T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi

Haberler

Şbt

116 takımın katıldığı turnuva liseler arasında yapılan en büyük münazara organizasyonu.

Şbt

Şbt

1908´den 2018´e kocaman bir tarih. 110 yıldır yanan ilim irfan ateşi.

Kabataş 110 yaşında ve biz bu anlamlı günü askerimize manevi desteğimizi ve 

öğrencilerimizin mehmetçiğe yazdığı mektupları vermek üzere Kilis´te andık.

Afrin harekatına katılan güvenlik güçlerimize detek olduk.

Okul Müdürümüz Fatih Güldal ve Kabataşlılar Derneği Başkanı Anıl Cansızoğlu okulumuzun kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Kilis´te Valilik,Garnizon ve okul ziyaretlerinde bulundular. Mehmetçiklerimize verilmek üzere okul öğrencilerimiz tarafından yazılan mektupları ilgililere teslim ettiler.

Şbt

Okul sporları İstanbul satranç şampiyonasında gençler genel ve kızlar kategorisinde her iki takımımızda şampiyon oldu.

Şampiyon Öğrencilerimiz

Genel TAKIM

TOLGA ŞAHİN

SUDE HEREKLİOĞLU

KAYRA KAMER

EGEMEN GÜMÜŞDAĞ

ÖMER AMİR AKDAĞ

CENGİZHAN TERZİOĞLU

 

KIZ TAKIMIMIZ

YAĞMUR VARLI

SELİN ÜNAL

SELİN ATABEYOĞLU

CEMRE ÇETİN

İREMSU GÜNYÜZ

Şbt

 

 

Kanada Newfoundland & Labrador Eyaleti Meclis Başkanı Sayın Perry Trimper, Gonzaga Lisesi ve Kabataş Erkek Lisemiz arasında öğrencilerimize eğitim alanında çeşitli fırsatlar sunacak ve onların Dünya hakkındaki vizyonlarını geliştirecek “Kardeş Okul” anlaşması detaylarını 12 Şubat günü bizzat Gonzaga Lisesi’ne giderek öğrencilerle paylaştı.

Bu yaklaşım, Kanadalıların mevcut işbirliği anlaşmasını ne kadar çok önemsediklerini göstermektedir. İmzalanan anlaşma, öğrencilerimiz ve okulumuz için her açıdan güzel ve başarılı sonuçlara kapı açacaktır.

Şbt

Yıldız Teknik Üniversitesi ile okulumuz arasında işbirliği protokolü imzalandı. Yıldız Teknik Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Bahri ŞAHİN ve okul müdürümüz Fatih GÜLDAL´ın birlikte imzaladıkları protokolle karşılıklı işbirliği ve bilgi paylaşımı konusunda mutabakata varıdı.

Şbt

 

 

21 – 26 Ocak tarihleri arasında Türkiye’ye resmi ziyaretlerde bulunan Kanada Newfoundland & Labrador Eyaleti Meclis Başkanı Sayın Perry Trimper, Gonzaga Lisesi’nin, Kabataş Erkek Lisemiz ile kardeş okul olması hakkında yazdığı mektubu Okul Müdürümüz Fatih Güldal’a 26 Ocak Cuma günü okulumuzda takdim etmişti.

Gonzaga Lisesi ve Kabataş Erkek Lisemiz arasında öğrencilerimize eğitim alanında çeşitli fırsatlar sunacak ve onların Dünya hakkındaki vizyonlarını geliştirecek kardeş okul anlaşması her iki okul müdürünün imzasıyla 2 Şubat itibariyle yürürlüğe girmiştir.

Çanakkale Savaşı’na birçok öğrencimiz katılmış olup Gelibolu’da şehit düşüp ismi tespit edilebilen 28 Şehit öğrencimizin ismi okulumuzun bahçesinde ki Çanakkale Şehitleri Anıtı’nda bulunmaktadır.

Kanada Newfoundland & Labrador Eyaleti’nden 1000’in üzerinde asker, Çanakkale Savaşı’nda yer almış ve 40’a yakın asker de hayatını Gelibolu’da kaybetmiştir.

Kardeş okul anlaşmasında, Çanakkale Savaşı’nda ebediyete intikal eden Kabataş Erkek Lisesi öğrencilerimizi, Türk ve Kanadalı askerleri, her iki okulun öğrencilerinin Gelibolu ve Kanada’da birlikte anması da yer almıştır.

Ock

24 Kasım 2016 tarihinde başlatılan Kabatas Erkek Lisesi East Asia & World Project’in 1. maddesi Kore Şehitleri, 2. maddesi 1890 yılında Japonya sularında batan Ertuğrul Fırkateyni Şehitleri, 3.maddesi Balkan, Çanakkale, 1.Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı’na katılıp şehit düşen Kabataş Erkek Lisesi öğrencilerin hatıralarını en güzel şekilde öğrencilerimize aktarmayı içermektedir.

Ock

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü olarak kurulan ve daha sonra Gebze Teknik Üniversitesine dönüştürülen Türkiye´nin en önemli araştırma üniversitesi ile okulumuz arasında bilimsel alanda iş birliği protokolü imzalandı. GTÜ Rektörü Prof. Dr. HAluk Görgün ve okul müdürümüz Fatih Güldal´ın birlikte imzaladığı protokole üniversitenin modern ve gelişmiş laboratuarları Kabataşlı öğrenciler tarafından da kullanılabilecek. Ayrıca bilimsel çalışmalarda üniversite öğretim görevlileri öğrencilerimize akademik danışmanlık yapacak. 

Ock

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı I.dönemi 19.01.2018 Cuma günü karnelerin dağıtılması ve akabinde kapanış töreni ile sona erdi.

Dönemin kısa değerlendirmesi Okul Müdürümüz Sayın Fatih GÜLDAL tarafından yapıldı.

Dereceye giren öğrencilerimizin ödüllerinin takdim edilmesi ve Okul Sporları Satranç Şampiyonası İstanbul 2.bölge birincisi olan satranç takımlarımıza kupalarının verilmesi ile törenimiz sona erdi.

Ock

İstanbul liseler arası satranç turnuvasında kız ve genel takımımız namağlup şampiyon oldu.

Şampiyon satranççılarımızı tebrik eder takım koordinatörümüz Erdinç Bey´e teşekkür ederiz.

Ock

Türkiye Felsefe Kurumu tarafından yapılan Felsefe Olimpiyatında dereceye giren öğrencimiz Onur Öztemir, yabancı dilde yazdığı felsefe metni ile Dünya Felsefe Olimpiyatında ülkemizi temsil etmek üzere Karadağ,Montenegro´ya davet edildi. Bu güzel başarısı ile bizleri gururlandıran öğrencimiz Onur´u tebrik eder, ailesine ve öğretmenlerine teşekkür ederiz. Öğrencimizin okulumuzu ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edip büyük başarılarla dönmesini bekliyoruz

Ock


Kabataş Erkek Lisesi Genç Liderlik Kulübü, Deneysel Liderlik eğitimleri çerçevesinde Sokak Röportajları´nda çalışan Jaki Baruh´tan ve eğitmenleri Selim Eraydın´dan sanal ve sosyal liderlik dersleri aldı.
Eğitimde sanal liderlerin özelliklerinden ve etki alanlarından konuşuldu. Hepimizin kullandığı sosyal medyanın hayatımızda sahip olduğu yönlendirici etkiden ve bu etkiyi doğru yönetebilmek adına neler yapılması gerekildiğinden bahsedildi. Bir "youtube içerik üreticisi" olan Jaki Baruh ile mesleğinin güzel ve zorlu yanlarından bahsedildi. Bu konularda örneklendirme ve soru cevap yapılarak açıklayıcı bir eğitim olması sağlandı.

Ock


Kabataş Erkek Lisesi Genç Liderlik Kulübü, Dünyanın 1001 hali sunucusu Emin Çapa´ yı 245 Kabataşlı öğrencinin katılımı ile okulumuzda ağırladı. Günümüzdeki gelişim ve değişimlerin liderlik üzerindeki etkilerinden bahsedildi. Emin Çapa ile teknoloji ve mesleklerin gidişatı hakkında konuşuldu ve öğrenciler gelecek planlarını bir başka bakış açısından daha görerek yeniden gözden geçirdiler. Öğrencilerden gelen büyük ilgi sonucu konferans çıkışında öğrencilerin bir kısmı Emin Bey´e ekstra sorular yönelttiler. Emin Çapa tarafından bu yoğun istek üzerine Kabataşlıları kırmayarak ekstra bir soru cevap kısmı yapıldı ve bizim kafamızdaki soruları cevaplamamıza yardımcı oldu.

Ock


 Mezunumuz Arçelik CFO´su  Polat Şen  Kabataş Erkek Lisesi Genç Liderlik Kulübü´nün davetlisi olarak Profesyonel Liderlik eğitimi kapsamında okulumuza gelerek kendi liderlik yolculuğunu 180 Kabataşlı ile paylaşarak Kabataşlıların sorularına içtenlikle cevap verdi, hayat yolunda daha bilinçli adımlar atmaları için rol modellik yaptı.