T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Kabataş Erkek Lisesi

Etiket Sonuçları: bilişim ve teknoloji

Ara

Robotik Atölyemizin açılış töreni, Kaymakamımız Sn. Önder Bakan, İl Sağlık Müdürümüz Sn. Kemal Memişoğlu, Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Sn. Doç.Dr. Seyhun Şahin, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sn. Hatice Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Nesrin Kakırman, Okul Yönetimimiz, Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı (KELEV) Başkanı Sn. Ahmet Çağlar, İstanbul Kabataş Erkek Liseliler Derneği Başkanı Sn. Özgür Şahin Öztürk, 1971 Mezunumuz Rahmetli Orhan Örnek'in kıymetli ailesi bağışçılarımız Sn. Nur Örnek, Erhan Örnek, Hakan Örnek ve Ömer Örnek, Lenova Şirketi Genel Müdürü Sn. Emre Hantaloğlu, Lumikron Teknoloji Şirketi Genel Müdürü Sn. Ata Pank, Eğitimci Sn. Burhan Şengün, öğretmen, veli, öğrenci ve mezunlarımızın geniş katılımıyla gerçekleştirildi. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Ara

Okulumuz Robotik Atölyesinin yenilenmesi sürecindeki katkılarından ötürü İstanbul Kabataş Erkek Liseliler Derneğine, 3-E Fen / 1971 Mezunumuz Rahmetli Orhan Örnek'in şahsında "Örnek" ailesine, Lenova Genel Müdürü Sn.  Emre Hantaloğlu'na, Lumikron Teknoloji Şirketi Genel Müdürü Sn. Ata Pank'a, Sn. Adil Sadıkoğulları'na öğretmen ve öğrencilerimiz adına teşekkür ederiz. 

Eyl

TEKNOFEST - İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne Müdürümüz Muharrem Bayrak ve Öğretmenlerimizin rehberliğinde öğrencilerimizle katılım sağladık.

Şbt

Ara

Ekm

Haz

Okulumuzda düzenlediğimiz Arduino Uygulamaları kursumuzu son dersimiz ile tamamladık. Kurs kapsamında yaklaşık 70 saatlik eğitim alan öğrencilerimiz montajını yaptıkları araç için yazdıkları kod ile kurslarını tamamladılar. Kurs kapsamında elektronik, mekanik ve kod kısmında bilgilerini geliştirdiler ve üstün gayretleri ile kursu tamamladılar. Robotik çalışmaları ve kod yazma konusunda yanan merak ateşleri ile geleceğin teknolojileri konusunda yeni alanlar için çalışacak öğrencilerimize başarılar dileriz.

May

2 takimla katıldığımız Kozmos Yazılım Anadolu Lisesinin düzenlemiş olduğu Liseler Arası Satranç Turnuvasında takımımızın turnuvayı namağlup şampiyon olarak tamamlaması Türkiye Şampiyonası öncesinde moral oldu. Tebrikler çocuklar darısı Türkiye Şampiyonasına...

May

International Telecom Union liderliğinde yapılan, Cisco tarafından da 52 ülkede her yıl düzenlenmekte olan ‘Girls Power Tech Day– Bilişimde Kızlar Günü 2019´ etkinliğine MEB BT Eğitimleri Protokolü kapsamında okulumuzda CİSCO Eğitimi alan kız öğrencilerimiz ile katılım sağladık. Etkinlikte günümüz ve gelecek teknoloji trendleri hakkında fikir alışverişi yaptık, teknoloji sektöründe fırsat eşitliği ve çeşitlilik amacı ile kariyer olanakları hakkında kız öğrencilerimizi bilgilendirerek güzel bir gün geçirdiler.

May

International Telecom Union liderliğinde yapılan, Cisco tarafından da 52 ülkede her yıl düzenlenmekte olan ‘Girls Power Tech Day– Bilişimde Kızlar Günü 2019´ etkinliğine MEB BT Eğitimleri Protokolü kapsamında okulumuzda CİSCO Eğitimi alan kız öğrencilerimiz ile katılım sağladık. Etkinlikte günümüz ve gelecek teknoloji trendleri hakkında fikir alışverişi yaptık, teknoloji sektöründe fırsat eşitliği ve çeşitlilik amacı ile kariyer olanakları hakkında kız öğrencilerimizi bilgilendirerek güzel bir gün geçirdiler.

Mrt

Okulumuzda Arduino ve kodlama kurslarına devam ediyoruz. Öğrencilerimiz bu haftaki derslerinde günlük hayatlarında çokça karşılaştıkları ekranların temel çalışma prensibini ve bu ekranları kodlamayı öğrendiler. Bir çok elektronik sensörün çalışma prensibini öğrenen öğrencilerimiz bu teknolojilere kod ile hükmetmeyi öğrenerek, yeni teknolojiler için fikir üretmeye devam ediyorlar.

Mrt

Beşiktaş İlçe Miili Eğitim Müdürlüğü 2023 Eğitim Vizyon Belgesi kapsamında Vizyon Buluşmaları toplantısında bugün "Yapay Zekayı Yönetmek" konulu söyleşi de İstinye Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Muharrem Usta'yı dinledik. Günümüz dünyasında ve geleceğimizde önemli bir yere sahip olan veri ve yapay zeka konusundaki faydalı bu söyleşi için Dr. Muharrem Usta'ya, bu söyleşinin hazırlanmasında emeği geçen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi yönetimine teşekkür ederiz.

Mrt

Kabataş Erkek Lisesi Cisco Eğitici Ortağı Ağ Yöneticileri Derneği Arasında Uluslararası Sertifikasyonlu Bilisim Teknolojileri Eğitimleri İş Birliği Protokolü imzalandı. 40 ögrencimiz ust düzey teknoloji egitimleri alacaklar. 4 okul ve 4 şirket ile yapilan protokolün İmza töreni İstanbul Erkek Lisesinde yapıldıktan sonra Kabataş Erkek Lisesinde öğrencilerle görüşülüp değerlendirme toplantısı yapıldı.

Şbt

Okulumuzda Arduino kurslarımız devam ediyor. Bu haftaki arduino kursumuzda öğrencilerimiz elektronik sensörleri tanımaya devam ediyorlar. Çalışma prensibini öğrendikleri sensörleri kodlayarak projeler ürettiler. Elektronik ve kodlamaya meraklı öğrencilerimiz yeni projelerle çalışmaya devam edecekler.

Şbt

Okulumuz robotik takımı Sabancı Üniversitesi´ne görüşmeye gitti. Bizi Collaboration Space´te ağırladılar, çeşitli konularda workshoplar yaptık. Sabancı Üniversitesinden Kemalettin Bey bize yaptıkları ilgili daha detaylı bilgi verip sorularımızı cevaplarken biz de kendilerine takımımızı, FIRST´ü ve FRC´yi tanıttık sorularını cevapladık. Bugün bizimle ilgilenen, vakit ayıran herkese çok teşekkür ediyoruz.

Ara

Okulumuzda öğrencilerimiz Arduino kursu ile hayal ettikleri üretip pratiğe dönüştürüyorlar. Arduino kurslarımız ile öğrencilerimiz hem elektronik alanındaki bilgilerini geliştiriyor hem de programlama dünyasına adım atıyorlar.

Ara

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Cem Say, Yazılım Kulübü öğrencilerimiz ile bir araya geldi. Say, öğrencilerimize Yapay Zeka ve Türkiye'de Bilişimin Geleceği hakkında bilgi verdikten sonra öğrencilerimizin merak ettiği soruları cevaplandırdı.

Ara

Urfodu Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması hafta boyunca okulumuz öğrencilerinden basvuru yapanlar farklı branşlarda sınavlara girdiler.

Kas

Okulumuz öğrenciileri Sankara Beyin ve Biyoteknoloji Araştırma Merkezi´ne gezi düzenlediler. Merkezde yetkililerden Can Kayacılar öğrencilerimize sağlık ve teknoloji hakkında bir sunum yaptı. Bu sunum ile öğrencilerimiz merkezin araştırmaları hakkında bilgi sahibi oldular. 

Kas

Okulumuzu ve robotik kulübümüzü ziyarete gelen Sayın Cumhurbaşkanı başdanışmanı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu´na ve aynı zamanda okulumuz mezunu Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Baskani Sayın Prof. Dr. Göksel Aşan´a okulumuzu gezdirdik ve robotik takımımızı, projelerimizi anlattık. Yoğun programlarına rağmen bize vakit ayırdıkları ve verdikleri destek sözleri için Kabataş Erkek Lisesi olarak teşekkür ederiz.

Ekm

KELrot Yarışmanın 3.cü ve son gününde Ülker Arena´dan tabi ki ödülle döndüler. Yarışmadaki Safety Animation Award ödülü Kabataş Erkek Lisesinin.
Öğrencilerimizi ve danisman ögretmenlerimizi kutluyoruz.

Ekm

KELrot5655 ile robot kulübümüz sezonun ilk yarismasinda ekibe yeni katılan gençlerle Ülker arenada mücadele ediyor. Kabataş her alanda her yerde başarılarıyla en önde...

Eyl

Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı ve T3 vakfının destekleriyle İstanbul 3.havalimanında düzenlenen Teknofest´e katıldık.

Mrt

FRC Türkiye elemelerine katılan robotik takımımız yarıfinallere kalma başarısı gösterdi.

Safety Award ve Innovation in Control Award´ı alırken, kaptanımız Anıl Mert Ar Dean´s List Finalist Award´ı kazanarak

seneye yapılacak yarışmada Amerika´ya gitme hakkı kazandı

Robotik takımımızı başarılarından dolayı kutluyoruz.

Nis

 

 

Amerika´nın California Eyaleti San Jose şehrinde yapılacak olan First Robotics Competition robot basketbol şampiyonası için Okul Müdürümüz Fatih GÜLDAL başkanlığında Fizik öğretmenimiz Hakan BİLİR koordinasyonunda Robotik kulübü öğrencilerimizi Atatürk havalimanı´ndan uğurladık.

Kulüp Öğrencilerimiz

OĞUZ ARIKAN , TAHA GÜNAYDIN, CAN KAVAS ,KAYA GÖKALP , ALP BALAL, AKIN AKIN AÇIKGÖZ, TUNA TORLAK, CEREN YAMAN, EMRE KIRGÜL, YILMAZ ONAT KÖYLÜOĞLU

ROBOTİK KULÜBÜMÜZE BAŞARILAR DİLİYORUZ