T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi

ÖĞRENCİLERİMİZ TOPLUM HİZMETİ (CIP) ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA MİLAS´TA

Kabataş Erkek Lisesi Sosyal Sorumluluk Kulübü Öğrencileri Milas’ta incelemelerde bulundu.

Sosyal Sorumluluk Kulübü Öğretmeni ve 12 kişi ile Milas’a gelen Kulüp Öğrencileri Yaşyer İlköğretim Okulu, İçme İlköğretim Okulu, Önol Karadeveci Rehabilitasyon Merkezi, Çomakdağ, Uyku Vadisi İncirliin mağarası ve diğer tarihi yerlerde incelemelerde bulundu.

İncelemelerin ardından Özel Kalem Müdürü Salim Tanış ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı da ziyaret eden öğrenciler, gösterilen ilgi ve destek için teşekkür ederek çiçek ve plaket sundular.

Başkan Tokat da ziyaret için Kabataş Erkek Lisesi öğrencilerine teşekkür ederek, “Milas, tarihin üzerine kurulmuş bir ilçedir. Tarihte uygarlıklara iki defa başkentlik yapmış tarihi ve kültürel anlamda önemli bir ilçe. Sizleri burada ağırlamaktan son derece mutluyuz. Sizlerin sayesinde ilçemizi tanıtma olanağı buluyoruz. Bizler için bir nevi tanıtım elçisi olacaksınız. Gittiğiniz yerlerde, arkadaş ortamlarınızda Milas’ı anlatacaksınız. Sosyal Sorumluluk Kulübü olarak Milas’a yaptığınız ziyaret için sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Kabataş Erkek Lisesi’nin Sosyal Sorumluluk Çalışmaları…

Kabataş Erkek Lisesi, akademik başarısının yanısıra Türkiye’de sosyal yönden en aktif olan okullar arasında yer alıyor. Önceki yıllarda, Sosyal Sorumluluk Projesi olarak Van’da bir okulla ‘Kardeş Okul’ bağı kurulmuş, karşılıklı olarak ziyaretler gerçekleştirilmişti. Ayrıca engellilerle ilgili de birçok etkinlikte yer alan Kabataş Erkek Lisesi, 2011 yılından beri Best Buddies Türkiye projesine katılıyor, projeye katılan öğrencilerle engelli gençler arasında arkadaşlık bağları kuruluyor. Yine engellilerle ilgili olarak, okulun ‘Sosyal Sorumluluk ve Dayanışma Kulübü’ tarafından ilgilenen öğrencilere işaret dili öğretiliyor.

                                                                         HABERMİLAS

 Haber İçeriği için http://www.habermilas.com/haber/40795/kabatas-erkek-lisesinden-milasta-inceleme.html

Tarih öğretmenimiz Sema Sunay koordinatörlüğünde öğrencilerimiz Milas´ta toplum hizmeti çalışması kapsamında sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdiler.

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 09.04.2016 - Güncelleme: 09.04.2016 18:49 - Görüntülenme: 1010
  Beğen | 0  kişi beğendi