T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Kabataş Erkek Lisesi

Etiket Sonuçları: atölye

Mrt

Müzik derslerinde ve kulüp çalışmalarında aktif olarak kullanılan atölyemiz ve çok sayıda müzik grubumuz ile farklı türlerde enstrümanlarımız bulunmaktadır. Ana binamızın koridorunda bulunan piyonomuz eşliğinde Kabataş Sahne'de, tenefüs saatlerinde öğrencilerimizin resitallerini dinlemeniz mümkündür.

Mrt

Atölyelerimizde görsel sanatların birçok dalında eğitimler verilmektedir.

Mrt

Öğrencilerimizin Bilgisayar Bilimi, kodlama, yazılım ve bilişimle ilgili her türlü çalışmayı yapabileceği atölyemizdir.

Mrt

FRC Türkiye birinciliği derecesi bulunan Robotik Kulübümüzün atölyesini yeniledik. En modern donamımlara sahip olan kulübümüz yeni başarılar için çalışmalarını sürdürüyor.

Ara

Robotik Atölyemizin açılış töreni, Kaymakamımız Sn. Önder Bakan, İl Sağlık Müdürümüz Sn. Kemal Memişoğlu, Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Sn. Doç.Dr. Seyhun Şahin, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sn. Hatice Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Nesrin Kakırman, Okul Yönetimimiz, Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı (KELEV) Başkanı Sn. Ahmet Çağlar, İstanbul Kabataş Erkek Liseliler Derneği Başkanı Sn. Özgür Şahin Öztürk, 1971 Mezunumuz Rahmetli Orhan Örnek'in kıymetli ailesi bağışçılarımız Sn. Nur Örnek, Erhan Örnek, Hakan Örnek ve Ömer Örnek, Lenova Şirketi Genel Müdürü Sn. Emre Hantaloğlu, Lumikron Teknoloji Şirketi Genel Müdürü Sn. Ata Pank, Eğitimci Sn. Burhan Şengün, öğretmen, veli, öğrenci ve mezunlarımızın geniş katılımıyla gerçekleştirildi. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Ara

Okulumuz Robotik Atölyesinin yenilenmesi sürecindeki katkılarından ötürü İstanbul Kabataş Erkek Liseliler Derneğine, 3-E Fen / 1971 Mezunumuz Rahmetli Orhan Örnek'in şahsında "Örnek" ailesine, Lenova Genel Müdürü Sn.  Emre Hantaloğlu'na, Lumikron Teknoloji Şirketi Genel Müdürü Sn. Ata Pank'a, Sn. Adil Sadıkoğulları'na öğretmen ve öğrencilerimiz adına teşekkür ederiz. 

Şbt

Kas

Ekm

Tiyatro Fil'in genel sanat yönetmeni Mustafa Poyraz, okulumuz Destination Imagination kulübü öğrencileriyle sahne sanatları ile ilgili atölye çalışması gerçekleştirmiştir.

Ekm

Sevgili velilerimiz, 12. sınıf olmak öğrencilerimizi hem fiziksel, hem de duygusal açıdan çok zorluyor. Sınava hazırlanan öğrencilerimize destek olan siz ebeveynlerimiz için de bazen süreç zorlayıcı olabiliyor.  Bu atölye çalışmasında; Ergen beyni nasıl çalışır? Çocuğumun fiziksel ihtiyaçları nedir? Çocuğuma nasıl duygusal destek verebilirim? Bu zorlu süreçte kendime nasıl destek olabilirim?  Sorularına cevap bulmaya çalışacağız.  Atölye 1 Kasım 2019 Cuma günü 9.30-11.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Öğleden sonra işlerine yetişmek isteyen velilerimiz için başlangıç ve bitiş saatlerine önem vereceğiz.  Atölye sürecini Uzm. Psk. Dan. Elif AKSOY yürütecektir.  Katılmak isteyen tüm 12. sınıf ebeveynlerini çalışmaya bekliyoruz. Sorularınız için kabatasrehberlik@gmail.com adresine mail atabilirsiniz. Sevgiler...

Nis

Japon kültüründe önemli bir yere sahip olan origami sanatını bizlere tanıtmak üzere sevgili dostumuz Kiyoe Kurokawa okulumuza geldi.12.sınıf öğrencimiz Ceylin Özgür Erzen ile birlikte bir Japon halk ezgisi olan Sakura (Kiraz Ağacı )şarkısını da seslendirdiler.

Mrt

Havacılık ve Model Uçak Kulübümüz mezunlarımızın desteği ve milli sporcuların mentörlüğünde uzun yıllar sonra tekrar canlanıyor. Gençler bu aktiivite ile hem aerodinamik bilgikerini öğrenirken aynı zamanda bir çok fizik prensibini model uçaklarında uyguluyacaklar. Başarılı mentörlerimiz İsmail Keskin, Birol Önel ve destek olan mezunlarımızdan Hüsamettin Özenç'e teşekkür ederiz

Mrt

10. Ve 11. Sınıflardan istekli öğrencimlerimizle yaptığımız Gelecek Tasarım Atölyesinin 5. Oturumunu gerçekleştirdik. Bu çalışmada öğrenciler hayal ettikleri geleceğe giden alternatif yolları ve atacakları adımları görüp, 1 yıllık ve 1 aylık hedeflerini oluşturdular.

Mrt

Kabataş Erkek Lisesi Rehberlik Servisi olarak 10. ve 11. Sınıfta alan seçimi, meslek seçimi ve kariyer belirleme sürecinde kararsızlık yaşayan 15 öğrencimiz ile 6 oturumda yürüteceğimiz Gelecek Tasarım atölyemizin bugün ilk çalışmasını yaptık. İlk oturuma öğrencilerimizin velileri de eşlik ettiler. Tanıştık, çalışmaya ısındık ve çalışmadan beklentilerini ortaya koydular, daha ilk oturumdan bu zorlu süreçte yalnız olmadıklarını gördüler.

Şbt

Öğrencilerimizden Yiğithan Bektaş, Zülal Demirtaş ve Zübeyde Gazanker Bilim Virüsü programında 1. hafta hayal gücü ve soru sorma atölyelerine katıldılar.

Ock

Öğrencilerimiz, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün 2023 Vizyon Belgesi çerçevesinde başlatmış olduğu Atölye Buluşmaları projesi kapsamında Sabiha Gökçen M.T.A.L. Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı öğrencileri ile bir araya geldiler.  

Öğrencilerimiz Pastacılık ve Mutfak dalında iki gruba ayrılarak gün boyu ev sahibi öğrenciler ile birlikte birbirinden lezzetli yemekler hazırladılar. Pastacılık grubundaki öğrencilerimiz Pastane Pizzası, Cup Cake ve şeker hamurundan figürler hazırlarken, mutfak grubundaki öğrencilerimiz Tarhana İle Panelenmiş Zerdeçallı Damla Sakızlı Portakal Soslu Levrek ve yanında Mini İçli Köfte hazırladılar. Öğrencilerimiz hazırladıkları yiyecekleri birlikte afiyetle yiyerek günü keyifli bir şekilde tamamladılar. 

Ziyaret için Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerine teşekkür ederiz.

May

Okulumuzda bu yıl ilki düzenlenen kimya günlerinde öğrencilerimiz hazirladiklari çeşitli deney-model-anologları sergilediler. Bilmsel münazaralar, parfüm yapılı, sabun yapımı gibi atölye çalışmalarının da olduğu etkinlikler düzenlendi.

Şbt

Okulumuz rehberlik servisinin organize ettiği "Gelecek Tasarım Atölyesi" bugün kariyer yolculuğu konusunda destek arayan 11 öğrencimiz ve aileleri ile açılışını ve ilk oturumunu gerçekleştirdi. Mesleki yönelim ve kendini tanıma sürecinde destek arayan öğrencilerimizden çalışmaya yoğun başvuru olmuş, ancak grup çalışmasının etkililiği için 11 öğrencimiz çalışmaya dahil edilmiştir. Okulumuz psikolojik danışmanı Elif Aksoy tarafından yürütülen grup çalışmasında velilerimiz ve öğrencilerimiz daha ilk çalışmadan duygularını paylaşmanın ve destek bulmanın rahatlamasını yaşayarak bugünkü çalışmayı sonlandırdılar. Toplamda 6 oturum sürecek çalışmanın 24 Şubatta son oturumu ve kapanış kutlaması düzenlenecektir.

Şbt

Kabataş Erkek Lisesi Resim Atölyesinde öğrencimiz arzu ettikleri hertürlü teknikte çalışma yapabilmektedir.

Atölyemiz ana binadan ayrı olup müzik-resim ve kütüphane bölümlerinin birlikte olduğu kültür binamızda yer almaktadır.

2015 yılını uğurlarken öğrencilerimiz kişisel sergileriyle sanatın, estetiğin ve profesyönelliğin mutluluğunu yaşadılar. Sergide

yer alan eserleriyle Şevval Yaslama ,Zümrüt Şahin, Duru Erdem, Nihan Bekarlar öğretmenler gününü dahada anlamlı hale getirdiler.

Kas