T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi

Kabataş Erkek Lisesi İngilizce Kulübü YMUN Etkinliğinde !

Kabataş Erkek Lisesi İngilizce kulübü olarak 08-11 Aralık 2017 tarihleri arasında Yeditepe Üniversitesi’nde yapılan ve yaklaşık 1000 kişinin katıldığı MUN (Model Birleşmiş Milletler)etkinliğine katıldık

Öğrencilerimizin Yorumları:

 

YMUN’e gitmeden önce ben komitelerde ortam soğuk olacak sanıyordum ama hiç öyle olmadı, herkes çok samimiydi ve gerçekten farklı okullardan çok fazla insanla tanıştım. Konferansın bu kadar büyük çaplı olduğunu da bilmiyordum. Çok güzel bir ortamdı, çok hoşuma gitti.

 

Sena Temelli Hz-E

 

İlk MUN konferansımın çok verimli geçtiğini düşünüyorum. Çok fazla tecrübe edindim. Kafamda teorik olarak bulunan bilgileri harekete geçirmemi sağladı. MUN i çok beğendim insanların daha entelektüel olmasını sağlıyor bence ve sosyal ortam da çok güzel. Bana  başkalarıyla işbirliği yapma özelliğini kazandırdı. Genel olarak çok memnunum katıldığım için.

 

Selin Beker Hz-E 

 

YMUN’a giderken unutulmaz bir tecrübe olacağını düşünüyordum ve dolu dolu geçen üç gün boyunca yanılmadığımı anladım. Birinci gün açılış konuşmam yazılı olarak elimde hazır bulunduğu halde okurken heyecanlanmama karşın 2 ve 3. günlerde fikirlerimi yazıya dökmeden rahatça ifade edebildim. Bu noktada topluluk karşısında İngilizce konuşma yeteneğime büyük katkı sağladığından eminim.. Kulübümüzde teorikte öğrendiklerimle bu konferansta pratiğe geçince MUN temelimi atmış oldum. Başta İngilizce hocalarımız, Kulüp başkanlarımız, bizimle üç gün özveriyle ilgilenen Süha, komite Chairları ve YMUN’17 organizasyonunda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, böyle konferansların devamını diliyorum.

 

Tarık Hakan Akçin Hz-F


YMUN benim ilk MUN’imdi. Açıkçası başta bu kadar eğleneceğimi düşünmemiştim. Daha çok sadece tartışma odaklı  insanlar olur diye düşünmüştüm. Oraya gidince fark ettim ki MUN camiası oldukça geniş ve içinde bulunan insanlar yardımsever ve cana yakın. Bir sürü şey kazandırdı MUN bana aslında. Dünyada olup biten birçok şeye artık daha duyarlı yaklaşıyorum. Asla unutmayacağım bir deneyimdi benim için. Çok güzel vakit geçirdim.

 

Cansu Cankurt 9-E

 

YMUN benim 6. Chairing deneyimimdi, Amerika Senatosunda chairlık yaptım, gayet güzel ve eğlenceliydi. Bana çok şey kattığına inanıyorum. Konferansta emeği geçen herkese teşekkür etmekle birlikte, Kulüp  Başkanlarımız Ege Beysel ve Tibet Şeheri’ye emekleri ve bana olan katkıları için canı gönülden minnetlerimi iletiyorum.

 

Süha Nurhat 9-D

 

 

 

Öğrencilerimizden Selin Beker SOCHUM komitesinde Avusturalya, Sena Temelli UN WOMEN, komitesinde Lichtenstein ülkesini temsil ederek Honourable Mention ödülünü almaya hak kazandılar. Kendilerini gönülden tebrik ederek başarılarının devamlarını diliyoruz.

 

12-12-2017

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 12.12.2017 - Güncelleme: 12.12.2017 16:59 - Görüntülenme: 1171
  Beğen | 3  kişi beğendi