T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi

Haberler

Mrt

Kabataş Erkek Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Sayın Meryem Öztemir´in babası Mehmet Tunç Beyefendi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 10.03.2017 tarihinde Cuma namazını müteakiben K.Çekmece Söğütlüçeşme Akşemsettin Camii´nden kaldırılacaktır. Merhuma Allah´tan rahmet kederli ailesine başsağlığı diliyorum.

Fatih GÜLDAL/ Okul Müdürü

Mrt

 

Japonya İstanbul Başkonsolosluğu’nun özel davetlisi olarak 13. İstanbul Japon Filmleri Festivali & Osmanlı Sarayında Japon Rüzgarı Sergisi  Açılış Kokteyli’ne, Kabatas East Asia Project Yönetim Kurulu´ndan Başkan Berat Talay, Başkan Yardımcısı Pınar Mutluay, Genel Sekreter Yardımcıları Ceylin Özgür Erzen ve Doğa Çınar, Proje üyelerinden Onur Öztemir, Proje Danışman öğretmenleri Fahri Yavuz ve Ümit Kurt katıldı. 

 

Mrt

Japonya İstanbul Başkonsolosluğu, Türkiye ile Japonya arasındaki ilişkileri geliştirmeyi hedefleyen Kabatas East Asia Project kapsamında okulumuzda Japonya Tanıtım Günü etkinliği düzenledi. Okul müdürü Fatih Güldal’ın konuşması ile başlayan programda, Japonya İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Bölümü’den Chiharu Özkaynak ve Şaziye Çelik, MEXT (Japon Hükümet Bursu) hakkında semineri sundu ve öğrencilerimize Japonya tanıtım DVD sini izlettiler. Ünlü Japon ressam ve çocuk kitabı yazarı Kobayashi Yutaka’da, resim, sanat, Japonya, Türkiye, çocukluk ve öğrencilik üzerine bir konuşma yaptı. Programın son bölümünde Kabatas East Asia Project’te Japonya ile ilişkilerden sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Ceylin Özgür Erzen iki Japonca şarkı söyledi. Boğaziçi Üniversitesi Asya Çalışmaları Merkezi’nden Dr.Erdal Küçükyalçın da Japonya İstanbul Başkonsolosluğu’ndan yetkililere eşlik ettiler.

 

 

Şbt

Şbt

İSTANBUL FİNALLERİNDE SATRANÇ TAKIMIMIZ GENELDE 1. KIZLARDA İKİNCİ OLARAK TÜRKİYE FİNALLERİNE KATILMAYA HAKKAZANMIŞTIR. 

GENEL KATEGORİ

SUDE HEREKLİOĞLU

ÖMER AMİR AKDAĞ

AKIN AÇIKGÖZ

TOLGA ŞAHİN

YAĞMUR VARLI

EGEMEN GÜMÜŞKAYA

 

KIZLAR KATEGORİSİ

BELİZ KOÇAÇOĞLU

BİLGE SÖNMEZ

DAMLA ELMALI

GAYE ALTINSOY

CEMRE ÇETİN

 

ÖĞRENCİLERİMİZİ TEBRİK EDERİZ.

Şbt

HAZIRLIK SINIFI ÖĞRENCİLERİMİZDEN YAĞMUR TOMRUK TÜRKİYE YÜZME FEDERASYONU MİLLİ TAKIM KAMP SEÇME YARIŞMALARINDA 2. OLARAK GÜMÜŞ MADALYA KAZANMIŞTIR. 3 HAFTA SÜRECEK OLAN KAMPIN SONUNDA ÖĞRENCİMİZ MİLLİ SPORCU OLMA ŞANSI BULACAKTIR. BU SÜREÇTE KABATAŞ CAMİASI OLARAK ÖĞRENCİMİZE BAŞARILAR DİLER KENDİSİNİ VE AİLESİNİ TEBRİK EDERİZ.

Şbt

Şbt

Kabataş Erkek Lisesi 11-F öğrencilerinden Buket Yağmur Altın, Melisa Serra Acar, Murat Kaan Şentürk ve Oğuz Arıkan; matematik öğretmenleri Hakan Pekacar eşliğinde Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Bandırma Bor ve Asit Fabrikaları İşletme Müdürlüğüne 17 Şubat 2017 Cuma günü kimya projeleri için saha araştırması yapmak amacıyla gittiler.

Öğrencilerimiz burada bor ve türevlerinin işlenişi hakkında bilgi edindiler ve işlenişi yerinde gözlemleme şansları oldu.

Bize bu imkanı sağlayan Maden Mühendisi Sayın Mehmet Bozkır´a teşekkürlerimizi sunarız.

Şbt

Satranç Federasyonu tarafından Antalya´da düzenlenen YILDIZLAR SATRANÇ ŞAMPİYONASINDA  Hazırlık sınıfı öğrencimiz SUDE HEREKLİOĞLU 15 yaş kızlar Türkiye  ŞAMPİYONU olmuştur. Başarılarından dolayı öğrencimizi tebrik ediyoruz.

Şbt

Okulumuz rehberlik servisinin organize ettiği "Gelecek Tasarım Atölyesi" bugün kariyer yolculuğu konusunda destek arayan 11 öğrencimiz ve aileleri ile açılışını ve ilk oturumunu gerçekleştirdi. Mesleki yönelim ve kendini tanıma sürecinde destek arayan öğrencilerimizden çalışmaya yoğun başvuru olmuş, ancak grup çalışmasının etkililiği için 11 öğrencimiz çalışmaya dahil edilmiştir. Okulumuz psikolojik danışmanı Elif Aksoy tarafından yürütülen grup çalışmasında velilerimiz ve öğrencilerimiz daha ilk çalışmadan duygularını paylaşmanın ve destek bulmanın rahatlamasını yaşayarak bugünkü çalışmayı sonlandırdılar. Toplamda 6 oturum sürecek çalışmanın 24 Şubatta son oturumu ve kapanış kutlaması düzenlenecektir.

Şbt

Okulumuz Tarih Kulübünün bu ayki söyleşi konusu  Kurtuluş Savaşı kahramanımız  Kâzım Karabekir ve Yetim Mektepleri idi.Program konuğumuz Kâzım Karabekir Paşanın kızı Sn.Timsal Karabekir Yıldıran´ı okulumuzda ağırladık.Öğrenci ve öğretmenlerimizin büyük bir beğeniyle izlediği programda Kazım Karabekir ve İstiklal Savaşımızdaki yeri ve önemi ile onun kurmuş olduğu Yetim Mektepleri ele alındı.

Şbt

İzmir Çeşme´de düzenlenen Türkiye winsörf yarışmalarında, Rsone sınıfında öğrencilerimizden Cemre Şenyüz 3., Kerem Dulundu ise 6. Olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Ock

2. Dönem yemek hizmetlerimiz UĞRAŞ CATERİNG tarafından verilecektir. 

Firma kendi mutfağında ürettiği yemeği taşımalı olarak okulumuzda kendi personeli ile servis edecek ve servis sonrası hizmetleri verecektir. Öğlen menüsü 4 çeşit yemek ve 3 çeşit salat bardan oluşacaktır. Öğrencilerimiz için dönemlik yemek ücreti 850tl olarak belirlenmiştir. Yemek hizmeti almak isteyen öğrencilerimizin 0538 928 43 72 numaralı kurumsal mobil hattımızdan Okul Aile Birliğimize kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Yemek hizmeti kontenjanla sınırlı olup 31.01.2017-02.02.2017 tarihleri arasında müracat önceliğine göre kayıt yapılacaktır.

 ŞUBAT AYI YEMEK LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

         
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 

Ock

Matematik öğretmenimiz Erdinç Cambazlar koordinatörlüğündeki satranç takımımız 16-17 Ocak 2017 tarihinde düzenlenen İstanbul 2. Bölge satranç şampiyonasında genel klasmanda 1. Kızlarda 2. Olarak finallere adını yazdırmayı başarmıştır. Tebrik ederiz

Ock

11. Sınıf öğrencilerimizden Onur ÖZTEMİR, Ankara´da yapılan yazılı sınav sonucunda yazmış olduğu Almanca makale ile Hollanda´da yapılacak olan Dünya Felsefe Şampiyonasına katılmaya hak kazandı. Başta öğrencimiz Onur ÖZTEMİR olmak üzere  Sevgili Ailesi,Öğretmenleri emeği geçen ve destekleyen herkesi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.