T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BEŞİKTAŞ - Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi

BREZİLYADA KABATAŞ RÜZGARI

KABATAŞ DÜNYA BİRİNCİSİ 

Değerli Kabataş Ailesi,

27 Ekim-1 Kasım 2014 tarihleri arasında Brezilya´da düzenlenen "MOSTRATEC Science Fair"da Proje Yarışmasında, okulumuz öğrencileri Ege Yalçınkaya, Erdem Yiğit Ertörer ve Ahmet Emre Yalçınoğlu öğretmenleri Hakan Bilir eşliğinde hazırladıkları Fizik-Matematik projesiyle, dünya genelinde bir elemenin ardından, finalist olarak yarışmaya hak kazanmıştır. 
5 günlük yarışma sürecinin sonunda ekibimiz yarışmanın " Fizik ve Matematik" alanında Dünya birincisi olmuştur.  Yarışmaya katılan diğer Türk Okullarının projeleri arasında gelişmeye açık en iyi  proje ödülünü kazanmıştır. 
Bunların yanı sıra öğrencilerimiz yarışmada jüriden en çok puanı toplayarak, yarışmaya katılan 13 dalda toplam 350 finalist proje içinde yarışmanın genel birincisi olma başarısını göstermiştir. Yani öğrencilerimiz hem kendi dalında Dünya Birincisi , hem de Bütün projeler içinde Dünya Birincisi olmuştur. 
Kabataş´a ve Ülkemize bu sevinci ve gururu yaşattıkları için Öğrencilerimizi ve öğretmenlerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Çalışmaya katkı sağlayan Kabataş Eğitim Vakfına ve Okul Aile Birliğimize de ayrıca teşekkür ederim. 

                                                                                                                                     Abdulsamet DİNDAR
                                                                                                                                          Okul Müdürü

BREZİLYADA KABATAŞ RÜZGARIBREZİLYADA KABATAŞ RÜZGARIBREZİLYADA KABATAŞ RÜZGARIBREZİLYADA KABATAŞ RÜZGARIBREZİLYADA KABATAŞ RÜZGARIBREZİLYADA KABATAŞ RÜZGARIBREZİLYADA KABATAŞ RÜZGARIBREZİLYADA KABATAŞ RÜZGARIBREZİLYADA KABATAŞ RÜZGARI

 

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 07.11.2014 - Güncelleme: 07.11.2014 15:46 - Görüntülenme: 945
  Beğen | 1  kişi beğendi