T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Kabataş Erkek Lisesi

Etiket Sonuçları: kariyer günleri

Ara

Okulumuz Rehberlik Servisi tarafından düzenlenen "Kabataş Erkek Lisesi Kariyer Günleri" programına katılan TÜBİTAK Başkanı Sn. Prof. Dr. Hasan Mandal henüz kariyer yolculuklarının çok başında olan öğrencilerimiz ile bir araya geldi. Bugün kazanılan farkındalıkların yarına atılacak adımları belirlediğinin bilinci ile günümüzdeki ve gelecekteki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından takip etmenin önemini vurguladığı konuşmasında öne çıkan teknolojilerden, giderek önem kazanan meslek alanlarından ve gelecekte bizi bekleyen küresel zorluklardan bahsetti. Öğrencilerimizin kariyer yolculuklarında TÜBİTAK olarak her alanda yanlarında olduklarını ifade ederek destek ve burs programlar ile yarışmalar hakkında bilgiler verdi. Ayrıca öğrenci ve mezunlarımızın TÜBİTAK araştırma programlarında ve yarışmalarında kazandıkları başarılara değindi. Milli Teknoloji Hamlesi'nin genç yeteneklerinin ortaya çıkmasında bir fırsat ve kazandırdığı tecrübe ile adeta bir okul olan TEKNOFEST kapsamında düzenlenen yarışmaları anlatarak tüm gençlerimizi TEKNOFEST2024'e katılmaya davet etti. Öğrencilerimizin eğitim hayatları sürecinde olabildiğinde erken kariyer hedeflerini belirlemelerinin ve bu hedefe yönelik kendilerini geliştirebilecek alanlara dört elle sarılmaları gerektiğini hatırlattı. Başarıya giden yolda yapılması gereken ilk işin adım atmak olduğunu ve gençlerimizin bu adımı atacak bilgiye, azme ve inanca sahip olduğunu vurguladı. Son olarak öğrencilerimizden gelen kendi kariyer hedeflerine ve TÜBİTAK çalışmalarına yönelik soruları yanıtladı. Öğrencilerimizin kariyer gelişim ve tercihlerine yön verecek, gelecek vizyonlarına ışık tutacak "Kabataş Erkek Lisesi Kariyer Günleri" 21-22 Aralık 2023 tarihlerinde çok yönlü olarak okulumuzda gerçekleştirildi. 24 farklı oturumla düzenlenen programların yanı sıra öğrencilerimiz aynı zamanda üniversitelerin kurumsal yetkilileri ile de okulumuzda bir araya geldi. Programın başarıyla gerçekleştirilmesinde önemli katkıları olan Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenlerimiz Sn. Hüseyin Çoşgun'a ve  Sn. Merve Hacıabdurrahmanoğlu'na teşekkür ederiz. Ayrıca etkinlikte görev alan öğrencilerimizi de ayrıca tebrik ederiz.

Ara

Okulumuzun en büyük ve önemli organizasyonlardan biri olan KEL Kariyer Günleri 21-22 Aralık 2023 tarihinde okulumuzda gerçekleştirilecektir. Öğrencilerimize, kariyer planlamasında yol göstermek, danışmanlık yapmak ve rehberlik etmek, gelecekte yapacakları meslekleri tanıma ve doğru meslek seçimi konusunda projeler üretmek, üniversitelerin ve bölümlerin tanıtımları için etkinlikler düzenlemek, tercih dönemlerinde tercih danışmanlığı hizmeti vermek amacıyla 21-22 Aralık 2022 tarihlerinde okulumuzda düzenlenecek olan "Kabataş Erkek Lisesi Kariyer Günleri" etkinliğinde alanında yetkin birçok isim öğrencilerimizle bir araya gelecek. Bunun yanı sıra birçok üniversite temsilcisini de yerleşkemizde ağırlayacağız. Detaylar aşağıdaki postlarda yer almaktadır. Sevgili Öğrencilerimiz, Kariyer Günlerinde yer alan programlara katılım için aşağıda yer alan öğrenci duyurusu formunu tıklayabilirsiniz. Katkılarından ötürü Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenlerimiz Sn. Hüseyin Çoşgun'a ve  Sn. Merve Hacıabdurrahmanoğlu'na teşekkür ederiz.

KEL Kariyer Günlerinde Yer Alacak Üniversiteler:

1) Boğaziçi Üniversitesi

2) İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa

3) Yıldız Teknik Üniversitesi

4) İstanbul Teknik Üniversitesi

5) Koç Üniversitesi

6) Milli Savunma Üniversitesi

7) Yeditepe Üniversitesi

8) İhsan Doğramacı Üniversitesi

9) Bahçeşehir Üniversitesi

10) MEF Üniversitesi

11) Gebze Teknik Üniversitesi

12) Sabancı Üniversitesi

13) Acıbadem Üniversitesi

14) Özyeğin Üniversitesi

15) İstanbul Bilgi Üniversitesi

16) Kadir Has Üniversitesi

Kas

Okulumuzun en büyük ve önemli organizasyonlardan biri olan KEL Kariyer Günleri 1-2 Aralık 2022 tarihinde okulumuzda gerçekleştirilecektir. Öğrencilerimize, kariyer planlamasında yol göstermek, danışmanlık yapmak ve rehberlik etmek, gelecekte yapacakları meslekleri tanıma ve doğru meslek seçimi konusunda projeler üretmek, üniversitelerin ve bölümlerin tanıtımları için etkinlikler düzenlemek, tercih dönemlerinde tercih danışmanlığı hizmeti vermek amacıyla 1-2 Aralık 2022 tarihlerinde okulumuzda düzenlenecek olan "Kabataş Erkek Lisesi Kariyer Günleri" etkinliğinde alanında yetkin birçok isim öğrencilerimizle bir araya gelecek. Bunun yanı sıra birçok üniversite temsilcisini de yerleşkemizde ağırlayacağız. Detaylar aşağıdaki postlarda yer almaktadır. Sevgili Öğrencilerimiz, Kariyer Günlerinde yer alan programlara katılım için aşağıda yer alan öğrenci duyurusu formunu tıklayabilirsiniz. Katkılarından ötürü Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenlerimiz Sn. Ercan Ertekin'e ve  Sn. Sertaç Çelikçeken'e teşekkür ederiz.

KEL Kariyer Günlerinde Yer Alacak Üniversiteler:

1) Boğaziçi Üniversitesi

2) İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa

3) Yıldız Teknik Üniversitesi

4) İstanbul Teknik Üniversitesi

5) Koç Üniversitesi

6) Milli Savunma Üniversitesi

7) Yeditepe Üniversitesi

8) İhsan Doğramacı Üniversitesi

9) Bahçeşehir Üniversitesi

10) MEF Üniversitesi

11) Gebze Teknik Üniversitesi

12) Sabancı Üniversitesi

13) Acıbadem Üniversitesi

14) Özyeğin Üniversitesi

15) İstanbul Bilgi Üniversitesi

16) İstinye Üniversitesi

17) Kadir Has Üniversitesi