu. Turnuva sonucunda oluşan sıralama ise aşağıdaki gibidir.

1- Kabataş Erkek Lisesi

2- İstanbul Erkek Lisesi

3- Cağaloğlu Anadolu Lisesi

Ekm

Kabataş Erkek Lisesi Münazara Kulübü olarak dört takımla Galatasaray Lisesi 4. Tevfik Fikret Münazara Turnuvasındayız. Valonya, Piyasanın Kıyametiyiz, Konuyu Sonradan Anladık ve Rütbeni Bileceksin adlı takımlarımıza iki gün sürecek bu turnuvada başarılar diliyoruz. 
Hafta sonu tatilini böyle faydalı etkinliklerle doldurdukları için öğrencilerimizi kutluyoruz.

May

Okulumuzda bu yıl ilki düzenlenen kimya günlerinde öğrencilerimiz hazirladiklari çeşitli deney-model-anologları sergilediler. Bilmsel münazaralar, parfüm yapılı, sabun yapımı gibi atölye çalışmalarının da olduğu etkinlikler düzenlendi.

Şbt

Okulumuzda 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde üçüncüsü gerçekleştirilen Geleneksel Süleyman Seba Münazara Turnuvası´na İstanbul´dan 116 takımın katılımıyla yoğun ilgi vardı. İki gün boyunca okulumuzda ağırladığımız liseli münazaracılar, kürsüye çıkarak çeşitli konularda savlarını ve karşı savlarını tartışma imkânı buldular.

Dördüncüsünü iple çekeceklerini ifade eden katılımcılar, Kabataş´ın kalitesine yaraşır bir turnuva yaşadıklarını, yarışmaya değil eğlenmeye ve öğrenmeye geldiklerini söylediler.

İkinci günün akşamında finalist olan takımlar şöyleydi: Robert Kolejden "Robert Çaylaklar", Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesinden "Sosyal Bilimler-A", İstanbul Erkek Lisesinden "Demogorgonlar" ve İstanbul Kız İHL- Kadir Has Anadolu Lisesinden "Open-HİK".

Bütün katılımcıları ve şampiyon olan Robert Çaylaklar takımını tebrik ederiz.

Okulumuzda böyle geniş katılımlı bir turnuvanın gerçekleştirilmesinde büyük emek sarf eden edebiyat öğretmenimiz Keramettin Topkara, Kabataş Münazara Kulübü eş başkanları 11. sınıf öğrencilerimizden Aylin Olgun ve Ecem Sena Uluegeci ile 10. sınıf öğrencilerimizden Melisa Tuana Uslu, Alp Başaran, İremnur Efe, Elif Aslı Özer ve Kabataş Erkek Lisesi Münazara Kulübü üyeleriyle gurur duyuyoruz.

Şbt

116 takımın katıldığı turnuva liseler arasında yapılan en büyük münazara organizasyonu.