T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Kabataş Erkek Lisesi

Etiket Sonuçları: etkinlik

Ock

Her karışı şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış bu aziz vatanın evlatları olarak, Kabataş Erkek Lisesi öğrencileri, öğretmenleri ve okul idaresi olarak, Cumhuriyetimizin kurucusu Anafartalar Kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tarih boyunca verdiğimiz tüm şehitlerimiz ve gazilerimiz hatırasına 114 yıllık okulumuzun şanlı tarihi boyunca birçok etkinlik gerçekleştirdik.

Ock

Web sitemizde bu yıl ve önceki yıllarda yapılmış olan tüm törenler, anma programları, geziler, atölye çalışmaları, seminerler, ... vs. kulüpler başlığı altındaki faaliyetlerimiz başlığı altında toplandı. Ayrıca okulumuzun daha yakından tanınması için KEL Tanıtım başlığı açıldı. Başarılarımız başlığı altında YKS ile yarışmalardan elde edilen dereceler ve ödüller görülebilir. Konu başlıklarına tıklayarak son 5 yılın tüm haberlerine ve okulumuz hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ekm

 

"Sınıf Rehberlik Etkinlikleri" kapsamında yapılan süreç değerlendirme toplantısı, Müdürümüz Sn. Muharrem Bayrak'ın başkanlığında Rehberlik ve Psikolojik Danışman Öğretmen ve Sınıf Öğretmenlerimizin katılımıyla Adnan Dinçer Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.     

Ara

Ara

Ara

May

19 Mayıs demek Gençlik demek , Spor demek , Mücadele demek , Gelecek demek ...
19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramını Beden eğitimi zümresinin hazırladığı 8 farklı oyun ile öğrencilerimizle birlikte kutladık. Öğrencilerimiz hem eğlendiler hem de takım olarak yarıştılar. Öğrencilerimiz bu etkinliğin sık sık tekrarını istediler. Kabataş öğrencileri için her günleri 19 Mayıslar kadar anlamlı olsun.

May

1. Psikoloji Günü (11.05.2019) okulumuzda gerçekleştirildi.

May

International Telecom Union liderliğinde yapılan, Cisco tarafından da 52 ülkede her yıl düzenlenmekte olan ‘Girls Power Tech Day– Bilişimde Kızlar Günü 2019´ etkinliğine MEB BT Eğitimleri Protokolü kapsamında okulumuzda CİSCO Eğitimi alan kız öğrencilerimiz ile katılım sağladık. Etkinlikte günümüz ve gelecek teknoloji trendleri hakkında fikir alışverişi yaptık, teknoloji sektöründe fırsat eşitliği ve çeşitlilik amacı ile kariyer olanakları hakkında kız öğrencilerimizi bilgilendirerek güzel bir gün geçirdiler.

May

May

May

Kabataş Erkek Lisesi Şiir Kulübü tarafından"Halk Şiiri" temalı şiir dinletimiz sergilendi. 13.yy´da Yunus Emre´den başlayıp 20. yy´da Aşık Veysel ve Aşık Mahsuni Şerif´e kadar uzanan geniş bir yelpazede; Karacaoğlan, Dadaloğlu,Pir Sultan Abdal gibi Halk şiirinin en usta aşıklarının şiirlerinin okunduğu dinletimizde ayrıca izleyicilerimize enfes bir türkü ziyafeti de çekildi. Dinletide görev alan tüm öğrencilerimize ve emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

May

Nis

Kabataş Erkek Lisesi olarak 2 şirketle katıldığımız Genç Başarı Vakfı´nın düzenlediği Gençbizz yarıfinalinde Sentor Genç Başarı Şirketi ve Genesis Genç Başarı Şirketi 7 şirket arasında yerini alarak İstanbul ili finalisti oldu.İzmir´de gerçekleştirilecek olan Türkiye finalinde okulumuzu en güzel şekilde temsil edecekler!

Nis

Kimya kulübü öğrencilerimiz Şişli Terakki Lisesinin Laboratuvar Kardeşliği etkinliğine katıldık. Beraber deneyler yaptık ve deneyimlerimizi paylaşarak, bilgi alış verişinde bulundular.

Nis

12-15 Nisan tarihleri arasında Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen 56 Ülkeyi temsil eden 224 Lise Öğrencisi Delegenin katıldığı, "İslam Bilim Tarihi Işığında Geçmişin İhyası Geleceğin İnşası" başlıklı II.Uluslararası Model İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi MODELOIC 2019 Zirvesine okulumuzu temsilen Zehra Ceyhan ve Eslem Sena Varank katıldı. İngilizce ve Arapça olarak iki dilde gerçekleştirilen zirve, 4 gün süren panel, komite ve çeşitli oturumların ardından sona erdi. Emeği geçen tüm kurumlara teşekkür ederiz.

Nis

Tekirdağ CIP olarak ilk günümüzde ilk olarak Çorlu belediye başkan yardımcısı Kemaleddin Avcı ile bir görüşme gerçekleştirdik. Projemiz boyunca yapacağımız etkinlikler hakkında konuştuk. Daha sonra Yenice sahiline giderek sahil temizliği yaptık. Bu etkinlik sırasında ekip çalışmasını deneyimleyerek öğrendik. Ayrıca çevreye karşı duyarlılığımızı arttıran bir etkinlik oldu. Çöp torbalarını kamyonete yerleştirirken çevre halkı tarafından takdir edilmemiz bizi en çok etkileyen an oldu.
2. gününde Süleymanpaşa Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi öğrencileriyle beraber çok keyifli bir yemek atölyesi gerçekleştirdik. Değerli bilgilerini bizimle paylaşan öğretmen ve öğrencilerle beraber hem yeni beceriler kazandık hem de yeni arkadaşlıklar kazandık. Süleyman Paşa TMAL Müdürü Sayın Oğuz Günaçan'a Müdür Yardımcıları Yasemin Erbir Yıldız'a ve Pınar Pelik Şengül'e ayrıca ilgileri ve konukseverlikleri için teşekkür ederiz.

Nis

Vefa lisesinde düzenlenen Model Birleşmiş Milletler konferansına Kabataş Erkek Lisesi MUN kulübü 6 komite yöneticisi, 2 basın mensubu ve 19 delege ile başarıyla katılım gösterdi. 9-E sınıfından Selin Beker en iyi delege seçilirken 4 diğer arkadaşımız da mansiyon ödülüne layık görüldü.

Nis

Kabataş JA olarak İnovaTim eğitimlerimizden ikincisini gerçekleştirdik. Gelişen ve değişen teknoloji karşında günümüzün trendlerinin dönüşümünden ve Endüstri 4.0'ın niteliklerinin anlatıldığı güzel bir eğitimdi

Nis

Enerji Verimliliği Fuarı'na Genesis olarak katılım gösterdik. Sürdürülebilir enerji alanında şirketlerin yapmış oldukları çalışmaları gözlemledik ve kendi ürün fikrimizden de bahsetme fırsatı elde ettik. 
Başta TEMEV (Temiz Enerji Vakfı) olmak üzere de birkaç dernekle olumlu bağlantılar kurduk.

Nis

Maltepe Üniversitesi ve Roman Kahramanları Dergisi iş birliği ile sürdürülen IV. Roman Kahramanları İstanbul Edebiyat Festivali kapsamında düzenlenen panele okulumuz Kabataş Erkek Lisesi ev sahipliği yaptı.Türkiye'nin sayılı edebiyat organizasyonlarından biri olan bu festival 2019 yılında "İstanbul" temasına uygun etkinliklerle ele alındı. 
Roman Kahramanları Festivali kapsamında, okulumuz resim öğretmeni Hakan Sümer tarafından hazırlanan Bir Romandı İstanbul isimli kısa film, seyredildikten sonra programımız panelle devam etti. 
Etkinliğimizin ilk oturumu "Soğuk Savaş Döneminde İstanbul´da Edebiyat" başlığıyla gerçekleşti. Sayın Oğuz Şenses başkanlığındaki oturumda, Sayın Adnan Tekşen konuşmacı olarak yer aldı.İkinci oturum "Bir Bahçe Asılmış Şehrin Yüzüne: Çocuktaki İstanbul" konulu oturumla Sayın Derya Güllük söz aldı. 
Festivalin Kabataş Erkek Lisesi ayağı Sayın Burak Koç´un "Aylak Adam" Romanında İstanbul´un Dört Mevsimi ve Kentin Karıncalaşmış İnsanları konulu oturum ile son buldu.

Nis

Mezunlarımızın 50. Yıl plaket töreni okulumuzda gerçekleştirildi. 50. Yıl törenimize iştirak eden tüm mezunlarımıza bir kez daha saygılarımızı iletiyoruz. Katılımları için teşekkür ediyoruz.

Nis

Kel Girişimcilik olarak Eskişehir Atayurt Kolejinin düzenlediği Atayurt Genç Girişimcilik Zirvesi´19 etkinliğine katılım gösterdik.

Nis

7 Nisan tarihinde Geleneksel Tedx Kabatas etkinliğinin 3.sünü gerceklestirdik. 70 kişilik dev kadromuz pencereler temalı 8 konusmacının katılımıyla yine oldukça kaliteli bir işe imza attılar.
Konusmacılar sırasıyla;


1- Ayse Köroğlu, Aishatelier Şirketinin Kurucusu
2- Mehmet Kamil Yaroglu, Eczacı
3- Yankı Yazgan, Psikiyatri Profesörü
4- Günseli Kato, Minyatür Sanatçısı
5- Erdal Akkaya, Bağlama Virtüözü, Besteci
6- Gürkan Açikgöz, Tip 1 Diyabetli Maraton Koşucusu
7- Şahika Ercümen, Dünya Serbest Dalış Rekortmeni
8- Alp Köksal, Khan Academy Türkiye Direktörü

Nis

Otizmin farkındayız! Öğrencimizle Şehit Hüseyin Tunç Özel Eğitim İş Uygulama Okulunu ziyaret ettik. Otizmli kardeşlerimizle beraber tişört boyama etkinliği yapıp onların konserlerini dinledik.Boyadığımız tişörtleri okulumuzda giyerek otizm farkındalığına dikkat çektik.

Nis

Okulumuzda Girişimcilikte ekibin ve takım çalışmasının önemini vurgulayan Bahçeşehir Üniversitesi, Vodafone, Toyota gibi firmalardan konuşmacılar ağırladığımız 20 farklı okuldan katılımcımızın olduğu CoOperate etkinliğine imza attık. Etkinlik boyunca Nescafe, Lokmacı Emin, Polonez, Çorba Konağı gibi firmaların sponsorluklarını ve desteklerini arkamıza alırken 3D tasarım, dijital pazarlama, Microsoft Office, Websitesi Tasarlama, Ürün geliştirme başlıkları altında 5 farklı workshop'u eş zamanlı olarak gerçekleştirerek büyük bir organizasyonu daha arkamızda bıraktık.

Mrt

"Galiçya Cephesi Şehitlerimiz" ve diğer cephelerde şehit düşen askerlerimiz ve halkımız hatırasına öğrenci ve öğretmenlerden oluşan 13 kişilik heyetimiz 17 - 24 Mart 2019 tarihleri arasında Macaristan'a tarih, eğitim ve kültür içerikli bir ziyarette bulundu. Türkiye Cumhuriyetimiz Cumhurbaşkanlığı makamı himayelerinde bulunan ve Çekya (12 - 19 Ocak 2019) , Macaristan (17 - 24 Mart 2019) ve Polonya'yı (10 - 17 Haziran 2019)  kapsayan Projemizin resmi sponsorları da şu şekildedir; Gençlik ve Spor Bakanlığı, TİKA, THY, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Yunus Emre Enstitüsü.

Mrt

Kabataş´ta Fikri Takip projesi kapsamında öğrencilerimiz okumaya, anlamaya ve düşünmeye devam ediyor. Çok kıymetli Dr. Celal Fedai hocamızın katılımıyla İsmet Özel´in Taşları Yemek Yasak isimli kitabı üzerine konuştuk.

Mrt

Öğrencilerimiz Tarık Hakan Akçin ve Yavuz Selim Kaya, 15-16-17 Mart tarihlerinde Türkiye Gençleri İstişare Meclisine; ´Türk Eğitim Sistemi´ hakkında istişarede bulunmak üzere iştirak ettiler. Ülkemizin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine 31 farklı okuldan 124 temsilcinin katıldığı TÜRGİM Çalıştayında gençlerimiz; 3 gün boyunca ´Türk Eğitim Sistemini´ farklı boyutlarda ele alarak düşüncelerini beyan ettiler. TÜRGİM Çalıştayı; ´2023 Eğitim Vizyonuna´ ışık tutacak olması sebebiyle önem arz etmektedir. Oturumlarda öğrenciler tarafından sunulan maddeler oy çokluğuyla kabul edilerek alınan kararlar doğrultusunda kitapçık basılacak ve Milli Eğitim Bakanlığına sunulacaktır. Öğrencilerimiz; ´2023 Eğitim Vizyonu´ kitapçığına özgün fikirleriyle katkı sağlayarak KABATAŞLI misyonunu başarıyla gerçekleştirdiler.

Mrt

Okulumuzda mühendis adaylarımıza yönelik BEST Mühendislik Yarışması gerçekleştirildi. Yıldız Teknik Üniversitesi Best Mühendislik Kulübü İstanbul'un seçkin 10 lisesinde her yıl gerçekleştirdiği etkinlikte birinci aşamada okullara giderek 10 takım arasından dereceye giren takımı seçiyor. İkinci aşamada ise Yıldız Teknik Üniversitesinde 10 lisenin birinci takımlarını seçerek Türkiye ayağını tamamlıyor. 

Bosch gibi bir çok üst düzey firmanın sponsor olduğu etkinlik Müdür Yardımcımız Hüseyin Mısırlıoğlu ve Fizik Öğretmenimiz Gürsel Kaya koordinatörlüğünde okulumuzda gerçekleşti genç mühendis adayları el becerilerini ve akademik bilgilerini yarıştırdı. Son derece centilmen geçen mücadelede öğrencilerimiz de mühim olanın birinci olmak değil elinden gelenin en iyisini yapmak olduğunun bilincinde yarıştı. Bir çok öğrenci bu etkinlikte çekiç, tornavida ve testere gibi el aletlerini ilk defa ellerine aldı. 
Çok keyifli bu tür yarışmalar okulu sadece test çözülen dört duvar olmaktan kurtarıp tüm zeka türlerine hitap ejden bir yer haline getiriyor. Bu etkinliği gerçekleştiren YıldızTeknik Üniversitesi Best Mühendislik Kulübüne teşekkür ederiz.

Mrt

Koç Üniversitesi'nin düzenlemiş olduğu Zero To One 19' etkinliğinde GENESİS olarak yılın ilk standını açtık. Prototipimiz tüm katılımcılar tarafından beklediğimizin çok üstünde ilgi gördü ve katılımcılara verilen para kartları ile tam olarak 105 milyon lira yatırım toplayarak Startup'lar arasında birinci olduk. 500 kişiye şirketimizin sunumunu yapıp bize destek olmak isteyen yeni kişilerle bağlantı kurduk. Bu güzel başlangıç hepimize motivasyon kaynağı oldu. Bize gün boyu destek olan ve yardım eden Kabataş mezunlarımıza ayrıca teşekkür ederiz.

 

Mrt

Kabataş Değerler Kulübü, 12 Mart İstiklâl Marşı´nın Kabulü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy´u anma günü vesilesi ile Tiyatro Sanatçısı Ahmet Yenilmez´i kendi yazıp oynadığı ve Mehmet Akif Ersoy´un hayatını anlattığı; "Korkma!" isimli tiyatro oyunu ile okulumuzda ağırladı

Mrt

Kars CIP/THP ekibi olarak ikinci gün sabahtan Kars Valisi Türker ÖKSÜZ´ü ziyaret ettik ve CIP/THP kulübümüzden ve projelerimizden bahsettik. Ardından Boğatepe Köyü´ne gittik ve burada peynir yapımını gözlemleme fırsatımız oldu. Vakumlama, kaşar temizleme ve paketleme, un paketleme, temizlik, bal dökme gibi işlerde yardımcı olduk. Buradan ayrıldıktan sonra da donmuş Çıldır Gölü´ne gidip doğal güzelliği inceleme fırsatı elde ettik.

Kars CIP/THP ekibi olarak üçüncü günümüzde Kars İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan ALTUN ile Kars Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Aydın ACAY´ı makamlarında ziyaret ettik. Ardından Kars´a bağlı Kağızman ilçesine gittik ve burada Yunus Emre Anaokulunda çocuklarla keyifli vakit geçirdik. Çocuklara aldığımız eğitsel oyunları,onlarla birlikte oynadık. Bunun yanı sıra yüz boyama, hamurla oynama, boyama ve yap-boz yapma gibi faaliyetler gerçekleştirdik. Buradan çıktıktan sonra da bize bu projenin gerçekleşmesine büyük katkıda bulunan ve yardımcı olan Kağızman İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Bayşar´ı makamında ziyaret ettik. Ardından Kağızman Kaymakamı Ercan Öter ile de tanışma fırsatı elde ettik. Son olarak da Kağızman´daki Atatürk Ortaokulu ve Kazım Karabekir Ortaokulundaki 8. sınıf öğrencilerini ziyaret edip okulumuz hakkında bilgilendirdik. Liseye Geçiş Sınavı ile ilgili birkaç tüyo vererek yollarına ışık tuttuk.

Mrt

Kabataş Mekteb-i İdadisi'nin ,"Önce Vatan" diyerek Balkan Cephesi'ne koşan ve geri dönmeyen 1911 ile 1912 yılı son sınıf öğrencilerini asla unutmadık. 7 Mart 1913 günü Kabataş Mekteb-i İdadisi okul yönetimi öğretmen ve öğrencileri bir toplantı gerçekleştirdiler. Toplantının sonuçlarını makam odasında kayda geçiren Hüseyin Nazım Bey, okulun vukuat defterine şu satırları yazıyordu; "Bugün okulumuz renklerinin, vatan için akıtılan kanı temsil eden " Kırmızı" rengin yanına şehit olan öğrencilerimizin cesaret ve mateminin sembolü olarak "Siyah" rengin eklenmesi suretiyle değiştirilmesine karar verilmiştir..."

Emanet koltuklarımızın gerçek sahipleri 15-16 yaşında yaşamlarını ülkelerine verip bayrağımızda dalgalanan şehitlerimizdir .

Onlarla gurur duyuyoruz. 

Mrt

Kabataş Erkek Lisesi CIP/THP kulübü kapsamanında 3-10 Mart tarihinde Kars´a gitti. Dokuz öğrenci ve bir öğretmenden oluşan ekibimiz, bugün Kars merkeze bağlı Hacıveli Köyü´nü ziyarette bulundu. Bu kapsamda köydeki Hacıveli İlkokulunda Melike Selcan Batır sorumluluğundaki öğrencilerimiz ilkokul öğrencileriyle çeşitli aktiviteler yaptılar. Okula gitmeden önce alınan kırtasiye malzemeleriyle çocuklar el becerilerini geliştirmeye yönelik eğlenceli faaliyetlerde bulundular. Ardından ise okul bahçesinde oyunlar oynandı. Okulda geçirilen beş saatlik sürenin ardından köy halkı, ekibimizi evlerinde ağırladı. Son olarak günümüzü civardaki tarihi güzelliklerden olan Ani Harabeleri´nde bitirdik. 

Mrt

Tasarım Kulübü olarak 30´dan fazla öğrencimiz ile beraber Yusuf Elbir ile bir Eskiz Çizim Atölyesi düzenledik. Yusuf Elbir´e bize bu güzel eğitimi verdiği için çok teşekkür ederiz

Şbt

14-17 Şubat tarihleri arasında Türkiye´ nin önde gelen birçok okulunun katılımda bulunduğu Koç Lisesi´ nin düzenlemiş olduğu Koç Forum 19´a 11 öğrenci ile katıldık. Öğrencilerimiz için bol paylaşımlı ve güzel kazanımların olduğu bir konferans oldu.

Şbt

Kabataş´ta Fikri Takip Okuma Grubu olarak bugün Henri Pirenne´nin Ortaçağ Avrupasının Ekonomik ve Sosyal Tarihi isimli kitabını Tarihçi-Yazar Abid Yaşaroğlu´nun katılımı ile tahlil etmeye çalıştık.

Şbt

Öğrencilerimizden Yiğithan Bektaş, Zülal Demirtaş ve Zübeyde Gazanker Bilim Virüsü programında 1. hafta hayal gücü ve soru sorma atölyelerine katıldılar.

Şbt

Kabataş Erkek ve Vefa Girişimcilik işbirliğiyle Kabataş Erkek Lisesi´nde gerçekleştirdiğimiz Co-Discovery Etkinliğine katılım gösteren herkese çok teşekkür ederiz.Mentor konuşmaları,sunumlar ve atölyelerle geçen güzel bir gündü.

Şbt

Kel Girişimcilik olarak bugün Danone Türkiye ofisindeydik.Akmina Case´inde birinci olan ekibimizi en güzel şekilde ağırladıkları ve tecrübelerini aktardıkları için çok teşekkür ederiz.

Şbt

Hatay THP projemizin son ve 5. gününde öğrencilerimiz Migros´tan sağlamış oldukları 30 adet erzak kolisini belediye tarafından belirlenmiş ailelere dağıttılar. Ekonomik açıdan dezavantajlı aileler bu yardım karşısında çok mutlu oldular. Ekibimiz onlara desteğini esirgemeyen Çilem Soylu´nun da yanına giderek ona bizden küçük bir hediye bıraktı. 
Daha sonra M.Ö. 300 yıllarında yapılmış olan Titus tünelini, Beşikli mağara ve kaya mezarlarını gezerek tarihi dokuyu yerinde görme imkanı buldular.
Gönüllü öğrencilerimizi bu projeyi başarıyla sonlandırdıkları için tebrik ediyor, onlarla gurur duyuyorum.

Şbt

THP projemizin 4. gününde öğrencilerimiz Payas Özel Eğitim Uygulamaları Kademe 1 Okulu'nu ziyaret ettiler ve kendi aralarında oluşturdukları orkestra ve Payas Özel Eğitim Uygulamaları Kademe 1 Okulu'nun müzik öğretmeni eşliğinde ;çocuklar ile şarkılar söylediler,dans ettiler,çok keyifli vakit geçirdiler.
Daha sonra Dörtyol/Karakese'deki Karakese İlkokulu öğrencilerine hediyeler verip onlarla oyunlar oynadılar.İlk Kurşun Müzesi'ni ziyaret ettiler.
Ve projelerini gerçekleştirebilmeleri için öğrencilerimizden yardımlarını esirgemeyen Payas Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı'nı ziyaret ettiler.
Öğrencilerimiz projelerinin 4. gününde hem tarihi hem sosyal hem manevi açıdan çok değerli anılar kazandılar.

Şbt

Okulumuz CIP kulübünden 10 öğrencimiz İzmir´in Bayındır ilçesinde Sosyal Sorumluluk çalışmalarına devam ediyor. Turan Köyü İlkokulundaki birleştirilmiş sınıfta öğrenim gören öğrencilerle sınıf etkinlikleri yaptılar. Bayındır Efe Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezine giderek, sorumlu öğretmenler eşliğinde, çalışmalara katıldılar. Bayındır Orman İşletme Müdürlüğünü ziyaret ederek, kurum müdürü Hasan Sarıtaş tarafından Orman yangınları ve toplumu bilinçlendirme çalışmaları hakkında bilgilendirildiler.

 

Şbt

Hatay THP nin 3. gününde proje liderlerimizden Nilsu Dönmez´in köy okulu için kırtasiye malzemesi bağışı yapan ortaokuluna gidip teşekkür ettiler ve bu ziyarette söyleşi yaparak vakitlerini değerlendirdiler. Yapılan bu söyleşi hem öğrencilerimize hem de okul öğrencilerine çok katkı sağladı. Yapılan bu gezi sonrasında ekibimiz Tosyalı Sevgi Evleri´ndeki çocuklarla vakit geçirmek üzere yola koyuldu. Yapılan bu geziden epey keyif alındı. Çocuklarla ilk önce eğitici drama etkinliği yapıldı ve ekibimizin anlattığı hikayeleri çocuklar canlandırdı. Akabinde çocuklarla "Just Dance" etkinliği yapıldı ve çocuklar ekibimiz eşliğinde dans ettiler ve günü burada noktaladılar.

Şbt

THP projemizin 2. gününde öğrencilerimiz dünyanın en uzun sahillerinden biri olan Çevlik Sahili´ne gittiler. Hatay Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda gerçekleştirilen bu projemiz için Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lüftfü Savaş`a desteklerinden ötürü teşekkür ederiz. Her ne kadar öğrencilerimizin gitmelerinin asıl nedeni çevre kirliliğinden muzdarip olan bu güzel sahilimizdeki çöpleri eldiven ve çöp poşetleri aracılığıyla toplamak olsa da bunun yanında sahilde eğlenceli vakit geçirdiler.Hatay halkı bu duruma şaşırmakla beraber ülkemizin karşı karşıya olduğu çevre kirliliği gibi önemli bir konuda farkındalık kazandılar.Bunun ardından gönüllülerimiz Musa Ağacı´nı ve Uzun Çarşı´yı ziyaret ettiler ve Hatay´ın kültürel ve tarihi değerleri hakkında bilgi sahibi oldular.
Hatay THP projesinin 2. gününde öğrencilerimiz sadece sahil temizlemekle kalmadı ve ağaçlandırma çalışmasına da katkıda bulunarak okulumuzu temsilen okulumuzun adını alan "Kabataş Erkek Lisesi Ağacı"nı diktiler. Akciğerlerimiz ve geleceğimiz olan bu güzel fidanları Hatay´a ve ülkemize armağan ettiler.

Şbt

KABATAS CIP ülkemin farklı illerinde toplum görevini yapmaya gruplar halinde devam ediyor. Kabataş Erkek Lisesi öğrencilerimizden Hatay THP kapsamında Hatay´a giderek gerçekleştirmiş olduğumuz faaliyetler bugün itibariyle başladı.12 kişilik öğrenci ekibimiz öğretmenimiz Gökhan Bayrakdar liderliğinde,şehrin kültürel dokusunu tattıktan sonra Altınözü İlkokulunda çocuklarla eğitici ve öğretici istasyon oyunlarının devamında ihtiyaç sahibi çocuklara gerekli yardımları FLO sponsorluğunda gerçekleştirdi. Çocuklarla geçirdikleri keyfli vaktin ardından çocuklara ihtiyaçları kapsamında kırtasiye malzemeleri ve kışlık botlar takdim edildi. Ekibimiz çocuklarla vedalaştıktan sonra es geçilmemesi gereken Hatay arkeoloji müzesini gezmeye gitti. Şehir turu St. Pierre kilisesiyle ve Hatay Arkeoloji Müziesi ile devam etti.

Şbt

Okulumuz robotik takımı Sabancı Üniversitesi´ne görüşmeye gitti. Bizi Collaboration Space´te ağırladılar, çeşitli konularda workshoplar yaptık. Sabancı Üniversitesinden Kemalettin Bey bize yaptıkları ilgili daha detaylı bilgi verip sorularımızı cevaplarken biz de kendilerine takımımızı, FIRST´ü ve FRC´yi tanıttık sorularını cevapladık. Bugün bizimle ilgilenen, vakit ayıran herkese çok teşekkür ediyoruz.

Şbt

Bugün "Kağıt Uçaktan Planöre" havacılığın temeli kursumuz Milli Takım Sporcusu Sn.İsmail Keskin´in Eğitmenliği ve İstanbul Planör Kulübü Başkanı Sn.Birol Öner´in mentorluklarıyla başladı. Hedef Kabataşın armasını göklere çıkarmak...

Şbt

Kabataş Erkek Lisesi CİP Kulübü 4-9 Şubat tarihinde Gaziantep´te son derece anlamlı bir projeye imza attı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Uygar Anadolu Lisesi ev sahipliğinde gerçekleşen proje kapsamında öğrencilerimizle ilk günümüzde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağında hayvan dostlarımızla vakit geçirdik, hayvanat bahçesi ziyaretinde bulunduk. İlk günümüzün ikinci durağı Gaziantep Huzurevi oldu. Hayatlarına burada devam eden büyüklerimizle bol bol sohbet edip hayat tecrübelerini dinleme imkânı bulduk. Aynı gün Kendirli Gazi Kültür Merkezi ziyaretimizde ise Gaziantep´in İstiklal Harbi kahramanları Şahin Bey´i, Kılıç Ali´yi yakından tanıma imkânı bulduk.
İkinci gün Sırasöğüt İlkokulu´nun kıymetli öğretmenleri ve gözleri parlayan öğrencileri ile buluştuk. Onlarla birbirinden neşeli etkinliklere ortak olduk ve hatıra kalsın diye güzel panolar hazırladık.
Üçüncü günümüzde Sırasöğüt İlkokulu öğrencileri ile Zeugma Mozaik Müzesini ve Gezegen Evini ziyaret edip Gaziantep tarihine ilişkin güzel şeyler öğrendik.
Dördüncü günümüzde ise Gaziantep Mozaikleri Kültür ve Sanat Merkezi´nde kıymetli hocalarımızın desteği ile öğrencilerimizle mozaik çalışması yaptık.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Mutfak Sanatları Eğitim Merkezi´nde kolları sıvayıp Gaziantep mutfağının birbirinden güzel yemeklerini yapmaya çalıştık. Daha sonra Gaziantep Emine Göğüş Mutfak Müzesi´nde geçmişten bugüne Gaziantep´in zengin mutfak kültürüne ilişkin bilgiler edindik.
Gaziantep Hamam Müzesi´nde hala yaşayan hamam kültürüne dair çokça şey öğrendik.
Gaziantep´in en özel mekânlarından birine, Mutlu Kafe´ye misafir olmak her şeyden daha çok heyecan vericiydi muhakkak. Yeryüzünün incileri ile güzel oyunlar oynayıp sohbetler ettik.
Emek ve destek verenlere herkese teşekkür ediyoruz.

Şbt

Kabataş Erkek Liseliler Mezunlar Derneği Olağan Genel Kurulu okulumuzda yapıldı. Yeni Dernek Yönetimi Genel kurulda yapılan seçim ile belirlendi. Camiamiza hayirli olsun. Geçmiş yönetim kurulu üyelerimize çalışmaları ve emekleri için teşekkür ediyoruz. Yeni yönetim kurulunu kutluyor başarılar diliyoruz.
Kabataş Erkek Lisesi ve ülkemizin gençlerine en iyi eğitimi verebilmek için gayret eden camiamizin herbir bireyine teşekkür ederiz.

Ock

Öğrencilerimiz, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün 2023 Vizyon Belgesi çerçevesinde başlatmış olduğu Atölye Buluşmaları projesi kapsamında Sabiha Gökçen M.T.A.L. Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı öğrencileri ile bir araya geldiler.  

Öğrencilerimiz Pastacılık ve Mutfak dalında iki gruba ayrılarak gün boyu ev sahibi öğrenciler ile birlikte birbirinden lezzetli yemekler hazırladılar. Pastacılık grubundaki öğrencilerimiz Pastane Pizzası, Cup Cake ve şeker hamurundan figürler hazırlarken, mutfak grubundaki öğrencilerimiz Tarhana İle Panelenmiş Zerdeçallı Damla Sakızlı Portakal Soslu Levrek ve yanında Mini İçli Köfte hazırladılar. Öğrencilerimiz hazırladıkları yiyecekleri birlikte afiyetle yiyerek günü keyifli bir şekilde tamamladılar. 

Ziyaret için Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerine teşekkür ederiz.

Ara

6-9 Aralık 2018 tarihleri arasi Üsküdar Amerikan Lisesinin düzenlediği ve bu yıl 25. yılını kutlayan uluslararası bir çok delegenin katıldığı TIMUN konferansına 6 kişilik bir delegasyonla katıldık.

Kas

23 /26 Kasım 2018 tarihleri arasında Enka okullarının düzenlediği ENIMUN 2018´e ( Enka Okulları Model Birleşmiş Milletler Simülasyonu) 14 delege ve 1 komite başkanlığı görevleri ile katılım sağladık. Yurt dışından birçok delegenin katıldığı uluslararası düzeyde gerçekleştirilen bu konferansa 26 okul arasında katılan tek devlet okulu olduk.

Ekm

20-21 Ekim´de gerçekleştirilen Sac Business Conference´da Kel Girişimcilik olarak bir ekibimiz birinci,iki ekibimiz ikinci,bir ekibimiz de üçüncü olarak etkinliği tamamladı.Katılan tüm ogrencilerimize üstün çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Ekm

15 kişilik bir delegasyon ekibi ve 1 tane komite başkanı ile 19-22 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan Üsküdar Amerikan Lisesi Eğitim Forumuna katıldık

May

Kabataş Erkek Lisesi Tiyatro Topluluğu KEL´TT, 19 Mayıs´ta Profilo Gösteri Merkezindeki oyunları ile izleyenleri kendine hayran bıraktı. F.G.Lorca´nın  Don Cristobita ile Dona Rosita´nın Acıklı Güldürüsü´nü sergileyen topluluk, ayakta alkışlandı.

Mrt

10 E-F sınıfları Edebiyat öğretmenleri Yüksel BACAK eşliğinde Harbiye Muhsin Ertuğrul sahnesinde sergilenen Hisse-i Şayia adlı oyunu izledi.

Oyun sonrası usta tiyatrocu Zihni GÖKTAY ile de hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmediler.